המנהל האמנותי החדש של פסטיבל סן רמו, קרלו קונטי, הכריז על שינויים מהותיים בפסטיבל סן רמו בשנת 2025. כל הפרטים על השינויים החדשים בכתבה הבאה.

קרלו קונטי (Carlo Conti), מנהלה האמנותי החדש של פסטיבל סן רמו, חשף בראיון טלוויזיוני במהלך התכנית "Tg1 Mattina Estate" המשודרת ברשת הטלוויזיה האיטלקית RAI, את השינויים המתוכננים לקראת מהדורת 2025 של הפסטיבל המוזיקלי המפורסם, שמשמשת לרוב גם כקדם האירוויזיון האיטלקי.
חזרה לחלוקה בין אומנים חדשים לאומנים מוכרים

השינוי המרכזי שהוכרז הוא החזרת החלוקה בין קטגוריית "האומנים החדשים" (Nuove Proposte) לקטגוריית האומנים המוכרים (Big). בשנים האחרונות, הזוכים בפסטיבל שיועד עבור הזמרים הצעירים (Sanremo Giovani) עלו להתמודד גם בפסטיבל הראשי לצד האומנים המנוסים. כעת, האמנים החדשים לא ייקבלו את האפשרות להתמודד לצד האמנים המוכרים ולמעשה לא יזכו להתמודד על האפשרות לייצג את איטליה באירוויזיון. קונטי הסביר:

"אני מחזיר את החלוקה בין קטגוריית 'האמנים החדשים' לאומנים המוכרים. 'האמנים החדשים' לא יבואו על חשבון מספר האומנים הגדולים. להם תהיה התחרות שלהם והאומנים הגדולים יתחרו בנפרד. הזוכה ב'האמנים החדשים' יוכרז כנראה בערב הקאברים."

ללא הדחות לפני הגמר

שינוי נוסף שהוכרז הוא ביטול ההדחות לפני ערב הגמר. בשנים האחרונות, חלק מהשירים הודחו בשלבים מוקדמים של התחרות. קונטי מתכוון לשמר את כל השירים עד לשלב הגמר:

"לא תהיינה הדחות, זה יהיה אנכרוניסטי. אני לא רוצה לזרוק לפח את העבודה של בגליוני ואמדאוס, אלא לבצע שינויים קטנים בלבד. אני עובד על בסיס המהדורות הקודמות שלי, תוך התחשבות בעבודה הנפלאה שנעשתה אחר כך על ידי בגליוני בשתי המהדורות שלו ובחמש המהדורות המופלאות של אמדאוס שגרמו לסן רמו לצמוח."

כמות המתמודדים תקטן

השנה יתמודדו בפסטיבל 24 שירים, בזמן שבשנה שעברה התמודדו 30 שירים בפסטיבל, כך שכמות המתמודדים השנה תקטן. כך יראה הפורמט של הפסטיבל, לפי הפרטים שפרסם קרלו קונטי:

  • ערב ראשון: 24 האומנים יופיעו עם שיריהם המתחרים. חמשת המובילים יוכרזו בסדר אקראי.
  • ערב שני: 12 אומנים יופיעו שוב עם שיריהם המתחרים. חמשת המובילים יוכרזו בסדר אקראי.
  • ערב שלישי: 12 האומנים הנותרים יופיעו שוב עם שיריהם המתחרים. חמשת המובילים יוכרזו בסדר אקראי.
  • ערב רביעי: האומנים המתחרים יופיעו בדואט/ביצוע בגרסת כיסוי (קאבר) לשיר קיים. יוכרז זוכה בקטגוריית "האומנים החדשים". תוצאות לילה זה לא יתווספו לתוצאה הכללית.
  • ערב חמישי: 24 אמנים יופיעו עם שיריהם המתחרים. חמשת האמנים המובילים על פי הדירוג המשולב של כל המופעים יתקדמו לסופרפיינל. כאן הם יזכו להופיע שוב עם שירם, בזמן שהקהל בבית והשופטים יבחרו את הזוכה.
בחירת השירים והאחריות הרבה

קונטי חשף כי הוא כבר מקבל הצעות לשירים מגורמים שונים, כולל חברות תקליטים גדולות וקטנות. הוא הדגיש את האחריות הרבה הכרוכה בבחירת השירים:

"תמיד הרגשתי אחריות גדולה. אשתי אומרת שבפסטיבלים הקודמים שלי הייתי מתעורר בלילה, מוטרד מספקות לגבי שיר שאולי פסלתי. ה'בשר' של הפסטיבל הם השירים והזמרים המתחרים. השאר הוא רק תוספת."

קונטי ציין כי הוא התייעץ עם קודמו אמדאוס, וכי המוזיקה היא החוט המקשר את חייהם.

חזרה של קונטי לניהול הפסטיבל

מינויו של קונטי מהווה חזרה לתפקיד בו כיהן בעבר, כמנהל האמנותי של פסטיבל סן רמו בשנים 2015-2017. בתקופה זו זכה לשבחים רבים על ניהולו המוצלח של הפסטיבל, שכלל אורחים מיוחדים כמו קונצ'יטה וורסט, זוכת אירוויזיון 2014. בחירתו של קונטי התקבלה פה אחד על ידי ההנהלה של רשת הטלוויזיה האיטלקית RAI והוא ישמש בתפקיד זה בשנה הבאה וב-2026. קונטי גם ישמש כמנחה הפסטיבל.

נדגיש, טרם התקבלה הצהרה רשמית לגבי השתתפות איטליה באירוויזיון 2025 בשווייץ ולכן לא ברור האם שינויים אלו גם ישפיעו על שיטת הבחירה של הנציג האיטלקי לאירוויזיון הבא.
איטליה באירוויזיון 2024

"La noia" (בעברית: "שעמום") הוא שם השיר אותו ביצעה הזמרת אנג'לינה מנגו (Angelina Mango) בגמר הגדול של אירוויזיון 2024. השיר נבחר בקדם האירוויזיון האיטלקי פסטיבל סן רמו 2024. השיר הגיע בגמר האירוויזיון למקום ה-7 עם 268 נקודות, מתוכם 6 נקודות מהשופטים הישראליים ו-7 נקודות מהקהל הישראלי. איטליה מצליחה להתברג בטופ 10 כבר 8 שנים ברציפות.

מקורות: Rai

אירוויזיון 2024: זו הייתה ההשתתפות ה-49 של איטליה באירוויזיון. איטליה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של איטליה הייתה באירוויזיון 2021 עם השיר "Zitti e buoni" בביצועה של להקת מונסקין.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם ברית? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments