הסאגה נמשכת: לאחר פניית התאגיד לצוותי צילום בפורטוגל בבקשה לצלם את גלויות האירוויזיון בישראל, הודיע איגוד הצלמים בפורטוגל כי לא יסייע בצילומים במקום אנשי הצוות הישראלים.

כזכור, בשבוע שעבר פורסם כי ארגון אק"ט (ארגון עובדי הקולנוע והטלוויזיה בישראל) משבית את כל צוותי הצילום הישראליים העובדים עם תאגיד השידור הישראלי בשל אי הסכמות על תנאי העבודה לכלל עובדי התאגיד. בשל כך, פנו מנהלי התאגיד לצוותי צילום בפורטוגל המנוסים בצילום הגלויות לאירוויזיון כדי לעמוד בלוח הזמנים הצפוף שנותר. כעת מתברר כי איגוד הצלמים בפורטוגל הודיע שלא יסייע לתאגיד בצילומים במקום אנשי הצוות הישראלים (מקור: חדשות גל"צ).

מתאגיד השידור "כאן" מסרו בתגובה: "אנו פועלים בימים אלו להבאת צוותים ממדינות שונות באירופה".

נזכיר כי הצילומים שהיו אמורים לצאת לדרך כבר בתחילת השבוע בחרמון עם הזמרת האוסטרית פנדה (Pænda) נדחו לטענת "כאן" בשל מזג האוויר, אך הסיבה האמיתית היא שאנשי "כאן" לא הצליחו להגיע להבנות עם אף גורם שיוכל לצלם את הגלויות. יש להדגיש שאת שלב הצילומים יש לתכנן מראש בקפידה משום שעל כל האמנים המתמודדים לפנות זמן לצילומים בלו"ז קדחתני של חזרות וקידום של שירם ברחבי אירופה.

גלובס מדווחים כי מנכ"ל ארגון אק"ט, איתמר אביטן, ממשיך היום באיומיו על תאגיד השידור הישראלי: "איגוד אק"ט לא יאפשר אפילו צילומו של פריים אחד על-ידי עובדים זרים על חשבון העובדים הישראלים".

בתאגיד טוענים כי אק"ט מחזיקים את האירוויזיון כבן-ערובה על-מנת לכפות עליו לחתום איתו על הסכם. באק"ט, לעומת זאת, טוענים כי כבר בחודש ינואר 2018 פנה מנכ"ל הארגון אל התאגיד במטרה לנהל משא ומתן ולהגיע להסדרה קיבוצית של השכר ותנאי העבודה של עובדי ההפקות בתאגיד. אק"ט מאשימים את מנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ, במסמוס המהלך: "ההתנהלות של אלדד קובלנץ היא בריונית. במקום לקיים איתנו משא ומתן אינטנסיבי, הוא אינו עונה לטלפונים, לא מזמן פגישות, ונראה כי הוא מנסה בכל כוחו להחריף את המשבר שעלול להעמיד בסכנה את הפקת הארוויזיון כולה. כל מה שאנחנו מבקשים זה להגיע הסכם מול התאגיד ולהסדיר את זכויותיהם של העובדים, אבל לאלדד קובלנץ כנראה לא בוער. בהתנהלותו זו הוא לא מותיר לנו ברירה אלא לנקוט צעדים שמשבשים את ההכנות".

רק ביום שני הודיע תאגיד השידור "כאן" כי צילומי הגלויות לאירוויזיון יחלו בקרוב, אך בשל הקושי להגיע לפיתרון – הנושא לוט בערפל. הקונספט אשר נבחר ללוות את הגלויות הוא "רוקדים את ישראל". המטרה העיקרית היא לחבר בין משתתפי התחרות לנופיה היפים וההיסטוריים של מדינת ישראל בצלילם ובתנועה.

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments