איסלנד באירוויזיון 2024: לאחר לא מעט מחלוקות ואיומים בפרישה מהתחרות, רשת הטלוויזיה האיסלנדית הודיעה כי תשתתף באירוויזיון 2024 עם נציגתה הרה ביורק (Hera Björk).

הזמרת הרה ביורק (Hera Björk), שזכתה בקדם האירוויזיון האיסלנדי "Söngvakeppnin 2024", תייצג את איסלנד באירוויזיון 2024 עם שירה "Scared Of Heights" (בעברית: "מפחדת מגבהים"), כך אישרה אמש רשת הטלוויזיה האיסלנדית RÚV.

כזכור, בחודש ינואר רשת הטלוויזיה האיסלנדית, הכריזה כי תקיים התייעצות יחד עם הזמר הזוכה בנוגע להשתתפותו באירוויזיון. ביורק כבר הודיעה שלא תחרים את התחרות ותשמח להתמודד באירוויזיון, ולאחר התייעצות מול רשת הטלוויזיה הסכימו שני הצדדים על השתתפות באירוויזיון הקרוב. את ההודעה מסרה רשת הטלוויזיה האיסלנדית לאיגוד השידור האירופי במהלך פגישת ראשי המשלחות.
עם זאת, לא כל הצוות שעומד מאחור השיר הזוכה מרוצה מההחלטה. אסדיס מריה וידרסדור (Ásdís María Viðarsdóttir), אחת מכותבות השיר האיסלנדי, הודיעה כי היא לא תיקח חלק מהצוות שיישלח למאלמו. וידרסדור נימקה את החלטתה בכך שהיא מרגישה ש-RÚV לא נתנו תשובות ברורות לגבי תוצאות הגמר, בו הרה ביורה ניצחה את הזמר הפלסטיני בעל תעודת הזכות הכחולה שהיה מועמד מוביל לניצחון, בשאר מוראד.

החלטתה התקבלה על רקע המחלוקת שנוצרה לאחר שהתגלתה בעיה טכנית שהשפיעה על הצבעות ה-SMS, מה שגרם לאיסלנדים רבים לטעון שהרבה הצבעות למוראד עברו בעצם להרה ביורק – על כך רשמנו בהרחבה באתר. וידרסדור הוסיפה כי היא פנתה ל-RÚV על מנת להשתמש בתוצאות הסיבוב הראשון בקדם האיסלנדי, בו הוביל מוראד בהצבעת הקהל ובשופטים, ועפ"י זה לשלוח אותו לאירוויזיון: "הצעתי ל-RÚV שישאירו את התוצאה הזאת על כנה ויאפשרו לבשאר להשתתף באירוויזיון בתור המנצח הבלתי מעורער של הגמר. הוספתי שאולי הרה תורשה ללכת בשנה הבאה, אבל הם דחו את הרעיון". לפיכך, החליטה לפרוש מהצוות, וכמובן לא שכחה להאשים את מעורבותה של ישראל בתחרות: "אני לא אעקוב אחרי השיר עד הגמר אם זה יקרה. המצפון שלי פשוט לא מאפשר את זה".

 

הרה ביורק – מי את?

הרה ביורק, או בשמה המלא הרה ביורק ת'ורהלסדוטיר (Hera Björk Þórhallsdóttir), היא זמרת איסלנדית בת 51, ילידת העיר רייקיאביק, בירת איסלנד. לאורך השנים הוציאה ארבעה אלבומים, כאשר האחרון שבהם שוחרר ב-2013.

ביורק אינה זרם לעולם האירוויזיון: היא ייצגה את איסלנד באירוויזיון 2010 עם השיר "Je ne sais quoi" (בעברית: "אני לא יודעת מה"), ולמרות שהייתה פייבוריטית גדולה לפני התחרות סיימה במקום ה-19 בגמר הגדול. בין לבין היא שימשה כזמרת ליווי של איסלנד באירוויזיון 2008, 2009 ו-2015.

ביורק ניסתה להגיע לתחרות שלוש פעמים נוספות: ב-2007 התמודדה בקדם האירוויזיון האיסלנדי עם השיר "Mig dreymdi" (בעברית: "חלמתי") אך הודחה בחצי הגמר השני. ב-2009 התמודדה בקדם האירוויזיון הדני עם השיר "Someday" והגיעה למקום השני בגמר. ב-2019 חזרה לקדם האירוויזיון האיסלנדי עם השיר "Moving On" והגיעה למקום הרביעי בגמר.
איסלנד באירוויזיון 2024

הרה ביורק (Hera Björk), שזכתה בקדם האירוויזיון האיסלנדי, תייצג את איסלנד עם שירה "Scared Of Heights" (בעברית: "מפחדת מגבהים") בחלקו השני של חצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2024 שיתקיים ב-7 במאי במאלמו, שוודיה. ביורק היא הזמרת השנייה שתחזור השנה לתחרות, ביחד עם נציגת מולדובה – נטליה בארבו (Natlia Barbu).

את השיר כתבו אסדיס מריה וידארסדוטיר (Ásdís María Viðarsdóttir), פיראס אלקאיסי (Ferras Alqaisi), יארו עומאר (Jaro Omar) ומייקל בורק (Michael Burek). זהו שירם הראשון של כל הכותבים בתחרות האירוויזיון והוא מבוצע בשפה האנגלית.

בימים אלה מדורגת איסלנד במקום ה-17 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

מקור: ruv.is.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-36 של איסלנד באירוויזיון. איסלנד הצטרפה לתחרות ב-1986 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 1999 ובאירוויזיון 2009 לאחר שסיימה פעמיים במקום השני.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments