דוראל סעדון, מורן אהרוני, עדן זהר סיון, לינוי וגיל מבטיחים את מקומם בהמשך התחרות. גם אוהד שרגאי זוכה ל- SAVE. רביב כנר, דנה לפידות ומועדון הקצב של אביהו פנחסוב מועמדים להדחה.

ממשיכים בשלב הדו-קרב! חמישה מתמודדים הבטיחו את מקומם בשלב הבא לאחר שבפרק ששודר אתמול ניצחו בדו-קרבים: אור עמרמי ברוקמן, אלה-לי להב, עדן אלנה וגאיה שאקי. גם ניקי גולדשטיין זכה בפרק הקודם ל- SAVE כך שגם הוא עלה לשלב הבא. נתן קטורזה, אור אדי ולהקת 'התבלינים' מועמדים להדחה. ארבעה דו קרבים נערכו גם היום בנוסף להופעת אורח של מאיה בוסקילה שביצעה את השיר "I'm Alive" (במקור של SIA).

This poll is no longer accepting votes

מהו הביצוע הטוב ביותר בשלב הדו-קרב?מועדון הקצב של אביהו פנחסוב – "Zingara" / "נשמה כפרה מאמי"

מועדון הקצב עולים הערב ראשונים בשלב הדו-קרב. בהרכב בחרו בשיר את "Zingara" (במקור של Bobby Solo) כאשר המשך השיר השתלב עם שירם המקורי "נשמה כפרה מאמי" אשר יצא באלבום הבכורה שלהם ב- 2015. ביצוע ביזארי במהלכו החליט אביהו להרים על כתפיו את אחד הצופים המופתעים מהקהל. ביצוע מלא אנרגי אבל ביזארי לחלוטין. "אתה חד משמעית הפרפורמר הכי קיצוני בעונה. זה היה מטורף" אמר עליו סטטיק, "זה בין ההופעות הכי טובות שראיתי בחיים שלי" אמר בן אל, אך ההרכב קיבל רק 52% הצבעה כאשר איתי לוי ואסף אמדורסקי הצביעו אדום.

לינוי וגיל – "Diamonds"

לינוי וגיל צריכים 53% הצבעה כדי להמשיך לשלב הבא. לינוי הספיקה להבחר כבר פעמיים לאודישן הטוב ביותר – גם בשלב האודישן הראשון וגם בשלב האודישן הגורלי, כך שהיא נהנת מאחוזי תמיכה מאוד גדולים בקרב הגולשים שלנו. השניים בחרו לשיר את "Diamonds" (במקור של Rihanna) בעיבוד נעים ומלטף שמאפיין את השניים. השניים הזכירו לי היום את סלובניה 2019 – אבל בגרסה מוצלחת יותר! "זה היה יפה וזה היה מעולה – אבל זה לא הספיק לי" אמרה עליהם שירי מימון. 67% הצבעה למרות שקיבלו אדום משירי מימון, אסף אמדורסקי וסטטיק ובן אל.

לינוי וגיל הצליחו להרים את המסך ולכן 'מועדון הקצב של אביהו פנחסוב' מועמדים להדחה.אוהד שרגאי – "Wake Me Up"

אוהד שרגאי עולה ראשון עם השיר "Wake Me Up" (במקור של Avicii). הביצוע הטוב ביותר של אוהד שרגאי עד היום בתחרות ועדיין זה מרגיש שהוא דיי מאופק. שרגאי יכול להעיז יותר ולהתפרע יותר, הוא דמות צבעונית עם קול וירטואוזי, הוא יכול לפוצץ את הבמה ולצערי זה לא קורה. שירי מימון חושבת ההפך – "זה היה לי מפוזר מידי". סטטיק אמר עליו "כשאני רואה גאון, אני נהנה". 57% הצבעה – איתי לוי ואסף אמדורסקי נתנו אדום.

עדן זהר סיון – "Doo Wop"

עדן זהר סיון צריכה 58% הצבעה כדי להמשיך לשלב הבא. הזמרת שאכזבה את גולשנו באודישן הגורלי והגיעה למקום האחרון בסקר האודישן הטוב ביותר, בחרה לשיר את השיר "Doo Wop" (במקור של Lauryn Hill). ביצוע מחשמל לעדן זהר. עדן זהר נראית ונשמעת כל פעם אחרת לגמרי. "את ראפרית טיל!" אמר עליה סטטיק "זה היה ביצוע משמח את הלב ואת הנשמה" אמרה עליה איתי לוי.. 80% הצבעה – כחול מכל השופטים.

עדן זהר סיון מנצחת בדו-קרב אך אוהד שרגאי זוכה ל- SAVE מקרן פלס.דנה לפידות – "I Don't Want to Miss a Thing"

דנה לפידות זכתה בסקר האודישן הטוב ביותר בפרק האודישנים השלישי ובנוסף למקום שני בפרק האודישנים של השלב הגורלי, כך שהיא נהנת מתמיכה דיי גדולה מקהל הגולשים שלנו. בשלב הדו קרב בחרה לשיר את "I Don't Want to Miss a Thing" (במקור של Aerosmith). אני כל כך אוהב את הקול המדוייק של דנה לפידות – מלטף כשצריך ומתפוצץ ברגעים הנכונים. אסי עזר השווה אותה למאיה בוסקילה אך אני חושב שהיא מתאימה לאירוויזיון הרבה יותר מבוסקילה. לפידות מזכירה לי מאוד את אירה לוסקו (Ira Losco) המלטזית. משום מה השופטים פחות התחברו לביצוע. איתי לוי אמר לה "זה לא יום המזל שלך, אבל בגלל כשרונך האדיר אני אתן לך כחול". 61% הצבעה – 3 אדומים מהשופטים..

מורן אהרוני – "River"

מורן אהרוני צריכה 71% הצבעה כדי להמשיך לשלב הבא. גם אהרוני זכתה בסקר האודישן הטוב ביותר בפרק האודישנים החמישי ובנוסף למקום השני בפרק האודישנים של השלב הגורלי – כך שללא ספק יש כאן דו קרב צמוד ומעניין. מורן אהרוני בחרה לשיר את "River" (במקור של Bishop Briggs). אני לא יודע למה אבל למרות שהשופטים התלהבו מהביצוע הצעקני הזה – אני פחות התרשמתי. "זה היה ביצוע מושלם" אמרה עליה קרן פלס. "את וואו וואו וואו אחד גדול… את בשלישיית גמר שלי" אמרה עליה שירי מימון. 85% הצבעה – כל השופטים הצביעו כחול. חשוב לציין שלמרות ההפרש הגדול בין שתי המתמודדות באחוזי ההצבעה – הקהל באולפן העניק לשתי הזמרות 45% הצבעה, כך שמבחינת הקהל באולפן היה פה תיקו!

מורן אהרוני הצליחה להרים את המסך ולכן דנה לפידות מועמדת להדחה.

רביב כנר – "The Show Must Go On"

רביב כנר, שהרשים את כולם באודישן האחרון כשביצע את “Sign of the Times” (במקור של Harry Styles), זכה בסקר שלנו לאודישן הטוב ביותר בשלב האודישן הגורלי. הזמר בחר לשיר את "The Show Must Go On" (במקור של Queen) בליווי הלהקה בה הוא מנגן. בחירת שיר לא נכונה לרביב. עליי זה לא עבד… הקול של רביב לא מתאים לדרמה של השיר הזה, למרות ביצוע קולי מושלם של הזמר. אמדורסקי אמר לו ש"יש בך משהו של כנות שלגמרי התפקשש בביצוע הזה". 55% הצבעה – סטטיק ותבורי יחד עם פלס הצביעו כחול, האחרים נתנו אדום.

דוראל סעדון – "All Of Me"

דוראל סעדון צריך 56% הצבעה כדי להמשיך לשלב הבא. גם דוראל סעדון זכה כבר פעמיים בסקר האודישנים שלנו. הזמר בחר לשיר את השיר "All Of Me" (במקור של John Legend). אז ככה… זה נכון שדוראל סעדון הוא אחד הזמרים הטובים והמרגשים בעונה הזו, זה נכון שתכניות הריאליטי מחכות ל"רגעי דרמה" מהסוג הזה בהם זמר אלמוני מצליח לעשות את הבלתי אפשרי ולנצח למרות שהוא טעה ובגדול במהלך ביצוע השיר – אבל, יש כאן בעיה… דוראל סעדון לא יכול לעמוד על בימת האירוויזיון בעוד ארבעה חודשים ולומר לכל העולם "התבלבלתי במילים" בהופעה חיה. האירוויזיון זה לא תכנית ריאליטי ושם זה לא יעבוד. אמדורסקי אמר לו "האמת שזה היה אדיר. נכנסת לבור והוצאת את עצמך מהבור לבדך". "זה קורה לכולם" אמר לו אסי עזר. 88% הצבעה – כחול מכל השופטים.

דוראל סעדון הצליח להרים את המסך ולכן רביב כנר מועמד להדחה.

לסיכום:

דוראל סעדון, מורן אהרוני, עדן זהר סיון, לינוי וגיל מבטיחים את מקומם בהמשך התחרות. גם אוהד שרגאי זוכה ל- SAVE. רביב כנר, דנה לפידות ומועדון הקצב של אביהו פנחסוב מועמדים להדחה.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'הכוכב הבא לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.