הזמרת רייבן (Raiven) נבחרה לייצג את סלובניה באירוויזיון 2024 שיתקיים במאלמו, שוודיה. השיר אותו תבצע בתחרות ייחשף ב-20 בינואר במהלך משדר טלוויזיוני.

רשת הטלוויזיה הסלובנית, RTVSLO, חשפה היום בצהריים כי הזמרת רייבן (Raiven) נבחרה לייצג את סלובניה באירוויזיון 2024 שייערך במאלמו. עוד נחשף כי השיר אותו תבצע בתחרות הוא "Veronika", אשר יבוצע בשפה הסלובנית, וייחשף במשדר מיוחד ב-20 בינואר.

סלובניה היא המדינה השישית אשר חושפת את נציגתה לתחרות האירוויזיון הקרובה אחרי בלגיה, קפריסין, יוון, צרפת (שחשפה גם את שירה) והולנד. בשעות הקרובות צפויה צ'כיה להכריז על המנצח בקדם המקומי כך שנדע מי הנציג השביעי לתחרות, ועד סוף הערב יהיו לנו שני שירים לאירוויזיון הקרוב.

זאת השנה השנייה ברציפות שבה סלובניה בוחרת את האומן לתחרות בבחירה פנימית של רשת הטלוויזיה, לאחר  בחירתה של להקת ג'וקר אאוט (Joker Out) שכזכור ייצגה את סלובניה באירוויזיון 2023 שנערך בליברפול. יחד עם זאת, עד היום נהגה סלובניה לבחור את נציגיה לתחרות דרך קדם האירוויזיון "EMA" מלבד פעמיים: ב-2013 נבחרה באופן ישיר הזמרת האנה מאנצ'יני (Hannah Mancini), ושנה נוספת בה נבחר האומן באופן ישיר היא 2021, בה נבחרה אנה סוקליץ' (Ana Soklič) שניצחה בקדם הסלובני ב-2020 ולא הופיעה בתחרות עקב ביטולה.

הבחירה באומן באופן ישיר נחשבת למפתיעה כיוון שרשת הטלוויזיה הצהירה בחודש אוקטובר כי הנציג הסלובני ייבחר במסגרת קדם אירוויזיון אך בתחילת דצמבר שינתה תוכניות והודיעה שבפעם השנייה ברציפות האומן לאירוויזיון ייבחר שוב באופן ישיר. יחד עם זאת, שמה של רייבן עלה לא מעט פעמים בחודשים האחרונים, נושא שעלינו סיקרנו בהרחבה באתר כבר בחודש ספטמבר.
לאחר בחירתה, מסרה רייבן: "לייצג את סלובניה באירוויזיון זה קרש קפיצה שאני רואה להתקדמות הקריירה שלי. כשסיפרתי לאימא שלי שאני הולכת לאירוויזיון היא אמרה שהיא יודעת שיום אחד אעמוד על הבמה הזאת. היא ידעה את זה עוד מהפעם הראשונה שבה צפינו יחד במחזה המוזיקלי הזה כשהייתי בת חמש". לאחר ההכרזה נמסר שהשיר של רייבן נבחר ע"י צוות שופטים מתוך 100 שירים שהוגשו לרשת הטלוויזיה, ורייבן נחשבה מהתחלה לבעלת הפוטנציאל הרב ביותר.

שירה לתחרות, "Veronika", מבוסס על דמותה של ורוניקה דסניסקה (Veronika Deseniška), אשתו השנייה של פרידריך השני (Frederick II), רוזן העיר צליה (Celje), כיום הרביעית בגודלה בסלובניה. ורוניקה הייתה פשוטת עם והרמן השני, אביו של פרידריך, לא אישר בתחילה את הנישואים. הוא חטף את בנו והאשים את ורוניקה בכישוף, ממנו זוכתה בשלב מאוחר יותר.

 

רייבן – מי את?

שרה ברישקי צירמן (Sara Briški Cirman), הידועה בשם הבמה רייבן, היא זמרת אלקטרו-פופ ונגנית נבל בת 27 אשר גדלה בליובליאנה, בירת סלובניה. בגיל 4 החלה ללמוד מוזיקה והמשיכה עם לימודי המוזיקה עד התיכון. שם הבמה של רייבן (עורב) מגיע מאהבתה לציפורים ומזיקתה למשפחתה המגדלת בזים. הציפורים הם חלק בלתי נפרד מעטיפות אלבומיה והקליפים של השירים אותם היא מבצעת.

רייבן אינה זרה לעולם האירוויזיון וזאת לאחר שהשתתפה שלוש פעמים בקדם הסלובני לאירוויזיון: רייבן נחשפה למעריצי האירוויזיון לראשונה ב-2016, וזאת לאחר השתתפותה בקדם הסלובני עם השיר "Črno bel" ("שחור ולבן"), איתו הגיעה למקום השני במרחק של 127 קולות בלבד מהמקום הראשון. ב-2017 חזרה לקדם בפעם השנייה עם השיר "Zažarim" ("אני קורנת") והגיעה למקום השלישי. רייבן ניסתה את מזלה בפעם השלישית והאחרונה ב-2019 עם השיר "Kaos" ("כאוס" / "אי סדר") ושוב הגיעה למקום השני בקדם.

אז מה אפשר לצפות מהשיר הסלובני לאירוויזיון? רייבן היא זמרת אלקטרו-פופ ומוזיקה אלטרנטיבית אך היא גם מנגנת בנבל ובעלת תואר במוזיקה, בדגש על אופרה. הטווח בין שני העולמות האלו מאוד רחב כך שיהיה מעניין לראות ולשמוע את השיר הנבחר, "Veronika".
סלובניה באירוויזיון 2023

להקת ג'וקר אאוט (Joker Out), שנבחרה בבחירה פנימית, ייצגה את סלובניה עם שירה "Carpe Diem" ("נצלו את היום"). סלובניה העפילה לגמר לאחר שסיימה במקום החמישי בחצי הגמר השני עם 103 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-21 עם 78 נקודות. זאת הפעם הראשונה מאז 2019 שסלובניה מעפילה לגמר.

מקור: RTVSLO.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-29 של סלובניה באירוויזיון. סלובניה הצטרפה לתחרות ב-1993 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 1995 ובאירוויזיון 2001 לאחר שסיימה פעמיים במקום השביעי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments