אור עמרמי ברוקמן, אלה-לי להב, ללי קולישקין, אוהד שרגאי וגאיה שאקי נבחרו על ידי פאנל השופטים לחלק מנבחרת המתמודדים של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020.

[fblike]

 

שלב האודישן הראשון הסתיים כאשר 60 מתמודדים צלחו את השלב הראשון. מתוך 60 המתמודדים רק 20 מתמודדים יעברו את האודישן הגורלי ויכנסו לנבחרת הסופית. חמישה מתמודדים כבר עברו בפרק הנוכחי והם: אור עמרמי ברוקמן, אלה-לי להב, ללי קולישקין, אוהד שרגאי וגאיה שאקי.

This poll is no longer accepting votes

איזה אודישן היה הטוב ביותר בפרק הראשון של השלב הגורלי?אוהד שרגאי

אוהד שרגאי בחר לשיר באופן מפתיע, את "מונו" (במקור של שלומי סרנגה), אבל בעיבוד ולחן שונה לגמרי שלא מאפשר לזהות את השיר המקורי. שרגאי השתמש בווקודר ובסמפלר של מערכת תופים שמאפשרים לו לנגן, לשיר ולשחק עם העיבוד במהלך הופעה חיה. 60% הצבעה. ביצוע מאוד מסקרן שיצר חילוקי דעות בשולחן השופטים. אסף אמדורסקי ואיתי לוי לא התרשמו והצביעו אדום ולכן אוהד שרגאי עבר לשלב ההתלבטות.

ללי קולישקין

לכבוד האודישן של הזמרת הצעירה, ללי קולישקין, החליטו בהפקת התכנית להביא את "הכפילה" – נועה קירל, שתשפוט יחד עם יתר השופטים. ללי בחרה לשיר את "Addicted To You" (במקור של Avicii) בגרסת אקוסטית. ביצוע פופ מצויין ומלא ביטחון לללי הצעירה, כך שאפילו השופטים לא יכלו להשאר אדישים. כל השופטים העבירו את ללי כך שהזמרת קיבלה 100% הצבעה. הזמרת זכתה להכנס לנבחרת הסופית.גאיה שאקי

הזמרת הצעירה בת ה- 17, גאיה שאקי, השאירה רושם רב על השופטים וגם על קהל הגולשים אשר התרשם מאוד מהאודישן הראשון. הפעם בחרה גאיה לשיר את "Bad Romance" (במקור של Lady Gaga) כאשר היא יושבת, שרה ומנגנת על פסנתר. למען האמת, האודישן הקודם השאיר עליי רושם רב יותר מאשר האודישן הנוכחי. עדיין מדובר בזמרת מצויינת בעלת יחוד קולי. סטטיק התלבט רבות לגבי גאיה ולכן עברה הזמרת לשלב ההתלבטות.

אלה-לי להב

אלה לי להב היא עוד זמרת צעירה, בת 16, שהגיעה לשלב האודישן הגורלי אחרי שהשאירה רושם רב על כולם וזכתה באודישן הראשון ב- 95% הצבעה. באודישן הנוכחי שרה אלה-לי את "Into You" (במקור של Ariana Grande). ביצוע עדין ונעים לשיר, אך האם זה מספיק מיוחד וסוחף לאירוויזיון? לדעתי האודישן הקודם של אלה-לי להב היה טוב יותר. הזמרת קיבלה 5 כחולים ולכן זכתה להכנס לנבחרת הסופית.

גלית ויצמן

גלית ויצמן, בת 46 מנהריה, שרה באודישן הקודם את השיר "The Show Must Go On" (במקור של Queen) בצורה עוצמתית, מצמררת ומפתיעה. הזמרת בקושי עברה את האודישן הקודם, אך למרות זאת נבחרה לאודישן הטוב ביותר בפרק השמיני. הפעם בחרה גלית לשיר את "Russian Roulette" (במקור של Rihanna). ביצוע עוצמתי אם כי לעיתים לא מדוייק לשיר. אמדורסקי, סטטיק ובן אל החליטו לא להעביר. גלית ויצמן עברה לשלב ההתלבטות.לידור בן עטייה

לידור בן עטייה בחרה לשיר באודישן הראשון את השיר "שתשרף האהבה" (במקור של איתי לוי). שם זכתה בתמיכתם של כל השופטים, אך קהל הצופים היה פחות נלהב. גם גולשי האתר פחות התלהבו ונתנו לזמרת את המקום האחרון בסקר האודישן הטוב ביותר בפרק ה- 15. באודישן הנוכחי בחרה לידור לשיר את "הלב שלי" (במקור של ישי ריבו). בן עטייה היא בין האודישנים היחידים שבהם האודישן השני היה טוב יותר מהאודישן הראשון. קול מדוייק, סלסולים מדהימים וביצוע מרגש. לידור בן עטייה עברה לשלב ההתלבטות.

אור עמרמי ברוקמן

אור עמרמי ברוקמן גנב את ההצגה במהלך הפרק הראשון של העונה. הזמר הצעיר, בן 16 בלבד מתל אביב, סיפר במהלך התכנית הראשונה כיצד אומץ בגיל שנה וחצי על ידי שני אבות. הביצוע שלו לשיר "מה אתה רוצה ממני" השאיר את השופטים והצופים בבית פעורי פה, מה שהביא לזמר לא פחות מ-97% הצבעה. בנוסף, האודישן של אור נבחר לאודישן הטוב ביותר בפרק הראשון. בשלב האודישן הגורלי בחר הזמר הצעיר לשיר את "ניצחת איתי הכל" (במקור של עמיר בניון). עוד אודישן מצויין שהשאיר אותי חסר מילים. אור עמרמי ברוקמן קיבל 5 כחולים ונכנס לנבחרת הסופית.

 

שלב ההתלבטות

ארבעה מתמודדים הגיעו לשלב ההתלבטות: אוהד שרגאי, גאיה שאקי, גלית ויצמן ולידור בן עטייה. פאנל השופטים בחר להכניס לנבחרת את אוהד שרגאי וגאיה שאקי.המתמודדים אשר לא עברו לשלב הבא:

  • יהל יעיש, אשר בקושי הרים את המסך באודישן הקודם בו ביצע את השיר "Soldi", בחר לשיר הפעם את "Perfect" (במקור של Ed Sheeran). יהל קיבל את המקום האחרון בסקר שערכנו בו התבקשו הגולשים לבחור באודישן הטוב ביותר. הביצוע ל- "Perfect" מדוייק אך פרווה למדי.

  • עטרה אוריה, הרשימה מאוד את השופטים והצופים עם השירה היחודית שלה באודישן הקודם. הפעם החליטה עטרה לשיר שיר מקורי, אך לצערי הזמרת לא הצליחה לעבור את האודישן.
  • עדן שאבי, אשר הפגין קול גבוה, מיוחד ומיוחד באודישן הראשון לא עבר את האודישן הגורלי.
  • ציון חורי, אשר עמד בעבר על בימת האירוויזיון, ביצע את "Proud" (במקור של Tamara Todevska) אך לא צלח את האודישן.

 

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'הכוכב הבא לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.

 

[fblike]