מחמוד האיטלקי מדבר על ההצלחה של השיר "Soldi" ("סולדי"), על הסיפור שמאחוריי השיר ועל הסערה סביב בחירתו לאירוויזיון. על נטיותיו המיניות מעדיף הזמר שלא לדבר למרות דיווחים על כך שמאורס לגבר.

[fblike]

 

השיר האיטלקי, "Soldi" ("סולדי"), אמנם הגיע רק למקום השני באירוויזיון 2019 אבל הצלחתו של השיר האיטלקי מאפילה על השיר הזוכה, "Arcade", לפחות בישראל.
ההצלחה של Soldi

מאז האירוויזיון הצליח מחמוד (Mahmood) להתברג בראש מצעד הלהיטים באיטליה, ביוון וכמובן בישראל – כאן הוא צועד כבר 7 שבועות ברציפות במקום הראשון של המצעד הרשמי של גלגל"צ. השיר "Soldi" הוא גם השיר המושמע ביותר בתחנות הרדיו בישראל כבר 5 שבועות.

השיר האיטלקי הצליח להתברג גם ב- TOP5 במדינות כמו אסטוניה, איסלנד, ספרד ושוויץ. הקליפ הרשמי צבר כבר מעל 113 מיליון צפיות ביוטיוב ואילו הביצוע מההופעה על בימת התחרות צבר מעל 13 מיליון צפיות (הביצוע של השיר ההולנדי מהגמר הגדול צבר רק 12 מיליון צפיות).

"האירוויזיון נתן לי את האפשרות לפגוש קהל אדיר מכל העולם. האירוויזיון הוא הזדמנות שלא ניתן לאמוד עבור אמן. אני אסיר תודה בכנות", אומר מחמוד לאתר ווג היווני. בימים האחרונים נמצא מחמוד בשלבים של הקלטת האלבום השני. "אני רוצה לספר סיפורים חדשים, לשיר שירים שעוסקים בחיים".
Soldi הוא סיפור חיי

השיר "Soldi" (כסף) הוא גם שיר אוטוביוגרפי על חייו ומספר כיצד כסף משנה מערכת יחסים בתוך המשפחה. אביו של מחמוד נטש אותו כאשר היה בן 6, מאז התחתן אביו 4 פעמים נוספות כאשר הוא משאיר את ילדיו לבדם בעולם. "אני לא דובר ערבית", אומר הזמר, "אבל יש משפטים ומילים שאני זוכר, שהם חלק מהילדות שלי. לשיר את המשפט הזה מזכיר לי רגע ספציפי בחיי. השיר מדבר על כיצד כסף השפיע על משפחתי".

"אימא שלי הייתה עבורי אם ואב. גדלתי עם העדרותו של אבי, אבל לא הפסדתי דבר. לפני 20 שנה גירושין היו דבר נדיר יותר, היום זה יותר נפוץ", מספר הזמר. מחמוד נמצא בקשר שטחי עם אביו. "התגובה שלו כששמע את השיר הייתה אופיינית לו. הוא רק אמר לי שהשיר טוב. הדברים שעברתי בחיי עזרו לי להתבונן באנשים ולכתוב שירים על סיטואציות מהחיים".

הסערה סביב מחמוד

מיד אחרי זכייתו בפסטיבל הסן רמו, אשר משמש גם כקדם אירוויזיון האיטלקי, סערה ארץ המגף בעקבות ציוץ טוויטר של שר הפנים האיטלקי, מתיאו סלביני, המשוייך לימין הקיצוני וממובילי המאבד נגד המהגרים לאירופה. השר צייץ בטוויטר דקות אחרי זכייתה של מחמוד: "זה השיר האיטלקי הכי יפה?! אני הייתי מצביע ל- Ultimo, מה אתם אומרים?" על פניו ציוץ לגיטימי, אך ציוץ זה בא על רקע ויכוח ציבורי בסוגיית המהגרים שמנהל שר הפנים האיטלקי. בשנה האחרונה איטליה נוקטת במדיניות קשה כלפי המהגרים. שר הפנים סלביני, הנחשב לדמות החזקה בממשלה, מנסה בכל כוחו למנוע כניסה של מהגרים. יחד עם זאת, אלסנדרו מחמוד, בן 27, נולד במילאנו לאימא שמוצאה מסרדיניה ואב מיצרי. כלומר, הזמר אינו חלק מגל ההגירה האחרון.

"מאז הזכייה בסן רמו הדברים נרגעו. התקשורת נתנה לנושא ההגירה מימד שלא היה אמיתי", מתחמק מחמוד מלעסוק בויכוח הפוליטי.

מעדיף לשתוק

זמרים רבים בתחרות האירוויזיון עסקו בעבר בהצהרות על פוליטיקה, זכויות קהילת הלהט"ב או דימוי גוף, אך מחמוד מעדיף לשמור על שתיקה. גם בשאלה לגבי זהותו המינית מעדיף הזמר לשתוק: "כרגע, אני מעוניין לשוחח רק על עבודתי. אני מעוניין להביא את עצמי דרך שיריי", מודה הזמר. יחד עם זאת, אתרים רבים באיטליה מדווחים על כך שהזמר נמצא בזוגיות ארוכה עם גבר בשם לורנזו טוביה (Lorenzo Tobia), השניים נראו אוחזים זה לזה את היד ואף מתנשקים. בעבר ציין מחמוד כי הוא מאורס, אך סירב לציין למי הוא מאורס.

בימים אלה נמצא הזמר במהלך סיבוב הופעות באיטליה במקביל למספר הופעות נקודתיות מחוץ לאיטליה, "בימים האחרונים מדברים איתי על שיתופי פעולה מחוץ לגבולות איטליה. אני מאושר מהדברים שקורים לי בחיים".

מקור: Vogue Greece, Kontrokultura.it

 

[fblike]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

 

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments