אירוויזיון 2023: לאחר חשיפת שם השיר הישראלי לאירוויזיון 2023, עולה נציגת ישראל נועה קירל למקום ה-13 בטבלאות ההימורים. יש סיבה להיות אופטימיים?

השבוע לא נחשפו שירים חדשים שיתמודדו באירוויזיון הקרוב, אבל נועה קירל חשפה את שם השיר שייצג את ישראל בתחרות – "Unicorn". במקביל, נחשפו שירים רבים נוספים שישתתפו בקדמי האירוויזיון ברחבי היבשת, והדבר יצר שינויים גדולים בטבלאות ההימורים.

אז מה קרה בטבלה מאז השבוע שעבר?

שלושה שירים נבחרו עד כה עבור אירוויזיון 2023: אוקראינה, אלבניה ובלגיה. אוקראינה עדיין עומדת בראש טבלאות ההימורים אך ממשיכה לרשום ירידה בסיכויי הזכייה בתחרות. סיכויי הזכייה של אוקראינה ירדו בשבוע האחרון מ-19% ל-17%. אלבניה ממשיכה לשמור על המקום האחרון, ובלגיה שדורגה בשבוע שעבר במקום ה-16 התרסקה למקום ה-28, שעות ספורות בלבד לאחר שבחרה את השיר לאירוויזיון. המהמרים ללא ספק מאוכזבים מאוד מהבחירה שעשו בבלגיה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
פינלנד חשפה השבוע להאזנה את השירים המתמודדים בקדם האירוויזיון ונראה שהמהמרים חושבים שלפחות אחד מהשירים בפינלנד עשוי להגיע גבוה מאוד באירוויזיון 2023. ככל הנראה מדובר בשיר "Cha Cha Cha" בביצוע של קאריה (Käärijä). פינלנד רשמה השבוע עליה מטאורית מהמקום ה-21 למקום השישי. אם לא האזנתם עד כה לשירים בפינלנד, זה הזמן.

מכיוונה של שכנתה נורווגיה נרשמת אכזבה בימים האחרונים, ככל הנראה בשל הביצועים הראשונים בחצאי הגמר. נורווגיה ירדה השבוע מהמקום השמיני למקום ה-11.

ליטא מתחזקת מאוד השבוע ועולה מהמקום ה-20 למקום התשיעי. העלייה נרשמה בעקבות חשיפה של שירים בודדים המתמודדים בקדם האירוויזיון. גם מולדובה חשפה את שירי הקדם וקהל המהמרים מרוצה יחסית מרמת השירים המשתתפים, והמדינה עלתה השבוע מהמקום ה-30 למקום ה-25. גם דנמרק, קרואטיה ופורטוגל חשפו את שירי הקדם אך עד כה לא נצפו שינויים לגביהם בטבלאות ההימורים.

באדיבות: Eurovisionworld.com
ישראל בטבלאות ההימורים

ישראל חשפה השבוע את שם השיר אותו תבצע נועה קירל באירוויזיון. מדובר בשיר "Unicorn", שנכתב ע"י דורון מדלי, מאי ספדיה וינון יהל – צוות יוצרים מוכשר שמכיר את האירוויזיון היטב. לאחר החשיפה טיפסה ישראל עד למקום ה-11 בטבלאות ההימורים, אך בימים האחרונים ליטא ופינלנד הצליחו לעקוף את ישראל וכרגע נועה קירל מדורגת במקום ה-13 והלא רע בכלל. בסך הכל ניתן להסיק מהמיקום הגבוה של נועה קירל, טרם חשיפת השיר, שקהל המהמרים מאמין בנועה קירל ויש לה פוטנציאל להפתיע. כולם סקרנים לשמוע את השיר הישראלי. נזכיר שבתקופה המקבילה אשתקד עמדה ישראל במקום ה-26 בלבד.

האם יש לכך חשיבות?

טבלאות ההימורים מבוססות על אנשים רבים אשר שמים את כספם ומהמרים על מדינות אשר הם מאמינים שעשויות לזכות באירוויזיון הקרוב. טבלת ההימורים בשלב זה היא טבלת ציפיות בלבד שחלקה הקטן יתממש וחלקה הגדול יתבדה. רובה מבוססת על תוצאות המדינות בשנים קודמות. טבלאות אלה עשויות להשתנות אלפי פעמים עד לחודש מאי.

לגבי חשיבות טבלאות ההימורים בחודשים הקרובים: נדגיש כי בשנה שעברה, מאז פרצה המלחמה בין אוקראינה לרוסיה, אוקראינה עמדה בראש טבלאות ההימורים ולבסוף גם זכתה בתחרות. לעומת זאת לפני כשנתיים, במהלך רוב עונת האירוויזיון, מלטה עמדה בראש טבלאות ההימורים כשרק בשבוע החזרות עקפה איטליה את מלטה. איטליה אמנם זכתה במקום הראשון בסופו של דבר אך מלטה דורגה לבסוף רק במקום השביעי.

בשלב זה אנו נמצאים בשלבים ראשונים מאוד ולכן צריך לקחת את טבלאות ההימורים בפרופורציה. יחד עם זאת, אין לזלזל בכלי החשוב הזה שאנו נמשיך לעקוב אחריו, מתוך תקווה שלאחר חשיפת השיר הישראלי, מצבה של מדינת ישראל בטבלת ההימורים ישתפר אף יותר.

אירוויזיון 2023: תחרות האירוויזיון ה-67 תיערך בעיר ליברפול שבבריטניה ב-9, 11 ו-13 במאי. בריטניה תארח את התחרות במקומה של אוקראינה שזכתה באירוויזיון 2022, עקב המלחמה המתנהלת בשטחה מאז חודש פברואר אשתקד. זאת תהיה הפעם התשיעית שבה תארח בריטניה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-1998 בעיר ברמינגהאם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!