"יוניקורן" של נועה קירל נבחר לשיר השנה במצעדים השנתיים של גלגל"צ וכאן גימל. איזה שיא שברה נועה קירל אחרי 40 שנה? הכנסו לכתבה וגלו!

צילום: אבי זייקנר

השיר שהביא לישראל את המקום השלישי באירוויזיון, "Unicorn", זכה בתואר "שיר השנה" בשני מצעדי הלהיטים החשובים בישראל – בגלגל"צ ובכאן גימל. קירל זכתה גם בתואר זמרת השנה, בפעם הרביעים ברציפות, לפי מאזיני כאן גימל. בנוסף, זכתה קירל בתואר "אשת השנה והופעת השנה" של גלגל"צ.

עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
זו הפעם הראשונה, מאז זכייתה של נטע ברזילי בשנת 2018, ששיר אשר מייצג את ישראל באירוויזיון זוכה בתואר "שיר השנה". נזכיר כי "Toy" זכה בתואר בכאן גימל, אך הסתפק במקום השני במצעד השנתי של גלגל"צ. שיר האירוויזיון האחרון שזכה בתואר "שיר השנה" בשתי תחנות הרדיו הגדולות, קול ישראל (רשות השידור) וגלי צה"ל (כפוף למשרד הביטחון), הוא השיר של עפרה חזה, "חי", לפני 40 שנה!

זו רשימת שירי אירוויזיון נוספים שזכו בתואר "שיר השנה":

כוורת – "נתתי לה חיי" (מקום 7 באירוויזיון 1974) – שיר השנה במצעד השנתי של קול ישראל
יזהר כהן ולקת אלף בית – "אבניבי" (מקום ראשון באירוויזיון 1978) – שיר השנה במצעד השנתי של גלי צה"ל
גלי עטרי ולהקת חלב ודבש – "הללויה" (מקום ראשון באירוויזיון 1979) – שיר השנה במצעד השנתי של רשת ג' ובגלי צה"ל
עפרה חזה – "חי" (מקום שני באירוויזיון 1983) – שיר השנה במצעד השנתי של קול ישראל ובגלי צה"ל
שירי מימון – "השקט שנשאר" (מקום 4 באירוויזיון 2005) – שיר השנה במצעד השנתי של רשת ג'
נדב גדג' – "גולדן בוי" (מקום 9 באירוויזיון 2015) – שיר השנה במצעד השנתי של רשת ג'
נטע ברזילי – "טוי" (מקום ראשון באירוויזיון 2018) – שיר השנה במצעד השנתי של רשת ג'

@euromix.co.il #אירוויזיון #נועהקירל #unicorn #שירהשנה #שירימימון #נטעברזילי #כוורת #יזהרכהן #גליעטרי #עפרהחזה #מוזיקהישראלית #eurovision #esc #eurovisionsongcontest #noakirel ♬ צליל מקורי – euromix.co.il
נועה קירל יכולה לרשום לעצמה שיא נוסף וחשוב ביותר: לראשונה מזה 18 שנים, שיר השנה בגלגל"צ הוא של זמרת ולא של זמר. שלוש נשים הובילו השנה בראש המצעד, נועה קירל עם השיר "Unicorn", שזכה כאמור בשיר השנה, "ילד מטריה" ו"תיק קטן", במקומות השני והשלישי בהתאמה. מדובר בשנה חשובה מאוד למגדר הנשי שטען להפלייה וקיפוח במשך שנים כנגד תחנות הרדיו בישראל.

 

 

 
ישראל באירוויזיון 2023

"Unicorn" (בעברית: "יוניקורן") הוא שם השיר שביצעה הזמרת נועה קירל (Noa Kirel) בגמר אירוויזיון 2023. הזמרת הגיעה למקום השלישי עם 362 נקודות וזאת לאחר שצוות השופטים העניקו לזמרת הישראלית את המקום השני ואילו קהל הצופים דירג אותה במקום החמישי. המקום השלישי נחשב לתוצאה הטובה ביותר שישראל השיגה באירוויזיון מאז הזכייה של נטע ברזילי באירוויזיון 2018.

אירוויזיון 2023: זו הייתה ההשתתפות ה-45 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments