לרגל יום הבחירות הארצי, חברי מערכת יורומיקס התכנסו כדי להצביע ל-22 השירים שנבחרו להתמודד עד כה באירוויזיון 2024. מי השיר שהגיע למקום הראשון בקרב חברי המערכת? כל הפרטים בכתבה.

22 שירים נבחרו עד כה להתמודד באירוויזיון 2024 שייערך בחודש מאי הקרוב במאלמו, שוודיה. לרגל יום הבחירות הארצי, חברי מערכת יורומיקס התכנסו, האזינו לשירים המשתתפים ובחרו את השירים שהכי אהבו מתוך אירוויזיון 2024. לאן הגיעה הפייבוריטית הגדולה לניצחון אוקראינה? מי המדינה שהפתיעה ונכנסה לעשרת הגדולים? יצאנו לבדוק.הראל ישראל: מקום ראשון – אוקראינה
ג'רי הייל (Jerry Heil) ואליונה אליונה (Alyona Alyona) – "Teresa & Maria"

אוקראינה עושה זאת שוב! כבר 20 שנה שאוקראינה נמצאת איתנו במשפחת האירוויזיון והיא זוקפת לזכותה שלושה ניצחונות, לא מעט הצלחות, ומאה אחוז עלייה לגמר – יותר מכל מדינה אחרת בשנים האחרונות. גם הפעם אוקראינה מגיעה לתחרות עם שיר שמשלב בתוכו ביט מודרני לצד מוזיקה שנוגעת בשורשים האוקראיניים. אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון ובמהלך השבועות הקרובות לא ייבחר שיר שיאיים על אוקראינה, אל תתפלאו אם בחודש מאי הקרוב אוקראינה תניף את גביע האירוויזיון בפעם הרביעית. שיהיה בהצלחה!

עשרת הגדולים שלי:

 1. אוקראינה
 2. אלבניה
 3. ספרד
 4. ליטא
 5. גרמניה
 6. בלגיה
 7. אסטוניה
 8. סלובניה
 9. מולדובה
 10. צ'כיה

 

אבי זייקנר: מקום ראשון – אוקראינה
ג'רי הייל (Jerry Heil) ואליונה אליונה (Alyona Alyona) – "Teresa & Maria"

כששמעתי את השיר בפעם הראשונה מיד הבנתי – זה שיר שעשוי לזכות באירוויזיון! מדובר באחד השירים החזקים השנים לצד קרואטיה, ואני סקרן לקראת השירים הנוספים שיבואו ולראות האם אחד מהם יצליח להעפיל על השיר הזה. השיר שואב השראה מדמויותיהן של אמא תרזה ומריה הבתולה, אשר ידועות בחוסר האנוכיות שלהן ובמסירותן לעזור לזולת. השילוב המיוחד בין השירה האוקראינה המסורתית למוזיקת הראפ והסגנון המודרני הופכים את השיר לבלתי נשכח. למרות הקצב, ניתן להרגיש בכאב והקושי הגלומים במילות השיר.

עשרת הגדולים שלי:

 1. אוקראינה
 2. קרואטיה
 3. ליטא
 4. בלגיה
 5. איטליה
 6. מולדובה
 7. דנמרק
 8. לטביה
 9. לוקסמבורג
 10. פולין

 

אילן צולר: מקום ראשון – ספרד: נבולוסה (Nebulossa) – "Zorra"

ספרד זה הכי אני. השיר קצבי ומרים ואני מרגיש שהשיר נכתב עליי. אני מתחבר לשיר מאחר והוא משדר מסר של לחיות את החיים באופן חופשי, כמו שאנחנו רוצים ולא לפי מוגדרות החברה. למרות זאת, אני לא חושב שסיכויי ההצלחה שלו בתחרות גבוהים ובמקרה הטוב הוא יגיע גג למקום ה-15 ולאמצע הטבלה.

עשרת הגדולים שלי:

 1. ספרד
 2. קרואטיה
 3. בלגיה
 4. פולין
 5. איטליה
 6. אוקראינה
 7. ליטא
 8. דנמרק
 9. גרמניה
 10. לוקסמבורגאופק ג'רסי: מקום ראשון – לוקסמבורג: טלי (Tali) – "Fighter"

השיר שנמצא במקום הראשון שלי הוא השיר הלוקסמבורגי של הזמרת הישראלית טלי גולרגנט. השיר קצבי, מתאפיין בהופעה תזזיתית, ומושר ברובו בצרפתית. לטעמי מדובר בקאמבק חזק מאוד לאירוויזיון של המדינה הקטנה, אחרי היעדרות של למעלה מ-30 שנה. השיר קליט מאוד והאישיות של טלי כובשת. לצערי, אני צופה שסיכויי ההצלחה של לוקסמבורג באירוויזיון השנה לא גבוהים במיוחד – השנה מסתמנת כשנה חזקה, וקיים החשש שהשיר ייבלע בין שאר שירי חצי הגמר בו מתמודדת לוקסמבורג, ואף לא יעלה לגמר.

עשרת הגדולים שלי:

 1. לוקסמבורג
 2. בלגיה
 3. איטליה
 4. אוקראינה
 5. קרואטיה
 6. ספרד
 7. צרפת
 8. דנמרק
 9. אלבניה
 10. סלובניה

 

שחר אסידו: מקום ראשון – איטליה: אנג'לינה מנגו (Angelina Mango) – "La noia"

למקום הראשון השנה בחרתי בשיר האיטלקי. מדובר בשיר מקפיץ ושונה, וביחד עם כל השמחה שלו יש בו גם חלקים מגוונים שמעבירים רגש מסוים ורצון לצרוח את השיר בקולי קולות. מלבד העובדה שהשפה האיטלקית רק מוסיפה לאיכות של השיר, הזמרת מלאה בכריזמה והיא מצליחה להפנט את הקהל בהופעת הלייב – אפילו יותר מגרסת הסטודיו של השיר!

עשרת הגדולים שלי:

 1. איטליה
 2. אוקראינה
 3. לוקסמבורג
 4. ליטא
 5. דנמרק
 6. סן מרינו
 7. מולדובה
 8. לטביה
 9. ספרד
 10. קרואטיה

עידו קיזל: מקום ראשון – אוקראינה
ג'רי הייל (Jerry Heil) ואליונה אליונה (Alyona Alyona) – "Teresa & Maria"

אוקראינה ממוקמת אצלי במקום הראשון. השיר הוא שילוב מצוין ויוצא דופן של ראפ ואתניות והוא מיוחד ובולט. אוקראינה מוכיחה גם השנה שהיא יודעת לבחור נכון ולהביא את האיכות והתרבות שלה לאירוויזיון.

עשרת הגדולים שלי:

 1. אוקראינה
 2. לוקסמבורג
 3. איטליה
 4. בלגיה
 5. קרואטיה
 6. דנמרק
 7. צרפת
 8. סלובניה
 9. גרמניה
 10. אלבניה
מאור פרנק: מקום ראשון – סלובניה: רייבן (Raiven) – "Veronika"

לדעתי אין פה שאלה בכלל. השיר הסלובני הוא השיר הכי חזק שנמצא כרגע בתחרות. השיר עוצמתי, מרגש וזה משהו שאני לא זוכר המון זמן באירוויזיון הוא בולט ומאוד ייחודי לעומת שאר השירים השנה ובטוח לא ייפול בין הכיסאות. מלבד העובדה שמדובר בזמרת מ-צ-ו-י-נ-ת עם יכולות ווקאליות מטורפות בלייב, ואין לי ספר שהיא תפציץ על הבמה, זה שיר עם פוטנציאל בימתי מדהים שאני חושב שסלובניה תצליח לממש אותו. הם כמובן יעלו לגמר וייתנו לסלובניה את הטופ עשר, מה שהם לא רגילים אליו.

עשרת הגדולים שלי:

 1. סלובניה
 2. בלגיה
 3. סן מרינו
 4. ליטא
 5. קרואטיה
 6. אירלנד
 7. דנמרק
 8. לטביה
 9. אוקראינה
 10. נורווגיה

 

שלי ויינר: מקום ראשון – אוקראינה
ג'רי הייל (Jerry Heil) ואליונה אליונה (Alyona Alyona) – "Teresa & Maria"

שמתי את אוקראינה במקום הראשון כי אהבתי את העובדה ששתי הזמרות שרות בשפה שלהן, ביחד עם שילוב של מעט אנגלית. כמו כן, אהבתי את האלמנטים העממיים ואת האופן שבו הן מבצעות את השיר. למרות זאת, אני לא חושבת שיש להן סיכוי גבוה לנצח השנה מפני שסגנון השיר הוא לא משהו שלא ראינו בצורה כזאת או אחרת בשנים הקודמות. עם זאת, אני כן חושבת שכמעט בוודאות הן יגיעו לטופ עשר ואולי אפילו לטופ חמש.

עשרת הגדולים שלי:

 1. אוקראינה
 2. איטליה
 3. סן מרינו
 4. נורווגיה
 5. צרפת
 6. קרואטיה
 7. בלגיה
 8. מולדובה
 9. אלבניה
 10. דנמרק

 

נהוראי סמואל: מקום ראשון – ספרד: נבולוסה (Nebulossa) – "Zorra"

המקום הראשון שלי כרגע זו ספרד – שיר פופ קצבי ומרים שהקהל יכול לעוף עליו! למרות זאת, אני בספק אם השיר יכול להצליח בגלל ביצוע הלייב שלו, אבל אין לי ספק שזה שיר שהקהל יכול להצביע לו בהמוניו.

עשרת הגדולים שלי:

 1. ספרד
 2. קרואטיה
 3. אוקראינה
 4. לוקסמבורג
 5. דנמרק
 6. סן מרינו
 7. פולין
 8. ליטא
 9. גרמניה
 10. צ'כיה
טל דהן: מקום ראשון – ליטא: סילבסטר בלט (Silvester Belt) – "Luktelk"

הזוכה שלי בינתיים היא ליטא עם השיר "Luktelk", שלחלוטין יכול להביא לליטא את תוצאתה הטובה ביותר בתולדות התחרות! אני מעריכה מאוד את העובדה שהשיר מבוצע בשפת המקור. הוא קליט, קצבי, רקיד ונכנס לתודעה. גם הבימוי מצוין, התאורה, זוויות הצילום והכוריאוגרפיה. איזה כיף שהכל פשוט עובד!

עשרת הגדולים שלי:

 1. ליטא
 2. אוקראינה
 3. לוקסמבורג
 4. צ'כיה
 5. קרואטיה
 6. איטליה
 7. בלגיה
 8. ספרד
 9. דנמרק
 10. אסטוניה

 

רוני גליק: מקום ראשון – קרואטיה: בייבי לזניה (Baby Lasagna) – "Rim Tim Tagi Dim"

בייבי לזניה המושלם, המדהים והאלוהי לא רק ניצח ניצחון מוחץ בקדם שלו, אלא גם הולך לנצח את האירוויזיון כולו וכולנו נטוס לזאגרב כמובן! יש לו סיכוי ענק לכסח את כולם אחד אחד ולעשות מה שקארייה לא הצליח. קודם כל, השיר שלו מדהים והמשמעות של מילות השיר לא פחות עמוקה משירים אחרים. ז'אנר השיר הוא הכי אני בעולם, ועוד לא דיברנו על ההופעה המושלמת, הקול המטורף והסטייל המרשים של בייבי לזניה שבלי להגזים יותר מידי, מחזיק כרגע באאוטפיט הכי יפה בכל העונה הזאת (בהתחשב בעובדה שאני הייתי בטוחה שהוא עומד להתלבש כמו דחליל או רפתן). אני מרגישה שהשיר וההופעה מדברים אליי, כאילו זה שילוב של שיר הטרלה ושיר רוק באותו הזמן וזאת הכי אני. מהשנייה הראשונה שראיתי אותו לקח לי זמן לעכל, ואז הבנתי כמה צריך מישהו כמוהו בעונה הזאת!

עשרת הגדולים שלי:

 1. קרואטיה
 2. ליטא
 3. סן מרינו
 4. אירלנד
 5. בלגיה
 6. סלובניה
 7. אוקראינה
 8. נורווגיה
 9. אסטוניה
 10. פינלנד

 

דוד מוסטבלנסקי: מקום ראשון – לוקסמבורג: טלי (Tali) – "Fighter"

במקום הראשון שלי מכל השירים שיצאו עד כה לאירוויזיון 2024 נמצאת המדינה שחוזרת לאחר 31 שנות היעדרות – לוקסמבורג. השיר בנוי בצורה מעולה, הוא מאוד משמח, מקפיץ, נותן וייב חיובי, והשילוב בין האנגלית לצרפתית פשוט עושה לי את זה. לצערי, לוקסמבורג נמצאת בין חמשת המקומות האחרונים בטבלאות ההימורים אך אני מאמין שעם ביצוע ובימוי טובים הוא יכול לעלות לגמר בקלות ולהגיע לתוצאה מכובדת. אני רואה בו המון פוטנציאל בתחרות.

עשרת הגדולים שלי:

 1. לוקסמבורג
 2. אוקראינה
 3. לטביה
 4. צ'כיה
 5. פינלנד
 6. אסטוניה
 7. בלגיה
 8. דנמרק
 9. גרמניה
 10. נורווגיה
אור גונן: מקום ראשון – קרואטיה: בייבי לזניה (Baby Lasagna) – "Rim Tim Tagi Dim"

במקום הראשון שלי נמצאת קרואטיה שמביאה שיר שונה מכל מה שיש לנו השנה. השיר משלב בין הרבה סיגנונות של מוזיקה וההופעה מצוינת. יש עוד מה לעבוד על הווקאל אבל עדיין זה השיר הטוב ביותר שיצא עד עכשיו. אני חושב שיש לו סיכוי טוב להתברג בטופ שלוש ואולי אפילו לזכות בתחרות עצמה.

עשרת הגדולים שלי:

 1. קרואטיה
 2. לטביה
 3. ליטא
 4. בלגיה
 5. איטליה
 6. גרמניה
 7. פינלנד
 8. לוקסמבורג
 9. צרפת
 10. אוקראינה

 

נריה גודמן: מקום ראשון – נורווגיה: גוטה (Gåte) – "Ulveham"

לדעתי יש לשיר של נורווגיה סיכוי אמיתי לזכות השנה. הוא בולט בייחודיות שלו ומביא לבמה משהו שבאמת לא נראה קודם על בימת האירוויזיון. לדעתי, מהסיבות האלו הקהל יתחבר לשיר והשופטים גם יתרשמו מהיכולות הווקאליות המרשימות שמפגינה הסולנית. לכן, אופתע אם נמצא את נורווגיה השנה מחוץ לטופ חמש. היא מסוגלת אפילו לנצח.

עשרת הגדולים שלי:

 1. נורווגיה
 2. איטליה
 3. בלגיה
 4. ליטא
 5. סלובניה
 6. קרואטיה
 7. דנמרק
 8. אוקראינה
 9. אסטוניה
 10. גרמניה

 

חן פדר: מקום ראשון – איטליה: אנג'לינה מנגו (Angelina Mango) – "La noia"

השיר האיטלקי לאירוויזיון 2024 הוא מבחינתי כרגע המנצח הגדול של התחרות. אומנם עוד מוקדם להגיד האם הוא באמת יישאר המנצח שלי כי הכל תלוי בהמון שירים שעוד צריכים לצאת, וכמובן ההופעה הבימתית והחזרות שיכולות לשנות הכל. מבחינת השיר, הוא מוביל בעיניי ובגדול על פני שאר השירים – הוא אותנטי, מיוחד, משתנה ולא מונוטוני. הזמרת אנג'לינה מבצעת אותו בצורה יוצאת דופן ומותאמת. השיר מאוד תואם את יכולת השירה שלה והיא ביצעה אותו בפסטיבל סן רמו בצורה מרשימה.

עשרת הגדולים שלי:

 1. איטליה
 2. אוקראינה
 3. מולדובה
 4. צרפת
 5. דנמרק
 6. בלגיה
 7. סלובניה
 8. לוקסמבורג
 9. קרואטיה
 10. ליטא
התוצאות המלאות:

 1. אוקראינה – 118 נקודות
 2. קרואטיה – 91 נקודות
 3. בלגיה – 85 נקודות
 4. איטליה – 83 נקודות
 5. ליטא – 74 נקודות
 6. לוקסמבורג – 66 נקודות
 7. דנמרק – 47 נקודות
 8. ספרד – 42 נקודות
 9. סלובניה – 34 נקודות
 10. סן מרינו – 34 נקודות
 11. לטביה – 27 נקודות
 12. נורווגיה – 24 נקודות
 13. צרפת – 23 נקודות
 14. מולדובה – 22 נקודות
 15. גרמניה – 20 נקודות
 16. צ'כיה – 16 נקודות
 17. אלבניה – 15 נקודות
 18. אסטוניה – 14 נקודות
 19. אירלנד – 12 נקודות
 20. פולין – 12 נקודות
 21. פינלנד – 11 נקודות
 22. מלטה – 0 נקודות

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב-7, 9 ו-11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. האולם המארח של התחרות הוא "Malmö Arena", אשר אירח את התחרות גם ב-2013, ומכיל בתוכו כ-15,500 מושבים.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments