הימורים באירוויזיון 2024: מאז אוקטובר מדורגת ישראל במקום הראשון בטבלאות ההימורים. אך המגמה מצביעה על ירידה ועל כך שסיכויה של אוקראינה לעקוף את ישראל בימים הקרובים הולכים וגוברים. סיקור מצב טבלאות ההימורים לקראת האירוויזיון שייערך בעוד כחמישה חודשים. 

גם השנה סוכנויות ההימורים בעולם נערכות לקראת תחרות האירוויזיון, לאחר שעוד ועוד סוכנויות פותחות אפשרות להמר על המדינה הזוכה בתחרות האירוויזיון. השבת השחורה ב-7 באוקטובר, בה בוצע טבח מזעזע ביותר מ-1200 ישראלים ובמהלכה נחטפו כ-250 ישראלים לרצועת עזה – ביניהם ילדים, נשים וקשישים, יצרה בעולם גל הזדהות עם ישראל והבנה שישראל לא יכולה להתקיים לצד ארגוני טרור. הזדהות זו באה לידי ביטוי גם בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024, כשמאז השבת הנוראית ישראל טיפסה בטבלאות ההימורים ואף כבשה את המקום הראשון לעת עתה.

יחד עם זאת, בימים האחרונים מסתמנת שחיקה במעמדה של ישראל בהסברה העולמית – וכך גם בטבלאות ההימורים, כשסיכויי הזכייה של ישראל הולכים ויורדים, בזמן שאוקראינה הולכת ומתחזקת על חשבון ישראל. על פי הנתונים העדכניים, סביר שאוקראינה תעקוף את ישראל בטבלאות ההימורים בשעות או בימים הקרובים. שתי המדינות בעלות סיכויי זכייה של 8%.

בשלב זה ישראל מדורגת במקום הראשון, אוקראינה במקום השני ואיטליה במקום השלישי. כל המדינות בצמרת הטבלה טרם בחרו את שירן לתחרות האירוויזיון. טבלת ההימורים המלאה בהמשך הכתבה.ב-8 בנובמבר נחשף השיר הראשון שיתמודד באירוויזיון 2024, השיר הצרפתי "Mon amour". מאז נחשף השיר ירדה צרפת מהמקום השישי, בו דורגה לפני חשיפת השיר, למקום התשיעי בו הרפובליקה מדורגת כעת. מכך ניתן להסיק שקהל המהמרים מאוכזב מהשיר הצרפתי.

שיר נוסף שנחשף לאחרונה, ב-13 בדצמבר, הוא השיר הצ'כי "Pedestal". צ'כיה דורגה לפני חשיפת השיר במקום 32. צ'כיה רושמת עליה קלה ומדורגת כעת במקום 29.

אמש נחשף שהזמר הבריטי אולי אלכסנדר (Olly Alexander) ייצג את בריטניה באירוויזיון 2024. הזמר הצעיר הוא סולן להקת Years & Years אשר מוכרת מאוד בעולם וזכתה להצלחה גדולה. עם חשיפתו נרשמת עליה משמעותית של בריטניה בטבלאות ההימורים, ממקום 10 למקום 5. ונראה שרבים מאמינים שאולי אלכסנדר עשוי להחזיר את האירוויזיון לבריטניה, לאחר שהתחרות נערכה שם רק בשנה האחרונה.באדיבות: Eurovisionworld.com
האם יש לכך חשיבות?

דגיש שטבלאות ההימורים מבוססות על אנשים רבים אשר מהמרים את כספם על מדינות אשר הם מאמינים שעשויות לזכות באירוויזיון הקרוב. טבלת ההימורים בשלב זה היא טבלת ציפיות בלבד שחלקה הקטן יתממש וחלקה הגדול יתבדה. כולה מבוססת על תוצאות המדינות בשנים קודמות. טבלאות אלה עשויות להשתנות אלפי פעמים עד לחודש מאי. למעשה, הדבר היחיד שנוכל ללמוד מחר, בעזרת טבלת ההימורים לאחר תוצאות קדם האירוויזיון האוקראיני, זה האם קהל המהרים מרוצה מהבחירה של השיר האוקראיני או שהקהל דווקא מאוכזב. במידה ויחס הזכייה של אוקראינה בטבלאות ההימורים ירד בימים הקרובים, הקהל יעיד על אכזבה מהשיר האוקראיני.

לגבי חשיבות טבלאות ההימורים בחודשים הקרובים: נדגיש גם כי לפני כשנתיים, מאז פרצה המלחמה בין אוקראינה לרוסיה, אוקראינה עמדה בראש טבלאות ההימורים ולבסוף גם זכתה בתחרות. לעומת זאת לפני כשלוש שנים, במהלך רוב עונת האירוויזיון, מלטה עמדה בראש טבלאות ההימורים כשרק בשבוע החזרות עקפה איטליה את מלטה. איטליה אמנם זכתה במקום הראשון אך מלטה דורגה לבסוף רק במקום השביעי. בשנה שעברה, שוודיה הובילה בטבלאות ההימורים לכל אורך הדרך מאז נבחר השיר.

בשלב זה אנו נמצאים בשלבים ראשונים מאוד ולכן צריך לקחת את טבלאות ההימורים בפרופורציה. יחד עם זאת, אין לזלזל בכלי החשוב הזה שאנו נמשיך לעקוב אחריו, מתוך תקווה שישראל תמשיך להוביל לכל אורך עונת אירוויזיון 2024.

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב- 7, 9 ו- 11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. המקום הנבחר הוא "Malmö Arena" בו כ- 15,500 מושבים. המקום אירח בעבר את אירוויזיון 2013.

מה דעתכם על טבלאות ההימורים בשלב זה? ספרו לנו בתגובות בתחתית העמוד!
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

הרשם
שלח התראה
guest
1 תגובה
החדש ביותר
הישן ביותר האהוב ביותר
Inline Feedbacks
View all comments
אנצי!
אנצי!
6 months ago

אירופה מחולקת להרבה בריתות בין מדינות ולכן,הן
מצביעות 1 לשנייה:מדינות הבלקן,מדינות קומוניסטיות לשעבר,מדינות סקנדינביה,מדינות דוברות צרפתית,יוון וקפריסין,טורקיה וגרמניה,מדינות
בנלוקס,מדינות דוברות גרמנית וכו'.מדינת ישראל לא נמצאת בקליקות האלה כי היא לא באירופה וזה עוד לפני האנטישמיות שזה בעיה בפני עצמה.השיר המנצח זה לא בהכרח כמה אהבו אלא כמה שנאו וכמה נקודות צבר בסוף!!!!