לצפייה: הערב בשעה 21:00 יתקיים הגמר הגדול של קדם האירוויזיון הליטאי "Eurovizija.LT 2024", בסיומו ייבחרו הנציג והשיר הליטאי לאירוויזיון 2024. לפניכם קישור לצפייה במשדר.

הערב בשעה 21:00 (שעון ישראל) תערוך רשת הטלוויזיה הליטאית, LRT, את הגמר של קדם האירוויזיון "Eurovizija.LT" – בסיומו ייבחרו הנציג והשיר הליטאי לאירוויזיון 2024 שייערך במאלמו, שוודיה. עשרה שירים יתמודדו הערב בגמר, והזוכה ייבחר כמידי שנה ע"י שילוב של הצבעת הקהל והצבעת השופטים.

קדם האירוויזיון הליטאי יתקיים הערב ב-"Švyturio Arena" בהנחיית גבריאלה מרטירוסיאן (Gabriele Martirosian) ואוגוסטה נומבקו (Augustė Nombeko).

הגמר יחל בשעה 21:00 ויימשך עד השעה 00:00.
לצפייה בגמר של קדם האירוויזיון הליטאי – לחצו כאן! או כאן!
המתמודדים בגמר הליטאי לפי סדר הופעתם:

  1. Aistè – “We Will Rule the World
  2. Žalvarinis – “Gaudė Vėjai” (Catching the winds)
  3. Pluie de Comètes – “Be careful
  4. Silvester Belt – ”Luktelk
  5. VB Gang – ”Kaboom!!!
  6. Il Senso – “Time
  7. Shower – “Impossible
  8. Monika Marija – “Starting Tommorow
  9. Queens of Roses – “Walk through fire
  10. The Roop – “Simple Joy

לחצו על שם השיר להאזנה!

בין המתמודדים בגמר מספר שמות מוכרים:

להקת קווין אופ רוזס (Queen Of Roses): התמודדו בקדם הליטאי שלוש פעמים בשנים 2017 ו-2019 (הודחו ברבעי הגמר) וב-2022 (מקום שמיני ואחרון בגמר).

פלוי דה קומט (Pluie de Comètes): ההרכב כולל בתוכו את יוסטה קראויליטה (Justė Kraujelytė) שהתמודדה בקדם הליטאי ב-2022 עם השיר "How to Get My Life Back" (מקום שישי) וב-2023 עם השיר "Need More Fun" (מקום שמיני).

מוניקה מריה (Monika Marija): התמודדה בקדם הליטאי שלוש פעמים בשנים 2018 (מקום רביעי), 2019 (מקום שני), וב-2020 (מקום שלישי). נציין שב-2019 מוניקה העפילה לגמר גם עם השיר "Criminal" אך בחרה לפרוש איתו כדי לא לפצל קולות בהצבעת הגמר בין שני השירים שלה.

להקת איל סנסו (Il Senso): התמודדו בקדם הליטאי ב-2023 עם השיר "Sparnai" (בעברית: "כנפיים") והגיעו למקום העשירי והאחרון בגמר.
למי צריך לשים לב הערב?

בסקר שערכנו בחרו קוראנו בזמר סילבסטר בלט (Silvester Belt) כפייבוריט לזכייה, ואחריו במקום השני מדורגת להקת דה רופ (The Roop). גם מערכת יורומיקס הסכימה עם קהל הקוראים ודירגה את סילבסטר בלט במקום הראשון.

עפ"י כמות ההאזנות בספוטיפיי, ניתן לזהות גם כאן שהזמר סילבסטר בלט (Silvester Belt) זוכה לפופולריות ומוביל בענק בכמות ההאזנות! לזמר כ-691 אלף האזנות! במקום השני מדורגת להקת דה רופ (The Roop) עם 117 אלף האזנות. במקום השלישי מפתיעה להקת שאוור (Shower) עם כ-105 אלף האזנות. ויבי גאנג (VB Gang), שנבחרה למקום השלישי על ידי קוראנו ועל ידי צוות מערכת האתר, מדורגים במדד הספוטיפיי רק במקום החמישי עם כ-48 אלף האזנות.
ליטא באירוויזיון 2023

מוניקה לינקיטה (Monika Linkytė), שזכתה בקדם האירוויזיון הליטאי, ייצגה את ליטא עם שירה "Stay" (בעברית: "תישאר"). ליטא עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום הרביעי בחצי הגמר השני עם 110 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-11 עם 127 נקודות – מרחק של 2 נקודות בלבד מהמקום העשירי.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-24 של ליטא באירוויזיון. ליטא הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2006 לאחר שלהקת "LT United" סיימה במקום השישי עם השיר "We Are The Winners".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments