ליטא באירוויזיון 2024: פגשנו את סילבסטר בלט לראיון קצר. מדוע בחר לשיר דווקא בליטאית? Kאילו שינויים אנו יכולים לצפות על בימת אירוויזיון 2024? ומה המסר שלו לקהל הישראלי?

בראיון קצר מאמסטרדם שערכנו עם סילבסטר בלט (Silvester Belt), נציגה של ליטא לאירוויזיון 2024 שמייצג אותה עם השיר " Luktelk" (בעברית "חכה/חכי"), ניסינו לקבל פרטים חדשים על הביצוע שלו על בימת התחרות וביקשנו ממנו להתייחס לקהל הישראלי שאוהב מאוד את שירו.
השנה היא הפעם השלישית בהיסטוריה בה ליטא שולחת שיר שכולו בליטאית. כאשר שאלנו אותו על כך, ענה כי הסיבה שבחרו לבצע את השיר בשפה המקומית היא על מנת לייצג את ליטא בצורה הטובה ביותר, והשפה – היא הדבר העיקרי ביותר במהלך הזה. כמו כן, בלט הוסיף כי רצה שהליטאים עצמם יקשיבו לשיר וייהנו ממנו גם מחוץ לאירוויזיון, והליטאים לרוב מעדיפים לשמוע שירים בשפת האם.

וכמובן גם נשאלה החשובה ביותר – למה אנחנו יכולים לצפות על בימת האירוויזיון? על כך ענה כי אכן ישנן הפתעות שמצפות לנו במאלמו שלא ראינו בקדם האירוויזיון הליטאי. בלט מסר כי ישנם מספר שינויים, אך כל השינויים יהיו קטנים. הוא אף נתן לנו ספוילר ואמר כי אחד מהם הוא שלא יהיו זיקוקים. בלט סיכם את השאלה בכך שהם מתאימים את הכל לבמה במאלמו על מנת להדגיש מספר דברים שיהפכו את כל הביצוע לגדול יותר, והבטיח כי יש לנו למה לצפות. את אותם הדברים הללו כבר אמר לפני כחודשיים, לאחר הופעתו בקדם האירוויזיון הליטאי בראיון מיוחד לרדיו של רשת הטלוויזיה הליטאית LRT.

לפני השינויים, אנו יודעים כי בהופעה עצמה סילבסטר מתחיל את הביצוע כאשר מסביבו אור כחול. מיד לאחר מכן הקצב גורם לשינוי באווירה על הבמה. מלווים אותו שלושה רקדנים ומאחוריו גרפיקה מצוינת על המסך. בחלק השיא של השיר הרקדנים והזמר רוקדים לפי הקצב ונראה שהקהל מגיב מצוין בעיקר בחלק הזה. 

ובנוגע אלינו הישראלים – אמר כי: "אני מאוד מעריך את התמיכה שלכם ותמשיכו להאזין לLuktelk".
ליטא באירוויזיון 2024

"Luktelk" (בעברית "חכה/חכי") הוא שם השיר שיבוצע על ידי הזמר סילבסטר בלט (Silvester Belt) אשר ייצג את ליטא כשיר מספר 3' חצי הגמר הראשון של באירוויזיון 2024 שיתקיים במאלמו שבשוודיה ב-7 במאי. השיר נכתב על ידי הזמר סילבסטר בלט יחד עם עם ג'סיקה שיבוקאייטה (Džesika Šyvokaitė) ואלנה יורגאייטיטה (Elena Jurgaitytė) ומבוצע בשפה הליטאית. זהו שירם הראשון של יוצרים אלה בתחרות האירוויזיון.

השיר בוחן נושאים של מונוטוניות, חוסר שביעות רצון והמאבק למציאת משמעות ואושר בחיי היומיום. הזמר מתאר את האופי החזרתי, שבו כל יום מרגיש כמו היום הקודם, ללא התקדמות או שינוי ניכרים. הזמר מרגיש לכוד במעגל של משימות ושגרה, ללא יכולת להבחין בין מציאות לבין מצב חלומי או מימד אחר. המסר העיקרי הוא לשאוף למחר טוב יותר, גם מול חוסר הוודאות והייאוש.

בימים אלה מדורגת ליטא במקום ה-12 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

סילבסטר בלט – מי אתה?

סילבסטר בלט (Silvester Belt) או בשמו האמיתי סילבסטראס בלטה (Silvestras Beltė), הוא זמר ליטאי, בן 26.

ב-2010, כשהיה בן 12, ניסה לייצג את ליטא באירוויזיון הילדים עם השיר "Pi-pa-po" והגיע למקום השמיני בקדם אירוויזיון לילדים.

בהמשך השלים את לימודי המוזיקה באוניברסיטת וסטמינסטר שבלונדון. בשנת 2017 התחרה בתכנית הריאליטי הליטאית "Aš – superhitas" והגיע למקום הראשון. בעקבות זכייתו שחרר את הסינגל הראשון "Noise". בשנת 2018 התמודד בעונה השישית של הגרסה הליטאית לתכנית הריאליטי "אקס פקטור", שם הוא הודח בשלב מוקדם יחסית.

בלט הוא זמר פופ ובמוזיקה שהוא מבצע ישנן השפות של מוזיקה אלקטרונית ורייב. עד כה הוציא שני אלבומים וכחמישה סינגלים.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-24 של ליטא באירוויזיון. ליטא הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2006 לאחר שלהקת "LT United" סיימה במקום השישי עם השיר "We Are The Winners".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments