ממשלת איטליה הנוכחית החליטה לערוך שינויים בערוץ הטלוויזיה הציבורי RAI, ואף להתערב בניהול פסטיבל סן רמו שבוחר את נציגי איטליה לאירוויזיון. כמחאה, אומנים רבים צפויים להיעדר מהפסטיבל ב-2024.

ההכנות לקראת פסטיבל סן רמו 2024 תופסות תאוצה במדיה האיטלקית בחודשים האחרונים, וזאת עקב רצונה של ממשלת איטליה הנוכחית להתערב בערוץ הטלוויזיה RAI, ולהגדיר מחדש את התכנים המשודרים בערוץ. RAI הוא ערוץ הטלוויזיה הגדול ביותר באיטליה ונמצא בבעלותם של משרד הכלכלה ומשרד האוצר.

פסטיבל סן רמו, שבוחר בעשור האחרון את נציגי איטליה לאירוויזיון, משודר גם הוא בערוץ, ואומנים רבים ברחבי איטליה הביעו אי שביעות רצון מהתערבותה של הממשלה בתכנים המשודרים בערוץ ואף בהתנהלותו של הפסטיבל. כאות מחאה, מספר לא מבוטל של אומנים צפויים להיעדר מהפסטיבל ב-2024.

עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
התקשורת האיטלקית מדווחת על מספר אומנים שככל הנראה לא ישתתפו בפסטיבל:

אקילה לאורו (Achille Lauro): זמר איטלקי שייצג את סן מרינו באירוויזיון 2022 עם השיר "Stripper" והגיע למקום ה-14 בחצי הגמר השני. השתתף בפסטיבל סן רמו שלוש פעמים: ב-2019 עם השיר "Rolls Royce" (מקום תשיעי), ב-2020 עם השיר "Me ne frego" (מקום שמיני) וב-2022 עם השיר "Domenica" (מקום 14).

אלודי (Elodie): השתתפה בפסטיבל ארבע פעמים – ב-2017 עם השיר "Tutta colpa mia" (מקום שמיני), ב-2020 עם השיר "Andromeda" (מקום שביעי) וב-2023 עם השיר "Due" (מקום שביעי).

רוזה כימיקל (Rosa Chemical): השתתף בפסטיבל ב-2023 עם השיר "Made in Italy" והגיע למקום השמיני.

פדז (Fedez): השתתף בפסטיבל ב-2021 עם השיר "Chiamami per nome" והגיע למקום השני בדואט עם הזמרת פרנצ'סקה מיקיילין (Francesca Michielin), נציגת איטליה לאירוויזיון 2016.

 

מנגד, התקשורת האיטלקית מדווחת על מספר אומנים שכן יקחו חלק בפסטיבל:

איל וולו (Il Volo): ייצגו את איטליה באירוויזיון 2015 עם השיר "Grande amore" והגיעוע למקום השלישי, וזאת לאחר שניצחו בהצבעת הקהל אך הגיעו בהצבעת השופטים רק למקום השישי. ב-2019 חזרו לפסטיבל בפעם השנייה עם השיר "Musica che resta" והגיעו למקום השלישי.

אנריקו רוג'רי (Enrico Ruggieri): זכה בפסטיבל פעמיים בשנים 1987 ו-1993. בעקבות זכייתו ב-1993 נשלח לייצג את איטליה באירוויזיון עם השיר "Sole d'Europa" והגיע למקום ה-12.

אל באנו (Al Bano): נבחר לייצג את איטליה באירוויזיון באופן ישיר ביחד עם גרושתו רומינה פאוור (Romina Power) ב-1976 עם השיר "We'll Live It All Again" וב-1985 עם השיר "Magic Oh Magic" – בשני המקרים הגיעו למקום השביעי. אל באנו חזר לבמת האירוויזיון בפעם האחרונה ב-2000 כאשר היה זמר ליווי של השיר השוויצרי. הצמד הופיע בפסטיבל סן רמו חמש פעמים לאורך השנים ואף זכה במקום הראשון ב-1984.

ריטה פאבונה (Rita Pavone): השתתפה בפסטיבל ב-2020 עם השיר "Niente (Resilienza 74)" והגיעה למקום ה-17.

ג'יג'י ד'אלסיו (Gigi D'Alessio): השתתף בפסטיבל שלוש פעמיים – ב-2000 עם השיר "Non dirgli mai" (מקום עשירי), ב-2001 עם השיר "Tu che ne sai" (מקום שמיני), ב-2012 עם השיר "Respirare" (מקום שישי). לפי הדיווחים, יבצע בפסטיבל הקרוב דואט עם בנו הזמר והראפר LDA שהשתתף בפסטיבל ב-2023 עם השיר "Se poi domani" והגיע למקום ה-15.

ג'וזפה פוביה ׁ(Giuseppe Povia): השתתף בפסטיבל ב-2009 עם השיר "Luca era gay" והגיע למקום השני.
אם כל זה לא מספיק – מעמדו של אמדאוס (Amadeus), מגיש הפסטיבל והמנהל האומנותי בשנים האחרונות, מוטל בספק. אמדאוס אומנם חתם על חוזה חדש לקראת הפסטיבל ב-2024 אך השינויים האחרונים עלולים לשנות את התוכניות.

איטליה היא המדינה ה-14 עד כה שמביעה עניין להשתתף באירוויזיון 2024, לאחר פינלנד, נורווגיה, מלטה, ספרד, לוקסמבורג, שוודיה, קפריסין, הולנד, גרמניה, בריטניה, איסלנד, שוויץ וישראל.
איטליה באירוויזיון 2023

הזמר מרקו מנגוני (Mae Muller), שזכה בפסטיבל סן רמו 2023, ייצג את איטליה עם שירו "Due vite" (בעברית: "חיים כפולים"). איטליה, שמשתתפת אוטומטית בגמר האירוויזיון, הגיעה בגמר הגדול למקום הרביעי עם 340 נקודות.

זאת הפעם השישית ברציפות שאיטליה מסיימת בטופ עשר, הישג שלא הגיעה אליו מאז רצף ההצלחות בשנים 1958-1965.

מקור: IL SITO.

אירוויזיון 2024: זו הייתה ההשתתפות ה-49 של איטליה באירוויזיון. איטליה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של איטליה הייתה באירוויזיון 2021 עם השיר "Zitti e buoni" בביצועה של להקת מונסקין.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

  מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

  הרשם
  שלח התראה
  guest
  0 Comments
  Inline Feedbacks
  View all comments