הלהקה הליטאית, דה רופ, מתכננת להגיש שיר לקדם האירוויזיון הליטאי – "EUROVIZIJA.LT 2024". הלהקה ייצגה את ליטא באירוויזיון 2021. כל הפרטים בכתבה.

דה רופ (The Roop), הלהקה הליטאית שהתמודדה באירוויזיון 2021, שיתפה בחשבון האינסטגרם שלה כי היא מתכננת להגיש שיר לרשת הטלוויזיה הליטאית (LRT). חברי הלהקה מעוניינים לקחת חלק בתהליך הבחירה לאירוויזיון "EUROVIZIJA.LT 2024". חברי הלהקה שיתפו בעמוד האינסטגרם: "צברנו ניסיון שיאפשר לנו להניף את דגל ליטא למקומות נוספים בעולם, ויש לנו שיר. תוכלו לשמוע אותו כבר בינואר. שנה מעניינת מחכה לכולנו ב-2024. תמשיכו להיות מחוברים".

 

הצגת פוסט זה באינסטגרם

 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎THE ROOP‎‏ (@‏‎theroopband‎‏)‎‏

עוד כותרות:
מי היא נציגת האירוויזיון המפתיעה המועמדת לפרס הגראמי היוקרתי?
אירוויזיון 2024: חשש מאירועי שנאה בתקופת האירוויזיון
ליטא: שם חדש לקדם האירוויזיון – "EUROVIZIJA.LT"
הימורים באירוויזיון 2024: ישראל במקום ראשון על רקע המלחמה
זו לא הפעם הראשונה שחברי הלהקה רומזים על השתתפות אפשרית בקדם אירוויזיון מאז השתתפו. לקראת אירוויזיון 2022 הוציאו חברי הלהקה שיר בשם "Omygodable" כאשר לכותרת הסרטון ביוטיוב התווסף הביטוי "Eurovision 2022". חובבי האירוויזיון החלו לשער כי ייתכן שהלהקה תשתתף שוב בקדם האירוויזיון, אך בהמשך הסירה את האזכור של התחרות מכותרת הסרטון ולבסוף לא השתתפו בתחרות המקומית. האם זה היה תרגיל ביחסי ציבור? כך זה נראה.

להקת דה רופ ניצחה את קדם האירוויזיון הליטאי בשנת 2020 עם השיר "On Fire" אך לבסוף לא זכו להשתתף בתחרות האירוויזיון עקב נגיף הקורונה, שנה לאחר מכן שוב נאלצו חברי הלהקה להתמודד בקדם אירוויזיון המקומי והפעם חלומם התגשם כאשר הופיעו על הבמה הגדולה ברוטרדם עם השיר "Discoteque" והגיעו למקום השמיני והמכובד עם 220 נקודות.
חלון הזמנים להגשת שירים לתחרות קדם האירוויזיון נפתח ב-18 באוקטובר וישאר פתוח עד 11 בדצמבר 2023. המתמודדים בתחרות צריכים להיות אזרחי ליטא, אך יוצרי השיר יכולים להיות ממדינות זרות כולל מדינת ישראל. לאחר סגירת חלון הזמנים ייבחרו לפחות 20 מתמודדים שיתמודדו בארבעה או חמישה חצאי גמר. כל מתמודד יקבל תקציב של 1500 יורו עבור הפקת הביצוע על בימת התחרות. תוצאות התחרות ייקבעו על ידי צוות שופטים (50%) והצבעת קהל (50%). פרטים נוספים על התחרות ייחשפו בשבועות הקרובים.

שמו של קדם האירוויזיון שונה השנה ל- "EUROVIZIJA.LT" במטרה למתג את קדם האירוויזיון באופן צעיר ועדכני יותר. השם החדש יחליף את השם "Pabandom iš naujo!" (בעברית: "בואו ננסה שוב") ששימש את רשת הטלוויזיה הליטאית מאז 2020.
ליטא באירוויזיון 2023

מוניקה לינקיטה (Monika Linkytė), שזכתה בקדם האירוויזיון הליטאי, ייצגה את ליטא עם שירה "Stay" (בעברית: "תישאר"). ליטא עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום הרביעי בחצי הגמר השני עם 110 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-11 עם 127 נקודות – מרחק של 2 נקודות בלבד מהמקום העשירי.

מקור: The Roop

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-24 של ליטא באירוויזיון. ליטא הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2006 לאחר שלהקת "LT United" סיימה במקום השישי עם השיר "We Are The Winners".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments