לאחר פרישתו של אמדאוס, המנחה והמנהל האומנותי של פסטיבל סן-רמו האיטלקי, הוכרז קרלו קונטי כמי שיחליף אותו בפסטיבל לשנת 2025. לאן מועדות פניה של איטליה באירוויזיון 2025? כל הפרטים בכתבה.

פסטיבל סן רמו האיטלקי המסורתי (Sanremo Festival) הוא אחד האירועים הגדולים והחשובים ביותר באיטליה המתרחש מדי שנה בעיר סן רמו ומהווה את המקור לתחרות האירוויזיון ששאבה ממנו את ההשראה להיווסדה. פסטיבל סן רמו משמש גם כקדם האירוויזיון האיטלקי האופציונלי שבו המנצח מקבל את הזכות הראשונה לייצג את איטליה באירוויזיון. אם הזוכה מסרב להצעה, רשת הטלוויזיה האיטלקית בוחרת את השיר והאמן שייצג אותה בתחרות האירוויזיון. השנה הודיע המנחה של הפסטיבל ומנהלו והאומנותי, אמדאוס (Amadeus), כי פסטיבל סן רמו 2024 יהיה הפסטיבל האחרון שינחה.

כעת, רשת הטלוויזיה האיטלקית הכריזה על המנהל האומנותי ומנחה הפסטיבל החדש שנבחר: קרלו קונטי (Carlo Conti). בחירתו של קונטי הוחלטה פה אחד על ידי ההנהלה של רשת הטלוויזיה האיטלקית RAI, לאחר ניסיונו הקודם בהנחיית הפסטיבל בשנים 2015-2017. רשת הטלוויזיה האיטלקית הצהירה שקונטי כבר עובד על חידושים והפתעות רבות שיהיו חלק מהפסטיבל לשנת 2025. המנחה האיטלקי הידוע יעמוד בראש פסטיבל סן רמו בשנה הבאה וב-2026.

איטליה מתכוננת לאירוויזיון 2025?

לאחר קיום הפסטיבל האחרון, עלו תהיות בקרב רשת הטלוויזיה האיטלקית בנוגע לשאלה האם הפסטיבל הוא באמת הפורמט הנכון לבחירת הנציג האיטלקי לאירוויזיון, והאם נדרש להתאים את הפורמט ולבצע איזושהי וועדה נוספת שתבחר גם נציג לאירוויזיון מתוך המתמודדים בפסטיבל. סוגיות אחרות שעולות כעת הן בקשר לתנאים הלוגיסטיים של הפסטיבל, בכל הנוגע לעיר המארחת ולאולם בו הוא מתקיים כבר שנים רבות, התאמת קהל היעד ובעיות כלכליות שנוצרו עקב התנהלות לא נכונה.

נכון לימים אלו, איטליה טרם אישרה את השתתפותה באירוויזיון 2025 שייערך בשווייץ במאי הבא. איטליה צפויה לאשר השתתפות ורחוקה מפרישה לאחר יותר מעשור של הישגי ענק באירוויזיון הכולל שנים רצופות בעשירייה הראשונה, ניצחון אחד באירוויזיון 2021 ואירוח אירוויזיון אחד בטורינו בשנת 2022. על אף זאת, כבר לאחר פסטיבל סן רמו 2024 גורמים במדינה העלו ספק בפורמט של הפסטיבל כקדם אירוויזיון איטלקי.

נכון לאירוויזיון 2025, איטליה צפויה לאשר את השתתפותה אך עדיין לא ידוע מה תהיה שיטת הבחירה לתחרות הבאה בשכנתה הצפונית שוויץ. בשנה החולפת היו שמועות על יצירת ועדה בינלאומית שתבחר את השיר האיטלקי לאירוויזיון. כרגע רשת הטלוויזיה האיטלקית לא הצהירה על אף שינוי שצפוי להתרחש בפורמט הפסטיבל או בבחירות העתידיות של איטליה לאירוויזיון.

איטליה באירוויזיון 2024

"La noia" (בעברית: "שעמום") הוא שם השיר אותו ביצעה הזמרת אנג'לינה מנגו (Angelina Mango) בגמר הגדול של אירוויזיון 2024. השיר נבחר בקדם האירוויזיון האיטלקי פסטיבל סן רמו 2024. השיר הגיע בגמר האירוויזיון למקום ה-7 עם 268 נקודות, מתוכם 6 נקודות מהשופטים הישראליים ו-7 נקודות מהקהל הישראלי. איטליה מצליחה להתברג בטופ 10 כבר 8 שנים ברציפות.

מקורות: Rai.

אירוויזיון 2024: זו הייתה ההשתתפות ה-49 של איטליה באירוויזיון. איטליה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של איטליה הייתה באירוויזיון 2021 עם השיר "Zitti e buoni" בביצועה של להקת מונסקין.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם ברית? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments