נבחרת הכוכב הבא 2020

לואי עלי, עדן זהר סיון, גיל ולינוי אקלה, ענג ישראל ונתן קטורזה נבחרו על ידי פאנל השופטים לחלק מנבחרת המתמודדים של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020. הם מצטרפים על 15 המתמודדים אשר נבחרו בפרקים הקודמים.

[fblike]

 

15 מתמודדים כבר הבטיחו את מקומם בנבחרת המתמודדים של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 – והערב, נבחרו חמישה מתמודדים אחרונים. מתוך 60 מתמודדים אשר עברו את האודישן הראשון רק 20 מתמודדים עברו את האודישן הגורלי ונכנסו לנבחרת הסופית. המתמודדים אשר נכנסו לנבחרת הסופית בפרק זה הם: לואי עלי, עדן זהר סיון, גיל ולינוי אקלה, ענג ישראל ונתן קטורזה.

אלה יצטרפו למתמודדים אשר הבטיחו את מקומם בנבחרת בפרק הקודם: אור עמרמי ברוקמן, אלה-לי להב, ללי קולישקין, אוהד שרגאי, גאיה שאקי, רביב כנר, מורן אהרוני, מועדון הקצב של אביהו פנחסוב, להקת 'התבלינים', אור אדי, דוראל סעדון, עדן אלנה, עומר אליהו, ניקי גולדשטיין ודנה לפידות.

This poll is no longer accepting votes

איזה אודישן היה הטוב ביותר בפרק הרביעי של השלב הגורלי?נתן קטורזה

נתן קטורזה, ביצע באודישן הראשון את השיר "It Will Rain" (במקור של Bruno Mars) והפגין כשרון יוצא דופן וקול מיוחד. כבר אז קרן פלס הכריזה שמקומו הוא בגמר. קטורזה אמנם קיבל את המקום שלישי בסקר האודישן הטוב ביותר בפרק הרביעי, אך הקדימו אותו בסקר דוראל סעדון וגאיה שאקי אשר כבר הבטיחו את מקומם בנבחרת. באודישן הגורלי בחר לשיר את "Can't Take My Eyes Off You" (במקור של Frankie Valli) בגרסה אקוסטית שהייתה פשוט מושלמת! ביצוע מרענן, מלא ביטחון, סוחף ומדוייק! זה לא יכול היה להיות טוב יותר… כל השופטים העבירו את נתן קטורזה כך שהזמר הצעיר קיבל 100% הצבעה ולכן נכנס ישירות לנבחרת הסופית.

לינוי אקלה

לינוי אקלה בחרה לשיר באודישן הראשון את "Get Lucky" (במקור של Daft Punk) בגרסה מאוד אקספירמנטלית. מצד אחד שמעו קול מצויין ומרשים, מצד שני שמעו עיבוד מבולגן ולא קומיוניקטיבי. הזמרת קיבלה רק 41% הצבעה וזכתה ב- SAVE מהמנחים. ובצדק! בעקבות האודישן זכתה לינוי אקלה בסקר האודישן הטוב ביותר בפרק ה- 15. לינוי בחרה לשיר את "Your The One That I Want" (במקור של John Travolta ו- Olivia Newton John) בעיבוד שונה לגמרי כאשר בעלה גיל עומד על הבמה ומנגן עבורה. ללא ספק ביצוע טוב יותר מהאודישן הקודם! כל השופטים העבירו את לינוי למרות שאיתי לוי אמר עליה ש"זה היה מגניב, ואחרי 30 שניות זה כבר היה כבד… אז מה יקרה בהמשך העונה?" גיל ולינוי אקלה קיבלו חמישה כחולים ונכנסו ישירות לנבחרת הסופית.יוסי אשר

הזמר יוסי אשר הוא מתמודד נוסף אשר הגיע לשלב האודישן הגורלי בזכות SAVE מהמנחים. באודישן הנוכחי הוא בחר לשיר את השיר "בסוף מתרגלים להכל" (במקור של דודו טסה). ביצוע מאוד "פרווה" ולא סוחף ליוסי אשר. שירי מימון לא הצביעה ולכן עבר הזמר לשלב ההתלבטות.

ליהי טולדנו

ליהי טולדנו, בעלת הקול הצלול, העניקה באודישן הראשון ביצוע נקי ומדוייק לשיר "אף אחת" (במקור של מירי מסיקה) והצליחה להרשים מאוד את צוות השופטים. באודישן הגורלי היא בחרה לשיר את "בדידות (שלכת)" (במקור של Lara Fabian). ביצוע אובר-דרמטי ומוגזם, "אירוויזיוני" מידי, סטטיק אמר עליה ש"היא לא מייצגת משהו של הדור הנוכחי בכלל". קרן פלס ואיתי לוי התנגדו להמשך של הזמרת בתחרות ולכן היא עברה לשלב ההתלבטות.שירן אבאיו

זמרת הרוק, שירן אבאיו, ביצעה באודישן הראשון את "It's My Life" (במקור של Bon Jovi) ואז קיבלה כחול מכל השופטים. בסקר שלנו לאודישן הטוב ביותר בפרק ה- 15 זכתה שירן אבאיו במקום השני. באודישן הגורלי היא ביצעה את השיר "Poisen" (במקור של Alice Cooper). היא קיבלה שלושה כחולים ועברה לשלב ההתלבטות.

עדן זהר סיון

עדן זהר סיון, ביצעה באודישן הראשון את השיר "Who's Lovin You" (במקור של Jackson 5) בצורה מדוייקת, בטבעיות ובנינוחות. בסקר האודישן הטוב ביותר בפרק התשיעי זכתה עדן זהר במקום השני. באודישן הגורלי בחרה את "I Wish" (במקור של Stevie Wonder) ונראה כי היא מרגישה בנוח מאוד עם סגנון הפאנקי בלוז הזה! ביצוע מרשים ומלא ביטחון – אבל מאוד "אמריקאי" ולא "ישראלי"… האם זה יכול לייצג את ישראל באירוויזיון? עדן זהר סיון עוברת לשלב ההתלבטות אחרי ששלושה שופטים העבירו אותה.

לואי עלי

לואי עלי, זכה במקום הראשון ב"אייל גולן קורה לך" ובאודישן הראשון ביצע את  "צליל מיתר" (במקור של אייל גולן) בעברית ובערבית. הזמר העניק ביצוע מקצועי ונקי אך יחד עם זאת, אסף אמדורסקי לא העביר את עלי והדבר גרר חילוקי דעות בין השופטים. גם קהל הגולשים לא התלהב מהאודישן הראשון של הזמר ובחר בלואי עלי למקום האחרון בפרק האודישנים השני. באודישן הגורלי בחר לשיר את "כאב של לוחמים" (במקור של עידן עמדי) לזכר שניים מחבריו שנפלו בפעילות מבצעית על ידי מחבל. "ראו עלייך כמה אתה מתכוון למה שאתה שר בשיר" אמר עליו סטטיק. "הגוון קול שלך מאוד יפה ויש לך צליל מיוחד, אבל הפריע לי שאין ניקיון בהגשה ושאתה מסלסל יותר מידי" אמר עליו אמדורסקי. אמדורסקי לא העביר ולואי עלי עובר לשלב ההתלבטות.

ענג ישראל

ענג ישראל ביצעה באודישן הראשון את השיר "Turning Tables" (במקור של Adele) "יש לך קול מגניב וביצעת את השיר מושלם" אמרה עליה שירי מימון באודישן הקודם. באודישן הנוכחי היא בחרה לשיר את "אייכה" (במקור של שולי רנד) ועשתה זאת בדרכה העדינה והמרגשת. סטטיק וקרן פלס החליטו שלא להעביר את ענג והיא עברה לשלב ההתלבטות.

שלב ההתלבטות

שישה מתמודדים הגיעו לשלב ההתלבטות: יוסי אשר, ליהי טולדנו, שירן אבאיו, עדן זהר סיון, לואי עלי וענג ישראל. פאנל השופטים בחר להכניס לנבחרת את ענג ישראל, לואי עלי ועדן זהר סיון.המתמודדים אשר לא עברו לשלב הבא:

  • רון פרץ היא מוסיקאית ויוצרת אשר סיימה תואר במוסיקה. הזמרת בחרה לשיר באודישן הראשון את "רובאמה" שהוא שיר מקורי אשר כתבה והלחינה. רון פרץ הרשימה מאוד את השופטים והקהל – וגם את הגולשים שלנו אשר בחרו בה לאודישן הטוב ביותר בפרק 14. באודישן הגורלי היא ביצעה את "אף אחד לא בא לי" (במקור של קרולינה) בעיבוד חדש והרבה יותר היפ-הופי. שירי מימון אמרה עליה "היא מאוד מיוחדת – אבל זה לא מספיק טוב". ארבעה שופטים הצביעו אדום ורון פרץ לא עוברת.
  • נתנאל שרף ביצע באודישן הראשון את "מה אתה רוצה ממני" (במקום של חנן בן ארי) בצורה מדוייקת ומרגשת. באודישן הנוכחי בחר לשיר את "Hello" (במקור של Adele) אך רק סטטיק ונועה קירל חשבו שצריך להעביר את נתנאל לשלב הבא.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'הכוכב הבא לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.

 

[fblike]