עדן זהר סיון, הכוכב הבא, MAKO

עדן זהר סיון הודחה מתחרות "הכוכב הבא לאירוויזיון" ולכן כבר לא נראה אותה מייצגת את ישראל באירוויזיון. תשעה מתמודדים בלבד נשארו בתחרות ויתמודדו בשלב רבע הגמר.

[fblike][addtoany]

 

עשרה מתמודדים התמודדו על תשעה מקומות פנויים ברבע הגמר של "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020" אשר ישודר ביום חמישי הקרוב. עשרת המתמודדים חולקו לזוגות אשר בין כל זוג נערך דו-קרב. הזוכה בדו קרב הבטיח את מקומו בשלב הבא ואילו המפסיד הועמד להדחה. בסיום התכנית החליטו השופטים מיהו המודח מבין כל מפסידי הדו קרב. במהלך התכנית התבקשו המתמודדים להדגים לצופים ולשופטים כיצד ירצו שהביצוע שלהם יראה על בימת האירוויזיון.

בנוסף, קובי מרימי, נציגנו באירוויזיון 2019, חזר להופעת אורח לכבוד שחרור הסינגל החדש "לא לבד".This poll is no longer accepting votes

טופ 9: מהו הביצוע הטוב ביותר?

עדן אלנה – "Fuego"

עדן אלנה, אחת הפייבוריטיות לזכייה בתחרות, בחרה לשיר את "Fuego" (במקור של Eleni Foureira). בחירת שיר מאוד בעייתית: אם מבחינה קולית היא הצטיינה, ההשוואה הויזואלית לאלני פוריירה מתבקשת. בזמן שאלני פוריירה נתנה ביצוע כוריאוגרפי בלתי נשכח, הריקוד של עדן היה חובבני וילדותי למדיי. כמו שאמרתי בסיכומי הפרקים הקומים, במידה ועדן אלנה תבחר לאירוויזיון היא צריכה לשיר בלדה! גם איתי לוי אמר: "זה לא סוד שאני מאוד אוהב אותך, ואני חושב שאת אחת הזמרות הכי טובות ששמעתי בישראל, אבל שרת על אש, הכל היה פה אש, אני לא הרגשת אש. היית מסוגלת ליותר". 79% הצבעה – אדום מאיתי לוי.

רביב כנר – "Human"

רביב כנר, שבסקרים האחרונים שלנו נבחר באופן קבוע לאחד מחמשת הביצועים הטובים, בחר הפעם לשיר את השיר "Human" (במקור של Christina Perri). הוא צריך מעל 80% הצבעה כדי להבטיח את מקומו בשלב הבא. ביצוע מצמרר של רביב שמתעלה על עצמו מפעם לפעם. ניתן היה לגמריי לדמיין אותו עומד על הבמה הגדולה ומבצע בלדה חזקה על בימת האירוויזיון. עכשיו צריך להחליט אם אנחנו רוצים לשלוח עוד בלדה? סטטיק אמר: "בתחילת השיר זה דווקא היה נשמע לי כאילו זה הולך למקום לא טוב. אבל כשפתחת את הגרון ובאמת התחלת לשיר… מגיע לך להיות בגמר, חד משמעית. 85% הצבעה – חמישה כחולים.

רביב כנר הצליח להרים את המסך ולכן עדן אלנה מועמדת להדחה.אוהד שרגאי – "Feel"

אוהד שרגאי פתח את השיר "Feel" (במקור של Robbie Williams) בגרסת דאנקן לורנס. הוא עשה זאת בפשטות, על במה ריקה, כאשר הוא יושב ומנגן על פסנתר הכנף ועשה זאת בצורה מושלמת ומהפנטת. בהמשך נכנס המקצב, הבאסים והרקדנים וקצת פחות התחבר לי. "בהתחלה, כשהבמה הייתה חשוכה, הרגשתי כאילו כל העולם חשוך ורק עליך זורח האור באותו רגע. והאור הזה זרח עלייך עד סוף השיר. זה היה ביצוע ממיס, ממוטט, מהמם", אמר סטטיק. 73% הצבעה – אדום מאמדורסקי.

ללי קולישקין – "I Lived"

ללי קולישקין, הכוכב הבא, MAKO

ללי קולישקין צריכה מעל 74% הצבעה כדי להבטיח את מקומה. הזמרת הצעירה ביקשה לבצע את "I Lived" (במקור של OneRepublic). התחלה מאוד מדוייקת, ללא "קישוטים" רבים מידי (כמו שהראל סקעת ביקש ממנה בתכנית הקודמת). העיבוד הקצבי בהמשך פחות ישב עליה טוב. אמדורסקי אמר: "אומרים לפעמים על זמרים שמזייפים פה ושם תחושה של רגש, משהו בתחושה שאת מעבירה אין בו שום זיוף, שלא יעלה לך לראש אבל את ממש מוצלחת". 80% הצבעה – אדום מאיתי לוי.

ללי קולישקין הצליחה להרים את המסך ולכן אוהד שרגאי מועמד להדחה.אלה-לי להב – "Kill This Love"

אלה-לי להב, הכוכב הבא, MAKO

אלה-לי להב, אחת הפייבוריטיות העיקריות לזכייה בתחרות, בחרה לשיר את השיר "Kill This Love" (שיר K Pop של הלהקה הדרום קוריאנית BLACKPINK). ביצוע מעניין ומסקרן. הביצוע הקולי לטעמי לא היה מדוייק מספיק, לקראת סוף השיר אלה-לי הייתה מאוד עייפה, הכוריאוגרפיה רק "סומנה" ולא בוצעה כמו שצריך, היא לא הצליחה להחזיק את השיר כראוי. "המשימה היום היתה להביא נאמבר שהוא אירוויזיון ומבחינתי קצת נבלעת בבמה בין שלל הרקדניות והתלבושות, ומשהו ממך ומהכוכבות שלך קצת עומעם, עם זאת אני מאוד אוהב את איך שאת שרה. במשימה הספציפית הזאת באמת ניסית". בעקבות הבקורת הקשה פרצה הזמרת בבכי. רק 59% הצבעה – אדום מאיתי ואסף.

גאיה שאקי – "Girls Just Want To Have Fun"

גאיה שאקי צריך מעל 60% הצבעה כדי להבטיח את מקומה. גאיה בחרה לשיר את השיר "Girls Just Want To Have Fun" (במקור של Cyndi Lauper). מצטער, גאיה, פחות התחברתי לאינטרפרטציה שפחות קשורה לדעתי למילות השיר. בעיה נוספת היא הדיקציה – לא הצלחתי להבין את רוב מילות השיר. "את כל כך שונה, יש בך משהו שלם. אתה לא רואה (בד"כ) ילה בת 17 כל כך שלמה עם עצמה. וזה היה פשוט מדוייק ואת נהדרת", אמרה שירי מימון. 83% הצבעה – חמישה כחולים.

גאיה שאקי הצליחה להרים את המסך ולכן אלה-לי להב מועמדת לראשונה להדחה.עדן זהר סיון – "Shape Of You"

עדן זהר סיון בחרה לשיר את "Shape Of You" (במקור של Ed Sheeran) בסגנון דאנסהול, ביצוע מצויין לעדן זהר למרות שהוא מאוד פחות קומיוניקטיבי מהמקור.  משהו שם לא עבד. שירי מימון אמרה "אני חושבת שאת מדהימה, יש בך הכל מבחינתי, פשוט בחירת שיר לא טובה. הנאמבר התחיל ונשאר כמו שהוא וכמה שניסית להרים אותו, לא הייתה לך את האפשרות כי המנעד שם נורא קטן". 44% הצבעה – כחול מקרן פלס בלבד.

אור עמרמי ברוקמן – "שער הרחמים"

אור עמרמי ברוקמן צריך מעל 45% הצבעה כי להבטיח את מקומו. אור בחר לשיר את "שער הרחמים" (במקור של מאיר בנאי). כזכור, המשימה של המתמודדים היא להציג ביצוע כפי שהם רואים את עצמם מבצעים על בימת האירוויזיון. אור בחר לשיר בלדת רוק בעברית. ביצוע טוב, אם כי היו לו ביצועים טובים הרבה יותר בתחרות. האם כך היינו רוצים לראות את ישראל מיוצגת באירוויזיון? לא אני! שירי מימון אמרה "אני אוהבת את זה שבחרת שיר ישראלי וביצעת את זה נורא יפה, אבל מצד שני אני אומרת אנחנו ב- 2020, וככה אור רואה את עצמו באירוויזיון? וואו, זה ממש לא אור. איזה מוזר שהוא בחר את השיר הזה כי אני ראיתי את אור משהו אחר לגמרי". 61% הצבעה – כחול מפלס בלבד!

אור עמרמי ברוקמן הצליח להרים את המסך ולכן עדן זהר סיון מועמדת לראשונה להדחה.לואי עלי – "שני משוגעים"

לואי עלי בחר לשיר את "שני משוגעים" (במקור של עומר אדם) בעברית וערבית. במידה ולואי יגיע לאירוויזיון הוא ירצה לשלב את שתי השפות על בימת התחרות. ביצוע מצויין שיכל לגמריי לעמוד על האירוויזיון למרות שהייתי רוצה לראות את לואי משתתף הרבה יותר בכוריאוכרפיה, רוקד ושורף את הבמה וזה לא קרה. גם שירי מימון אמרה: "אני חושבת שהרעיון הכללי היה טוב… (היה בביצוע) משהו קצת עצלן. או לרקוד או לא, זה היה כזה בין לבין, לא הבנתי מה עשית". 61% הצבעה – אדום מפלס ואמדורסקי.

מורן אהרוני – "Take Me To Church"

מורן אהרוני צריכה מעל 62% הצבעה כי להבטיח את מקומה. מורן בחרה לשיר את "Take Me To Church" (במקור של Hozier). ביצוע קולי מושלם! אבל לא קרה כלום על הבמה… העמדה משעממת לחלוטין! ככה מורן רואה את עצמה באירוויזיון? עם העמדה של אוסטריה 2019?! "אני חושב שלא זייפת ולא עשית שום דבר שאפשר לשים עליו את האצבע ולהגיד 'זה לא היה טוב', אבל אם המשימה הייתה לדמיין את עצמך באירוויזיון, זה היה הביצוע הפחות טוב שלך בעונה". 65% הצבעה – אדום מאיתי ואמדורסקי.

מורן אהרוני הצליחה להרים את המסך ולכן לואי עלי מועמד להדחה.

לסיכום:

עומר אליהו, רביב כנר ועדן זהר. MAKO

בסיום התכנית הועמדו להדחה חמישה מתמודדים: עדן זהר סיון, לואי עלי, אוהד שרגאי, אלה-לי להב ועדן אלנה. השופטים החליטו כי בשלב זה אנו ניאלץ להיפרד מעדן זהר סיון. ולכן, תשעת המתמודדים שישתתפו ברבע הגמר הם: אלה-לי להב, אור עמרמי ברוקמן, עדן אלנה, מורן אהרוני, רביב כנר, ללי קולישקין, גאיה שאקי, לואי עלי ואוהד שרגאי.

 

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'הכוכב הבא לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.

 

[fblike][addtoany]