חצי הגמר הליטאי השני מאחורינו: שני מתמודדים נוספים עלו הערב לגמר הגדול של קדם האירוויזיון הליטאי שייערך בחודש פברואר. כל הפרטים בכתבה.

שלב חצאי הגמר בקדם האירוויזיון הליטאי, "Eurovizija.LT", המשיך הערב כאשר שמונה אומנים התחרו על שני מקומות בגמר. התוצאות נקבעו ע"י הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%). חצי הגמר התקיים באולפני רשת הטלוויזיה LRT בעיר ווילנה, בהנחיית גבריאלה מרטירוסיאן (Gabriele Martirosian), ואוגוסטה נומבקו (Augustė Nombeko).

האמנים שהבטיחו את מקומם בגמר ויצטרפו ללהקת ויבי גאנג (VB Gang) וסילבסטר בלט (Silvester Belt) הם: אייסטה (Aistè) וז'לבריניס (Žalvarinis).
תוצאות חצי הגמר השני:

 1. Andrius Pojavis – “Sing me a hug” – (3+3 = 6)
 2. Eley – “Rock My Body” – (8+8 = 16)
 3. Deividas Valma – “Blood On Your Hands” – (5+6 = 11)
 4. Aistè – “We Will Rule the World” – (12+10 = 22)
 5. Žalvarinis – “Gaudė Vėjai” (Catching the winds) – (10+12 = 22)
 6. Paula Urbana – “It Is What It Is” – (7+4 = 11)
 7. Thomas G – “Us” – (6+7 = 13)
 8. Multiks – “Vėjas galvoje” (Wind in the head) – (4+5 = 9)

לחצו על שם השיר להאזנה!

 

השופטים בחצי הגמר השני הם:

עורך המוזיקה הראשי של LRT רמונס זילניס (Ramūnas Zilnys), הזמרת ייבה נרקוטה (Ieva Narkutė), נציגת ליטא באירוויזיון 2018 ייבה זסימאוסקיטה (Ieva Zasimauskaitė), המפיק המוזיקלי ויטואטוס ביקוס (Vytautas Bikus) וכריסטופס נרשקביצ'יוס (Kristupas Naraškevičius).

40 מתמודדים ייקחו השנה חלק בקדם הלי, טאי, כאשר לא פחות מ-21 מתמודדים כבר לקחו חלק בקדם הליטאי בשנים קודמות וחלקם אף ייצגו את ליטא באירוויזיון. הקדם הליטאי יתפרס השנה, בדומה למלודיפסטיבלן, על פני שישה משדרים – חמישה חצאי גמר וגמר.

בכל חצי גמר יתמודדו שמונה שירים, כאשר מכל מופע יעפילו לגמר שני שירים שייבחרו ע"י שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%), כך שבגמר עצמו יהיו בסך הכול שמונה שירים. בגמר עצמו, שלושת השירים המובילים בהצבעה יעברו לסבב הצבעה נוסף, בו ייבחר הזוכה בקדם ע"י הצבעת הקהל בבית. במקרה של תיקו במהלך חצאי הגמר בין מספר שירים, דירוג השופטים יקבל עדיפות.

תאריכי קדם האירוויזיון הליטאי:

 • חצי הגמר הראשון – 13 בינואר
 • חצי הגמר השני – 20 בינואר
 • חצי הגמר השלישי – 27 בינואר
 • חצי הגמר הרביעי – 3 בפברואר
 • חצי הגמר החמישי – 10 בפברואר
 • הגמר הגדול – 17 בפברואר
ליטא באירוויזיון 2023

מוניקה לינקיטה (Monika Linkytė), שזכתה בקדם האירוויזיון הליטאי, ייצגה את ליטא עם שירה "Stay" (בעברית: "תישאר"). ליטא עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום הרביעי בחצי הגמר השני עם 110 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-11 עם 127 נקודות – מרחק של 2 נקודות בלבד מהמקום העשירי.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-24 של ליטא באירוויזיון. ליטא הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2006 לאחר שלהקת "LT United" סיימה במקום השישי עם השיר "We Are The Winners".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments