דוראל סעדון, הכוכב הבא 2020, MAKO

דוראל סעדון הודח סופית מתחרות "הכוכב הבא לאירוויזיון" וכבר לא ייצג את ישראל באירוויזיון 2020. אור עמרמי ברוקמן, אלה-לי להב, עדן אלנה, מורן אהרוני ו- 6 מתמודדים נוספים ממשיכים לשלב הבא. 

אחד עשר מתמודדים התמודדו על מקום בעשרת המקומות הראשונים של "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", כאשר בשני הפרקים האחרונים התמודדו המתמודדים זה מול זה בביצועים מרהיבים של היוצר הגדול עידן רייכל. המתמודדים חולקו לשתי קבוצות, כאשר לכל קבוצה "כיסא חם" משלה, שם התיישב המתמודד שזכה לכמות הנמוכה ביותר של ההצבעות. בסיום הפרקים הוכרזו שני מתמודדים אשר הועמדו להדחה – אך רק מתמודד אחד הודח.

בתכנית זו שפטו שירי מימון, סטטיק ובן אל, אסף אמדורסקי יחד עם מירי מסיקה והראל סקעת כשופטים אורחים במקום קרן פלס ואיתי לוי.This poll is no longer accepting votes

טופ 10: מהו הביצוע הטוב ביותר?

קבוצה ראשונה

עדן אלנה – "שושנים עצובות"

עדן אלנה תקבע את הרף למתמודדים הבאים אחריה. עדן בחרה לשיר את "שושנים עצובות" כאשר היא שרה בצורה מדוייקת להפליא ומשלבת מילים באמהרית. ביצוע מדהים בעיניי. עדן אלנה, לדעתי, מוכיחה כי היא חזקה הרבה יותר בשירים השקטים והמרגשים מאשר בשירי הפופ וה- R&B. "אני נורא התרגשתי ממך. כל פעם שדיברת זה שבר לי את הלב, כל פעם שהיית קטנה ורק ציירת את המנגינה שלו זה היה כל כך זוהר", אמרה מירי מסיקה. 89% הצבעה – חמישה כחולים.

אור עמרמי ברוקמן – "ואם תבואי אליי"

אור עמרמי ברוקמן צריך מעל 90% הצבעה. אור בחר לשיר את "ואם תבואי אליי" ועשה זו בצורה מהפנטת. למרות שפחות הצלחתי להתחבר לביצוע של אור בפרקים הקודמים, הביצוע הזה היה מצויין ומדוייק מבחינת הגשה. אחד הביצועים הטובים של הזמר הצעיר. סקעת אמר "אתה אומן שהולך להשאר פה עוד המון המון שנים. כי יש משהו בנפש שלך שהוא מאוד בוגר. זה משפיע על כל תנועות גוף שלך שהן לגמרי מופיעות איתך ביחד, שפת גוף מהפנטת בעיניי. אתה מאוד שונה מאנשים שהם בגיל שלך ובדור שלך". 74% הצבעה בלבד – אדום מאמדורסקי. אור מתיישב על "הכיסא החם".אוהד שרגאי – "מכל האהבות"

אוהד שרגאי צריך מעל 75% הצבעה כדי להבטיח את מקומו. שרגאי ביקש לבצע את "מכל האהבות" ועשה זאת עם קולו המיוחד וההגשה המקסימה, אבל שרגאי התבלבל במילים והפסיק את השיר באמצע. הזמר אמנם חזר להמשיך את השיר אך אי אפשר להתעלם מכך שהביצוע היה בעייתי. "יש בך משהו מאוד מיוחד, ולצערי לפעמים כשיש דברים מיוחדים, עם שירה מיוחדת, מראה מיוחד, זה מאיים על אנשים. זה כאילו טיפה מאתגר אותם. אני חושב שמאוד חשוב שבאת לפה כי ככה היה גם עם נטע", אמר סקעת. 56% הצבעה – אדום מאמדורסקי ומסיקה. אוהד מתיישב על "הכיסא החם".

לואי עלי – "שאריות של החיים"

לואי עלי צריך מעל 57% הצבעה כדי להבטיח את מקומו. לואי עלי, שכבר הופיע עם עידן רייכל על בימת אירוויזיון 2019, בחר לשיר את "שאריות של החיים" כאשר הוא משלב את השיר בעברית ובערבית. ביצוע מקסים למרות ששני ביצועיו האחרונים של לואי היו מוצלחים יותר לטעמי. שירי מימון אמרה לו "זה היה וואו, זה היה מדהים, זה היה נאמבר מעלף. זה היה כל כך נכון". 77% הצבעה – כחול מכל השופטים. לואי מבטיח את מקומו בשלב הבא.ללי קולישקין – "אם היית רואה"

ללי קולישקין צריכה מעל 57% הצבעה. הזמרת בחרה לשיר את השיר "אם היית רואה" וזו הפעם הראשונה שללי שרה בעברית. ללי בחרה להקדיש את השיר לאביה, שלא נמצא בקשר עם ללי. הזמרת הצעירה שוב פעם שרה בלדה אך הפעם לא מדובר בבלדת פופ ודווקא הכיוון הזה ישב עליה בול. ללי עשתה זאת בצורה מושלמת. אולי הביצוע הטוב ביותר שלה עד היום. ולמרות זאת סקעת בחר לתת לה אדום: "אני חושב שהטקסט הזה כל מי שישיר אותו פשוט יתמוטט ממנו, כי זה פשוט טקסט מושלם. אני חושב שזמרת טובה כמוך לא יכולה להרשות לעצמה כל כך הרבה קישוטים ילדותיים. אבל בגלל שאת ילדה, אז זה נסלח כרגע". 78% הצבעה – אדום מסקעת. ללי מבטיחה את מקומה בשלב הבא.

דוראל סעדון – "לפני שייגמר"

דוראל סעדון צריך מעל 57% הצבעה כדי להבטיח את מקומו. דוראל, שפתח את העונה בהצלחה רבה, בחר לבצע את "לפני שייגמר" ועשה זאת בצורה מאוד בעייתית. ביצוע מאוד לא סוחף שמדגיש את הפער הגדל בינו לבין יתר המתמודדים בתחרות, ובשיאו – דוראל שוב מתבלבל במילים. שירי אמרה לדוראל "ממש קשה לי לתת את האדום הזה והתלבטתי לאורך כל השיר, כי זה היה מקסים, אבל זה נשאר שם, אני מכירה אותך ואני יודעת למה את מסוגל". 54% הצבעה – כחול מאמדורסקי וסטטיק ובן אל.

דוראל סעדון מועמד להדחה לאחר שהשיג את אחוזי ההצבעה הנמוכים ביותר בקבוצה הראשונה.קבוצה שנייה

רביב כנר – "ממעמקים"

רביב כנר יקבע את הרף למתמודדים הבאים אחריו בקבוצה השנייה. רביב בחר לשיר את "ממעמקים" ועשה זאת בצורה מצויינת ומרגשת כאשר בסיום השיר רביב הביע התרגשות רבה מאוד כאשר "נתלה" על כתפיו של רייכל. שירי מימון אמרה "אתה עובר מסע מטורף, מטלטל. זה היה ביצוע מעולה, לא סתם התפרקת, היית מחובר לשיר בכל רגע והבאת את עצמך" מירי מסיקה אמרה "אם אני מפרקת את זה, אני לא אהבתי את העיבוד, לא אהבתי את הגישה שלך לשיר, לא אהבתי כלום. כל בחירה שלך לא אהבתי. ובסוף, יש משהו בך שאי אפשר לעמוד בפניו". 86% הצבעה – כחול מכל השופטים.

עדן סיון זהר – "La Eternidad Que Se Perdió"

עדן זהר סיון צריכה מעל 87% הצבעה כדי להבטיח את מקומה בהמשך התחרות. עדן, שהתנסתה במהלך התחרות בכל מיני סגנונות, הפעם מאמצת את הקצב הלטיני ועושה זאת בהצלחה רבה עם השיר "La Eternidad Que Se Perdió". סטטיק אמר ש"זה מאוד נדיר שבשלב כזה מפתיעים אותנו בצורה כזאת, שפתאום מישהי שאיתנו כל העונה אומרת 'אה, כן, אני גם דוברת ספרדית ואני יכולה לעשות ראפ בספרדית עכשיו, אם אני ארצה', זה ממש הפתיע ואת מדוייקת והראפ שלך מדהים ואני כל פעם נהנה מזה". 76% הצבעה – כחול מכל השופטים. עדן זהר מתיישבת על "הכיסא החם".

מורן אהרוני – "אהבה כזו"

מורן אהרוני, הכוכב הבא 2020, MAKO

מורן אהרוני צריכה 77% הצבעה כדי להבטיח את מקומה. מורן בחרה לשיר את "אהבה כזו" והפכה את השיר הקטן והנעים לשיר שמאוד מותאם לכיוון המוסיקלי של אהרוני. סקעת אמר "אני מרגיש כאילו יש פה איזושהי קרמה שעובדת לטובתך. וזה שהגעת לפה היום אחרי המון שנים זה כנראה חלק מהמסלול שלך, כי את נועדת לזה והיום את פי אלף גם יותר מרגשת". 85% הצבעה – כחול מכל השופטים. אהרוני מבטיחה את מקומה בשלב הבא.

גאיה שאקי – "אולי הפעם"

גאיה שאקי צריכה 77% הצבעה כדי להבטיח את מקומה. גאיה בחרה לשיר את "אולי הפעם" וביצעה אותו בצורה מאוד עדינה, חסרת מאמץ ומדוייקת. אני אישית לא התחברתי לביצוע וחושב שלגאיה היו ביצועים הרבה יותר טובים. מירי מסיקה אמרה לה "אני רוצה לראות אותך שעות, אני רוצה להיות בהופעה שלך, מעניין אותי מה את חושבת, מה יש לך להגיד, איך את מסתכל את העולם. אני רוצה לראות את העולם דרך העיניים שלך… וזה אומן. את משהו מאוד מיוחד". 80% הצבעה – כחול מכל השופטים. גאיה מבטיחה את מקומה בשלב הבא.

אלה-לי להב – "מחכה"

אלה-לי צריכה 77% הצבעה כדי להבטיח את מקומה בשלב הבא. הזמרת, שכבר שלוש שבועות ברצף זוכה אצלינו בתואר הביצוע הטוב ביותר, בחרה לשיר את "מחכה". זו הפעם הראשונה העונה שהזמרת הצעירה מבצעת שיר בעברית ועושה זאת בצורה מושלמת. להב חושפת צד נוסף שקיים בה – מרגש ועדין שלא ידענו שקיים בה. סקעת אמר "כשאת פותחת את הפה כאילו השמיים נפתחים. יש איזשהו רגש… עולים לי ההורים שלך ועולה לי הבית שבו את גרה. זו איזשהי מתנה מאלוהים. זה מרגיש כאילו הדור הבא מתחיל כאן, והוא מתחיל באלה-לי". שירי מימון חשבה אחרת "אלה-לי, ילדה בת 16, שבחרה שיר עם כל כך הרבה עומק, עם טקסט מדהים. אני לא מצאתי אותך שם בשום מקום, את שרה יפה, סבבה. פתאום לגמרי ראיתי ילדה בת 16 שרה. אני לא התחברתי לזה בכלל ואני חושבת שהמקום שלך הוא בפופ". 83% הצבעה – אדום משירי מימון. אלה-לי להב מבטיחה את מקומה בשלב הבא.

עדן זהר קיבלה את אחוזי ההצבעה הנמוכים ביותר מבין מתמודדי הקבוצה השנייה ולכן היא מועמדת להדחה.

לסיכום:

בסיום התכנית הועמדו להדחה שני מתמודדים: דוראל סעדון ועדן זהר סיון. השופטים החליטו כי בשלב זה אנו ניאלץ להיפרד מדוראל סעדון ולכן עשרת המתמודדים אשר ממשיכים לשלב הבא הם: עדן זהר סיון, אלה-לי להב, גאיה שאקי, מורן אהרוני, אור עמרמי ברוקמן, עדן אלנה, רביב כנר, ללי קולישקין, לואי עלי ואוהד שרגאי.

 

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'הכוכב הבא לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.