עדן אלנה: כל הפרטים על הזמרת הצעירה אשר הספיקה לזכות באקס פקטור ומתמודדת כעת ב"הכוכב הבא לאירוויזיון 2020".

עדן אלנה, בת 19 מקרית גת, וכבר זכתה ב"אקס פקטור" במקום הראשון בשנת 2017. לאחר הזכייה התגייסה עדן לצבא ושחררה שני שירים שלא הצליחו. כעת, עדן אלנה רוצה להרשים את שירי מימון ולאחר מכן לכבוש את בימת האירוויזיון.

בסקר שערכנו לפני תחילת העונה זכתה עדן אלנה במקום השני מבין רשימת המפורסמים אשר תתחרה בעונה הנוכחית.'הכוכב הבא' – האודישן הראשון

במהלך האודישן הראשון ביצעה עדן אלנה את השיר "Alive" (במקור של Sia) ונתנה ביצוע מדהים לשיר קשה שכלל מודולציה כפי שמיטב אוהדי האירוויזיון אוהבים. שירי מימון אמרה על עדן שהיא ליגה אחרת, סטטיק אמר עליה ש"יש פה הרבה זמרים וזמרות טובים בתכנית – אבל פעם ב… מגיע ביצוע שמעלה את הרף של התחרות". עדן אלנה זכתה ב- 87% הצבעה עבור האודישן הראשון. אמדורסקי היחיד שהצביע אדום.

עדן אלנה השאירה רושם מצויין על הצופים והשופטים. הוכחה לכך היא שהזמרת נבחרה לאודישן הטוב ביותר בפרק האודישנים השני על ידי קהל הגולשים באתר.'הכוכב הבא' – האודישן הגורלי

בשלב האודישן הגורלי בחרה לשיר את “Fallin” (במקור של Alicia Keys). איתי לוי אמר עליה שהוא "אוהב את כל החבילה” וקרן פלס אמרה עליה “זה היה פנומנאלי!” עדן אלנה מסתמנת כמתמודדת שתגיע למקום גבוה מאוד בתחרות. הזמרת קיבלה חמישה כחולים והצטרפה ישירות לנבחרת הסופית.

'הכוכב הבא' – דו קרב – 20 הגדולים

עדן אלנה בחרה לשיר בשלב הדו-קרב את "Power" (במקור של Little Mix). הזמרת הצעירה הפגינה ביצוע מלא ביטחון המשלב ביצוע קולי טוב וריקוד מושלם. "יש הרבה אנשים שמנסים לעשות פה כוריאוגרפיה, אצלך זה בא ממש בטבעיות וזה נראה נהדר", אמר עליה אמדורסקי. "יש לך את הכל, את רקדנית, את זמרת, את תדעי להתראיין ולייצג אותנו כל כך טוב" אמרה עליה שירי מימון. 86% הצבעה כאשר כל השופטים הצביעו כחול. להקת 'התבלינים' אשר התמודדה מול אלנה בשלב הדו-קרב קיבלו רק 70% הצבעה ולכן עדן אלנה מבטיחה את מקומה בשלב הבא.

בסקר שנער ב- EuroMix העניקו הגולשים לעדן אלנה את המקום השמיני בלבד עבור הביצוע לשיר "Power". אלה-לי להב קטפה את המקום הראשון.

'הכוכב הבא' – דו קרב – 16 הגדולים

מורן אהרוני ועדן אלנה התמודדו בדו-קרב מול דוראל סעדון ועדן זהר סיון. אהרוני ואלנה בחרו לשיר את Natural Woman (במקור של Aretha Franklin). ביצוע מטורף המשלב שתי זמרות חזקות מאוד. פלס אמרה עליה "ישבתי פה מהופנטת, אני חושבת שזה היה מושלם, מקצועי מדויק", אמדורסקי אמר "אני שומע הרבה דואטים, אבל שתי צרחות ביחד שמייצרות הרמוניה – כזה לא שמעתי. אתן צורחות מדהים ביחד." 92% הצבעה. הבנות ניצחו את סעדון וסיון ולכן הן ממשיכות אוטומטית לשלב הבא.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'הכוכב הבא לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.