נטע ברזילי

נטע ברזילי נולדה ב- 22 בינואר 1993 וגדלה בהוד השרון. במהלך שירותה הצבאי שירתה בלהקת חיים הים. ברזילי השתתפה בעונה החמישית של הכוכב הבא לאירוויזיון (2017-2018) וזכתה שם במקום הראשון. הזכייה הקנתה לה את הזכות לייצג את ישראל באירוויזיון 2018. וועדה מקצועית מטעם תאגיד השידור וקשת בחרו עבורה את השיר "Toy" שנכתב והולחן על ידי דורון מדלי וסתיו בגר. השיר דורג במקום הראשון בטבלאות ההימורים לפני התחרות ולכן הייתה ציפייה גבוהה מאוד מברזילי להביא לישראל את הזכייה הרביעית באירוויזיון.

באירוויזיון צלחה ברזילי את שלב חצי הגמר אחרי שזכתה בו במקום הראשון, וגם בגמר הגדול הביאה הזמרת הצעירה את המקום הראשון לאחר הצבעה צמודה עם נציגי קפריסין ואוסטריה.

בפברואר 2019 שחררה את השיר והקליפ "Bassa Sababa" ובמאי 2019 נחשף השיר "Nana Banana" אשר אותו היא ביצעה כהופעת אורח בגמר אירוויזיון 2019.

בנובמבר 2019 הוציאה דואט עם הזמר עומר אדם בשם "Beg". בפברואר 2020 שוחרר השיר "Ricki Lake" ובמאי 2020 הוציאה את השיר "Cuckoo" שהוצג בבכורה באירוויזיון: Europe Shine A Light, המשדר החלופי לאירוויזיון 2020. ביוני 2020 שוחרר המיני-אלבום הראשון של הזמרת, אשר כלל את חמשת השירים ששוחררו עד כה. בספטמבר 2020 יצאה גרסת כיסוי לשיר "בלב אחד" שהקליטה יחד עם שרית חדד במסגרת הפרויקט "צו השעה".

ברזילי מופיע ברחבי העולם בין מצעדי גאווה ברחבי אירופה ועד לתוכניות אירוח בארצות הברית. הזמרת המוערכת הופיעה בסרט הקומי "תחרות הזמר של האירוויזיון: סיפורה של Fire Saga".

נטע ברזילי. צילום: דניאל קמינסקי.