איטליה באירוויזיון 2025: רשת הטלוויזיה האיטלקית פרסמה את תאריכי פסטיבל הסן-רמו, שצפוי לשמש כקדם האירוויזיון המקומי.

וולטר ואצ'ינו (Walter Vacchino), עוזר הבמאי בתיאטרון בעיר סן רמו, הכריז השבוע על התאריכים בו התחרות תתקיים. באופן מסורתי, הפסטיבל מתקיים בחודש פברואר וגם השנה, התחרות תתחיל ביום שלישי, ב-4 בפברואר ותתפרס על פני חמישה ערבים רצופים עד שבת, ב-8 לפברואר, אז ייבחר המנצח בפסטיבל, אשר לו תוצע ההזדמנות לייצג את איטליה באירוויזיון 2025.
ההכרזה הזו מגיעה לאחר הראיון של המנהל האמנותי החדש של פסטיבל סן רמו, קרלו קונטי (Carlo Conti), בו נחשפו השינויים המתוכננים לקראת התחרות הקרובה. בראיון נחשפו שינויים רבים ומהותיים, שישנו מן הקצה אל הקצה את מבנה, זמן ואופי הפסטיבל. כך למשל, הוכרז על החזרת החלוקה בין קטגוריית "אומנים חדשים" (Nuove Proposte) לקטגוריית "אומנים מוכרים" (Big). בשנים האחרונות הזוכים בפסטיבל שיועד עבור הזמרים הצעירים (Sanremo Giovani) עלו להתמודד מול האמנים המוכרים בפסטיבל הראשי באותה הקטגורייה. כעת, האמנים החדשים לא ייקבלו את האפשרות להתמודד מול האמנים המוכרים ולמעשה לא יזכו להתמודד על האפשרות לייצג את איטליה באירוויזיון.

שינוי נוסף שהוכרז הוא ביטול ההדחות לפני ערב הגמר. בשנים האחרונות, חלק מהשירים הודחו בשלבים מוקדמים של התחרות. כעת נראה שהכוונה היא לשמר את כל השירים עד לשלב הגמר. בנוסף, מספר המתמודדים בתחרות יקטן: השנה יתמודדו בפסטיבל 24 שירים, בזמן שבשנה שעברה התמודדו 30 שירים בפסטיבל. על פי הראיון, כך יראה פסטיבל סן רמו הקרוב:

  • ערב ראשון – 4 בפברואר: 24 האומנים יופיעו עם שיריהם המתחרים. חמשת המובילים יוכרזו בסדר אקראי.
  • ערב שני – 5 בפברואר: 12 אומנים יופיעו שוב עם שיריהם המתחרים. חמשת המובילים יוכרזו בסדר אקראי.
  • ערב שלישי: – 6 בפברואר 12 האומנים הנותרים יופיעו שוב עם שיריהם המתחרים. חמשת המובילים יוכרזו בסדר אקראי.
  • ערב רביעי – 7 בפברואר: האומנים המתחרים יופיעו בדואט/ביצוע בגרסת כיסוי (קאבר) לשיר קיים. יוכרז זוכה בקטגוריית "האומנים החדשים". תוצאות לילה זה לא יתווספו לתוצאה הכללית.
  • ערב חמישי – 8 בפברואר: 24 אמנים יופיעו עם שיריהם המתחרים פעם נוספת. חמשת האמנים המובילים על פי הדירוג המשולב של כל המופעים יעלו לשלב הסופרפיינל. כאן הם יופיעו שוב עם שירם, בזמן שהקהל בבית והשופטים יבחרו את הזוכה.
כידוע, פסטיבל סן רמו משמש כקדם אירוויזיון איטלקי, ולרוב נציג איטליה הוא הזוכה בפסטיבל, אבל חשוב לזכור שזכיה בתחרות אינה מחייבת השתתפות באירוויזיון, כפי שקרה ב-2016, בה הזוכה בפסטיבל, סטאדיו (Stadio) בחר לא ללכת לתחרות, ובמקומו נבחרה הזוכה במקום השני באותה תחרות, פרנצ'סקה מיכלין (Francesca Michielin). בנוסף, בשלב זה איטליה עדיין לא אישרה השתתפות בהתחרות הקרובה שתתרחש בשוויץ.
איטליה באירוויזיון 2024

"La noia" (בעברית: "שעמום") הוא שם השיר אותו ביצעה הזמרת אנג'לינה מנגו (Angelina Mango) בגמר הגדול של אירוויזיון 2024. השיר נבחר בקדם האירוויזיון האיטלקי פסטיבל סן רמו 2024. השיר הגיע בגמר האירוויזיון למקום ה-7 עם 268 נקודות, מתוכם 6 נקודות מהשופטים הישראליים ו-7 נקודות מהקהל הישראלי. איטליה מצליחה להתברג בטופ 10 כבר 8 שנים ברציפות.

מקור: Sanremonews.it

אירוויזיון 2025: זו תהיה ההשתתפות ה-50 של איטליה באירוויזיון. איטליה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של איטליה הייתה באירוויזיון 2021 עם השיר "Zitti e buoni" בביצועה של להקת מונסקין.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!