לצפייה: הערב בשעה 22:40 יתקיים חצי הגמר הרביעי של קדם האירוויזיון הסן מרינזי, "Una voce per San Marino 2024". לפניכם קישור לצפייה במשדר.

ביום שני האחרון יצא לדרכו קדם האירוויזיון של סן מרינו "Una Voce Per San Marino", אשר השלבים המקדימים בו צולמו ונערכו מראש. הערב, בשעה 22:40 (שעון ישראל) יתקיים המשדר הרביעי מבין חמישה משדרי חצאי גמר שישודרו בין ה-19 ל-23 בפברואר, ב-23 בפברואר, בהמשך לחצי הגמר החמישי, ייערך גם שלב הזדמנות שנייה בו יתמודדו רשימת מתמודדים שהוכרזו לעבור לסבב זה על שני מקומות נוספים בגמר. וב-24 בפברואר, יום שבת, ייערך הגמר הגדול בשידור ישיר מתיאטרון נואובו (Teatro Nuovo) שבעיירה דוגאנה (Dogana).

בכל חמשת חצאי הגמר יתמודדו לא פחות מ-129 זמרים, מה שהופך את הקדם של סן מרינו לקדם הכי גדול באירופה בפעם השנייה ברציפות, ממנו שבעה מתמודדים בסך הכול יעפילו לגמר, אחד מכל משדר ושניים נוספים מתוך רשימת מתמודדים שיקבלו הזדמנות נוספת. הגמר יורכב משבעה שירים שיעפילו מחמשת חצאי הגמר, יחד עם מתמודד נוסף שייבחר מתוך רשימה של אמנים מקומיים, ואליהם יצטרפו בגמר שמונה אמנים מבוססי קריירה שהבטיחו את מקומם בגמר מראש, כך שבסך הכול יתמודדו בגמר 16 שירים. הזוכה ייקבע ע"י צוות שופטים מיוחד וייצג את סן מרינו באירוויזיון 2024.

חצי הגמר הרביעי יחל בשעה 22:40.
לצפייה במשדר בשידור חי – לחצו כאן!

תוצאות הערב השלישי:

בערב השלישי הוכרז מאטה (Mate) עם השיר "Big Mama" בתור העולה הישיר לגמר הגדול. ארבעה שירים נוספים עלו לשלב גלגל ההצלה, בו יתמודדו המתמודדים על שני מקומות נוספים בגמר. ארבעת המתמודדים שעברו לשלב גלגל ההצלה הם: צ'ינזיה פאולטי (Cinzia Paoletti), קורדה ליברה (Corde Libere), דיס איז אל (This Is Elle) ואקסג'ובה (Xgiove).

המתמודד דניאל מרין (Daniel Marin) נעדר מחצי הגמר מסיבות לא ידועות, כך שמספר המתחרים בערב זה ירד מ-30 ל-29.
רשימת המתמודדים בחצי הגמר הרביעי:

 1. Auroro Borealo and Martelli
 2. Bluesy
 3. Brenda Novella
 4. Cainero
 5. Casino Moon
 6. Dəva
 7. Dez
 8. Diego Federico
 9. Effemme
 10. Eklettika
 11. Elis
 12. Federubin
 13. Flat Bit
 14. Gelida
 15. Junaisinsane
 16. Known Physics
 17. Mad
 18. Mirjam
 19. Myky
 20. Nadine Randle
 21. Only Sara
 22. Prima
 23. Raffi
 24. Sandro Machado
 25. Spiros
 26. Thea
 27. Veronica
 28. Vincent
 29. Vitania
 30. Viva
"Una voce per San Marino"

קדם האירוויזיון "Una voce per San Marino" ישמש כתהליך בחירת השיר והנציג של סן מרינו בפעם השלישית ברציפות. חמישה חצאי גמר וגלגל הצלה אחד ייערכו ב-15 וב-16 בפברואר בעיירה סרוואלה (Serravalle), וישודרו בין ה-19 ל-23 בפברואר, בעזרתם יקבעו שמונת המתמודדים שיעלו לגמר. תוצאות חצאי הגמר והגמר ייקבעו על ידי צוות שופטים. הגמר, שבסיומו ייבחר הנציג לאירוויזיון, יערך ב-24 בפברואר ב-"Teatro Nuovo Dogana".

התחרות המקומית שואפת לשלב את השתתפותם של אמנים חדשים ואמנים מוכרים מכל רחבי העולם, "בשם האיכות המוזיקלית והיכולת של 'Una Voce per San Marino' לשמש קרש קפיצה בתעשיית המוזיקה הבינלאומית".

קדם האירוויזיון המקומי התרחב מאוד בשנה שעברה, וכלל 106 אמנים שנבחרו להתחרות בחצאי הגמר שנערכו בשידור חי לאחר שצלחו את שלב האודישנים, מה שהפך את הקדם להיות אחד מקדמי האירוויזיון הגדולים ביותר של עונת 2023. בעונת 2024, התרחב הקדם עוד יותר ומספר המשתתפים בחצאי הגמר עומד על לא פחות מ-129 אמנים.

השנה תציין סן מרינו את הפעם הרביעית שבה תבחר את נציגיה לאירוויזיון דרך פורמט קדם אירוויזיון. הפעם הראשונה הייתה בשנת 2018, כאשר התוכנית "1in360" שימשה כקדם האירוויזיון. פורמט הקדם הנוכחי התקיים לראשונה ב-2022, כאשר הזמר אקילה לאורו (Achille Lauro) זכה במהדורה הראשונה וייצג את סן מרינו באירוויזיון שנערך בטורינו שבאיטליה עם השיר "Stripper". ב-2023 זכתה להקת פיקד ג'קס (Piqued Jacks) עם השיר "Like an Animal".

יש לציין שהקדם המקומי ייערך פעם נוספת וזאת למרות ששני השירים של סן מרינו שנבחרו דרכו כשלו להעפיל לגמר הגדול.

תאריכי קדם האירוויזיון בסן מרינו:

 • 19 בפברואר – חצי גמר 1
 • 20 בפברואר – חצי גמר 2
 • 21 בפברואר – חצי גמר 3
 • 22 בפברואר – חצי גמר 4
 • 23 בפברואר – חצי גמר 5 וגלגל הצלה
 • 24 בפברואר – הגמר הגדול
סן מרינו באירוויזיון 2023

להקת פיקד ג'קס (Piqued Jacks), שזכתה בקדם האירוויזיון, ייצגה את סן מרינו באירוויזיון 2023 עם השיר "Like an Animal" (בעברית: "כמו חיה"). סן מרינו לא העפילה לגמר הגדול, לאחר שסיימה במקום ה-16 והאחרון בחצי הגמר השני עם 0 נקודות.

זהו ההישג הכי נמוך של סן מרינו בתולדות התחרות, ביחד עם המקום האחרון אליו הגיעה בחצאי הגמר ב-2008 וב-2017.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-14 של סן מרינו באירוויזיון. סן מרינו הצטרפה לתחרות ב-2008 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2019 לאחר שהזמר סרהאט סיים במקום ה-19 עם השיר "Say Na Na Na".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments