הימורים באירוויזיון 2024: מאז אוקטובר דורגה ישראל במקום הראשון בטבלאות ההימורים בצל מתקפת הפתע של ארגון הטרור חמאס על ישראל. כעת, ישראל מפנה את מקומה לבריטניה ומגמת הירידה נמשכת.

השבת השחורה ב-7 באוקטובר, בה בוצע טבח מזעזע ביותר מ-1200 ישראלים ובמהלכה נחטפו כ-250 ישראלים לרצועת עזה – ביניהם ילדים, נשים וקשישים, יצרה בעולם גל הזדהות עם ישראל אשר באה לידי ביטוי גם בטבלאות ההימורים באירוויזיון, זאת בדומה למלחמה שפרצה באוקראינה אשר הובילה לזכייתה של אוקראינה באירוויזיון 2022.

בימים האחרונים דיווחנו על שחיקה במעמדה של ישראל בהסברה העולמית – וכך גם בטבלאות ההימורים, כשסיכויי הזכייה של ישראל הולכים ויורדים בזמן שבריטניה ואוקראינה הולכת ומתחזקות על חשבון ישראל. על פי הנתונים העדכניים, בריטניה במקום הראשון בטבלאות ההימורים עם סיכויי זכייה של 8%, ישראל במקום השני עם 7%, ואוקראינה במקום השלישי גם כן עם 7%.נדגיש שכל המדינות בצמרת הטבלה טרם בחרו את שירן לתחרות האירוויזיון. המגמה מצביעה על כך שבשעות או בימים הקרובים סביר להניח שאוקראינה תעקוף את ישראל, כך שישראל תרד למקום השלישי. טבלת ההימורים המלאה בהמשך הכתבה.

הסיבה לעלייתה של בריטניה לראש טבלת ההימורים היא חשיפתו של הזמר הבריטי אולי אלכסנדר (Olly Alexander) שייצג את בריטניה באירוויזיון 2024. הזמר הצעיר הוא סולן להקת Years & Years אשר מוכרת מאוד בעולם וזכתה להצלחה גדולה. אולי אלכסנדר נחשב לאחד הזמרים המוכרים ביותר שהשתתפו באירוויזיון בשנים האחרונות והציפייה ממנו גבוהה. עם חשיפתו נרשמת עליה משמעותית של בריטניה בטבלאות ההימורים מהמקום העשירי למקום החמישי וכעת, שלושה ימים אחרי החשיפה הוא כבר כובש את המקום הראשון. נראה שרבים מאמינים שאולי אלכסנדר עשוי להחזיר את האירוויזיון לבריטניה, לאחר שהתחרות נערכה שם רק בשנה האחרונה.

ב-8 בנובמבר נחשף השיר הראשון שיתמודד באירוויזיון 2024, השיר הצרפתי "Mon amour". מאז נחשף השיר ירדה צרפת מהמקום השישי, בו דורגה לפני חשיפת השיר, למקום התשיעי בו הרפובליקה מדורגת כעת. מכך ניתן להסיק שקהל המהמרים מאוכזב מהשיר הצרפתי.

שיר נוסף שנחשף לאחרונה, ב-13 בדצמבר, הוא השיר הצ'כי "Pedestal". צ'כיה דורגה לפני חשיפת השיר במקום ה-32. בימים האחרונים צ'כיה רושמת ירידה למקום ה-35 מתוך 37.באדיבות: Eurovisionworld.com.

 

האם יש לכך חשיבות?

דגיש שטבלאות ההימורים מבוססות על אנשים רבים אשר מהמרים את כספם על מדינות אשר הם מאמינים שעשויות לזכות באירוויזיון הקרוב. טבלת ההימורים בשלב זה היא טבלת ציפיות בלבד שחלקה הקטן יתממש וחלקה הגדול יתבדה. כולה מבוססת על תוצאות המדינות בשנים קודמות. טבלאות אלה עשויות להשתנות אלפי פעמים עד לחודש מאי. למעשה, הדבר היחיד שנוכל ללמוד מחר, בעזרת טבלת ההימורים לאחר תוצאות קדם האירוויזיון האוקראיני, זה האם קהל המהרים מרוצה מהבחירה של השיר האוקראיני או שהקהל דווקא מאוכזב. במידה ויחס הזכייה של אוקראינה בטבלאות ההימורים ירד בימים הקרובים, הקהל יעיד על אכזבה מהשיר האוקראיני.

לגבי חשיבות טבלאות ההימורים בחודשים הקרובים: נדגיש גם כי לפני כשנתיים, מאז פרצה המלחמה בין אוקראינה לרוסיה, אוקראינה עמדה בראש טבלאות ההימורים ולבסוף גם זכתה בתחרות. לעומת זאת לפני כשלוש שנים, במהלך רוב עונת האירוויזיון, מלטה עמדה בראש טבלאות ההימורים כשרק בשבוע החזרות עקפה איטליה את מלטה. איטליה אמנם זכתה במקום הראשון אך מלטה דורגה לבסוף רק במקום השביעי. בשנה שעברה, שוודיה הובילה בטבלאות ההימורים לכל אורך הדרך מאז נבחר השיר.

בשלב זה אנו נמצאים בשלבים ראשונים מאוד ולכן צריך לקחת את טבלאות ההימורים בפרופורציה. יחד עם זאת, אין לזלזל בכלי החשוב הזה שאנו נמשיך לעקוב אחריו, מתוך תקווה שישראל תמשיך להוביל לכל אורך עונת אירוויזיון 2024.

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב- 7, 9 ו- 11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. המקום הנבחר הוא "Malmö Arena" בו כ- 15,500 מושבים. המקום אירח בעבר את אירוויזיון 2013.

מה דעתכם על טבלאות ההימורים בשלב זה? ספרו לנו בתגובות בתחתית העמוד!
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments