רשת הטלוויזיה של בוסניה והרצגובינה מעוניינת להתמודד בתחרות האירוויזיון בשנת 2025. אך הסיכויים לכך קלושים. כל הפרטים בכתבה.

שר התחבורה והתקשורת של בוסניה והרצגובינה ניסה לסייע לרשת הטלוויזיה המקומית, BHRT, לחזור להתחרות בתחרות האירוויזיון. ליילה באבוביץ' (Lejla Babović), ראש המחלקה לעניינים בינלאומיים של רשת הטלוויזיה BHRT, הסבירה בראיון כי השר נפגש עם איגוד השידור האירופי מספר פעמים בשנה האחרונה, מכיוון שהוא מאמין שהממשלה יכולה לסייע בהסדרת חובות לאיגוד השידור האירופי.

רשת הטלוויזיה BHRT חייבת לאיגוד השידור האירופי כ-6 מיליון אירו. עם זאת, היא עדיין לא מסוגלת להחזיר את החוב הכבד. ליילה באבוביץ' הסבירה כי איגוד השידור האירופי "מציע כל הזמן למצוא פתרון משותף לפירעון החוב הקיים."
"למרבה הצער, בחצי השנה האחרונה היינו עדים לכך שאין דרך להסדיר את גביית המס של איגוד השידור האירופי, שיאפשר ל-BHRT לחזור לפעילות מלאה, ולאחר מכן להשתתף באירוויזיון", אמרה באבוביץ'.

איגוד השידור האירופי הטיל סנקציות על BHRT לראשונה בדצמבר 2016, כאשר ניתקה את הגישה של BHRT לתוכן החדשותי של האירוויזיון. באותה עת הוגבלה גם הגישה של BHRT לאירועים שונים כמו תחרות האירוויזיון.

באבוביץ' התייחסה גם לעלויות הכבדות במימון ההשתתפות של מדינתה בתחרות:
"זה 'סיפור' יקר מאוד, אני חייב לומר. העלויות גבוהות במיוחד. כשאתה משתתף באירוויזיון, אתה לא יכול לבחור את המלון שבו תישן, יש לך מלונות שבהם אתה צריך לישון, יש לך את דמי הרישום, כל מה שאתה רואה על הבמה, כל האפקטים של הרוח הנושבת בשערותיה של הנציגה, כל מה שמשלמים עבורו, אלו עלויות גבוהות במיוחד".

בוסניה והרצגובינה היא המדינה בלקנית בעלת המצב הכלכלי הקשה ביותר מבין מדינות מזרח אירופה והבלקן. סכסוכים עממיים-לאומיים פנימיים, מצב כלכלי קשה, אי-יציבות פוליטית וכלכלית, ואי-חיבור למערב גרמו למדינה לקשיים רבים בביסוס השתתפותה בתחרות האירוויזיון.
השתתפותה האחרונה של בוסניה והרצגובינה באירוויזיון 2016:

השתתפותה האחרונה של בוסניה והרצגובינה בתחרות היה בשנת 2016, גם אז האירוויזיון התקיים בשוודיה, שם לראשונה בתולדותיה לא העפילה לגמר הגדול. דלאל ודין בשיתוף אנה רקנר וג'אלה (Dalal & Deen feat. Ana Rucner & Jala) נבחרו באופן פנימי על ידי רשת הטלוויזיה הבוסנית וייצגו את המדינה עם השיר "Ljubav Je" (בעברית: אהבה היא"). החבורה לא עלתה לגמר וסיימה במקום ה-11 בחצי הגמר הראשון, מרחק נגיעה מהעפלה לגמר הגדול.

מקור: N1
מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments