גאיה שאקי, הכוכב הבא 2020, MAKO

 

גאיה שאקי: כל הפרטים על הזמרת הצעירה אשר מתמודדת ב"הכוכב הבא לאירוויזיון 2020" ועשויה להפתיע את כולנו באירוויזיון 2020.

[fblike]

גאיה שאקי היא תלמידת תיכון בת 17 ממושב חדיד שליד מודיעין. היא שרה, כותבת ומושפעת משירי פולק וסול ישנים משנות ה- 90' כמו של הזמרות טרייסי צ'פמן (Tracy Chapman) וטוני ברקסטון (Toni Braxton) אך גם מפינק פלויד. לאודישן הראשון הגיעה כשמעולם לא עלתה לפני כן על במה. הזמרת הצעירה חולמת להגיע לאירוויזיון ובחרה ב- "Toy" כשיר האירוויזיון האהוב עליה ביותר.'הכוכב הבא' – האודישן הראשון

גאיה שאקי ביצעה באודישן הראשון את השיר "Set Fire to The Rain" (במקור של Adele) כשהיא יושבת ליד הפסנתר, מנגנת ושרה. גאיה, בעלת התלתלים והקול העמוק, ביצעה את השיר בצורה מושלמת והשאירה רושם על כל השופטים אשר העבירו את הזמרת בקלות. 87% הצבעה.

גם הגולשים שלנו התרשמו מהביצוע המצטיין של הזמרת ובחרו בגאיה שאקי למקום השני בפרק האודישנים הרביעי.'הכוכב הבא' – האודישן הגורלי

גאיה בחרה לשיר באודישן הגורלי את "Bad Romance" (במקור של Lady Gaga) כאשר היא שוב שרה ומנגנת על הפסנתר. למען האמת, האודישן הקודם השאיר עליי רושם רב יותר מאשר האודישן הנוכחי. עדיין מדובר בזמרת מצויינת בעלת יחוד קולי. סטטיק התלבט רבות לגבי גאיה ולכן עברה הזמרת לשלב ההתלבטות. לבסוף, החליטו השופטים להכניס אותה לנבחרת הסופית של "הכוכב הבא".

 

נראה שגם את קהל הגולשים שלנו גאיה לא הצליחה להרשים באודישן הגורלי סקר שנערך באתר שלנו בתום האודישן הגורלי נקבע שגאיה שאקי נבחרה למקום החמישי והאחרון בפרק האודישנים הראשון של השלב הגורלי.

'הכוכב הבא' – דו קרב – 20 הגדולים

גאיה שאקי בחרה לשיר בשלב הדו-קרב את השיר "Crzay" (במקור של Gnarls Barkley). "זה היה ביצוע מושלם" אמר עליה איתי לוי. "יש משהו מאוד מיוחד באיך שאת שרה, זה הזכיר לי קצת את ליידי גאגא שהיא זמרת ומוסיקאית נהדרת", אמר עליה אמדורסקי. 92% הצבעה – כחול מכל השופטים. גאיה מנצחת את נתן קטורזה שקיבל 70% וממשיכה לשלב הבא.

בסקר שנער ב- EuroMix העניקו הגולשים לגאיה שאקי את המקום התשיעי בלבד עבור הביצוע לשיר "Crazy". אלה-לי להב קטפה את המקום הראשון.

'הכוכב הבא' – דו קרב – 16 הגדולים

ללי קולישקין וגאיה שאקי התמודדו יחדיו מול אלה-לי להב ואור עמרמי ברוקמן אשר ביצעו את השיר “Señorita”. ללי וגאיה ביצעו את השיר "Umbrella" (במקור של Rihanna) ועשו זאת בהצלחה רבה. הן יוצרות יחדיו הרמוניות מעולות. אמדורסקי אמר להן "אני יודע שיש פה שתי מפלצות, אתן כל כך שונות ומדהימות". "זה היה ביצוע פנומנלי, זה היה מקסים, זה היה יפה, זה היה מרגש" אמרה להן שירי מימון. 88% הצבעה – כחול מכל השופטים. אלה-לי ואור קיבלו 95% הצבעה ולכן גאיה שאקי הועמדה להדחה. בסיום התכנית החליטו השופטים שגאיה צריכה להמשיך לשלב הבא.

 

'הכוכב הבא' – הכיסא החם – 13 הגדולים

גאיה שאקי התמודדה בשלב ה"כיסא הם" והייתה זקוק ל- 69% הצבעה כדי להבטיח את מקומה בשלב הבא. הזמרת הצעירה בחרה לשיר לראשונה שיר בעברית, את השיר "חלומות של אחרים" (במקור של עידן רייכל). הרגשתי שגאיה לא מרגישה בנוח בביצוע השיר, ביצוע דיי חלש של הזמרת. רותם סלע אמרה "מה שמדהים זה שגם באנגלית וגם בעברית יש לך חתימת קול, כל כך ייחודי לך…" קרן פלס אמרה לה "גאיה, אני מרגישה שאת מן קרובת משפחה שלי… והרגשתי תוך כדי הביצוע שאת קצת מאבדת את הביטחון". 71% הצבעה – כחול מכל השופטים. גאיה מבטיחה את מקומה בשלה הבא.'הכוכב הבא' – דו קרב – 12 הגדולים

גאיה שאקי התמודדה בדו קרב מול עדן זהר סיון. גאיה צריכה 77% הצבעה כדי להבטיח מקום בשלב הבא. "Dance Monkey" (במקור של Tones and I) הוא השיר הנבחר עם ביצוע טוב, למרות שהשיר הרגיש לי יותר איטי בעיבוד וזה לא עבד לטובתה. חסרון נוסף הוא שגאיה הייתה מאוד סטטית על הבמה. "את כאילו כובשת את הבמה, אבל מה-זה בצניעות. כל התנועות שלך, הכל זה ניואנסים קטנים עם קול ענק. את ממיסה אותנו" אמר לה סטטיק. "הייתי רוצה להגיד לך שתשחררי קצת. היה נראה שבא לך לזוז… אל תפחדי, הפסנתר לא איתך אז תני לגוף שלך להשתחרר". 91% הצבעה – כחול מכל השופטים. גאיה זוכה בדו-קרב וממשיכה לשלב הבא.

'הכוכב הבא' – הכיסא החם – 11 הגדולים

גאיה שאקי צריך מעל 77% הצבעה כדי לשריין מקום בשלב הבא. גאיה בחרה לשיר את "אולי הפעם" (במקור של עידן רייכל) וביצע אותו בצורה מאוד עדינה, חסרת מאמץ ומדוייקת. למרות זאת, אני אישית לא התחברתי לביצוע וחושב שלגאיה היו ביצועים הרבה יותר טובים. מירי מסיקה אמרה לה "אני רוצה לראות אותך שעות, אני רוצה להיות בהופעה שלך, מעניין אותי מה את חושבת, מה יש לך להגיד, איך את מסתכל את העולם. אני רוצה לראות את העולם דרך העיניים שלך… וזה אומן. את משהו מאוד מיוחד". 80% הצבעה – כחול מכל השופטים. גאיה מבטיחה את מקומה בשלב הבא.

'הכוכב הבא' – דו קרב – 10 הגדולים

גאיה שאקי התמודדה מול אלה-לי להב בשלב הדו קרב והיא צריכה מעל 60% הצבעה כדי להבטיח את מקומה. גאיה בחרה לשיר את השיר "Girls Just Want To Have Fun" (במקור של Cyndi Lauper). מצטער, גאיה, פחות התחברתי לאינטרפרטציה שפחות קשורה למילות השיר. בעיה נוספת היא הדיקציה – לא הצלחתי להבין את רוב מילות השיר. "את כל כך שונה, יש בך משהו שלם. אתה לא רואה (בד"כ) ילה בת 17 כל כך שלמה עם עצמה. וזה היה פשוט מדוייק ואת נהדרת", אמרה שירי מימון. 83% הצבעה – חמישה כחולים.

 

'הכוכב הבא' – תלת קרב – 9 הגדולים

גאיה התמודדה מול אלה-לי להב ואוהד שרגאי. היא צריכה 70% הצבעה כדי להבטיח את מקומה בשלב הבא. הזמרת בחרה לשיר את "idontwannabeyouanymore" (במקור של Billie Eilish). ביצוע קולי מושלם למרות שמדובר שוב בביצוע לא קומיוניקטיבי. קשה לי מאוד להתחבר לגאיה או לביצועים שלה. בן אל אמר לה "איך שאת הולכת, מה שאת עושה שם, זה היה נראה כל כך קטן עלייך". 85% הצבעה – כחול מכל השופטים. גאיה ממשיכה לחצי הגמר.

רגע לפני הגמר הגדול…

יממה לפני הגמר הגדול ערכנו באתר EuroMix סקר בו נישאלו הגולשים – מי צריך לייצג את ישראל באירוויזיון? הגולשים שלנו קבעו שגאיה שאקי צפויה לזכות במקום הרביעי בגמר תכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון". לתוצאות המלאות הכנסו לוידאו:

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'הכוכב הבא לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.

[fblike]