לאחר הטענות על חוסר צדק בתוצאות הקדם האירוויזיון, אותם הפנתה ולריה פאשה (Valeria Pasha), זוכת המקום השני בקדם המולדובני, רשת השידור של מולדובה מגיבה לטענותיה של הזמרת.

גמר קדם האירוויזיון המולדובני שהתקיים בשבת האחרונה, 17 בפברואר, נגמר בניצחונה של הזמרת נטליה בארבו (Natalia Barbu) עם השיר "In The Middle" (בעברית: "באמצע"), אותו תבצע הזמרת בחלקו השני של חצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2024 שיתקיים במאלמו, שוודיה.

בארבו חוזרת לתחרות בפעם השנייה, לאחר שכבר ייצגה את מולדובה באירוויזיון 2007 עם השיר "Fight", איתו הגיעה למקום העשירי בגמר. נטליה בארבו ניצחה באמצעות שובר שוויון בינה לבין הזמרת ולריה פאשה (Valeria Pasha), כאשר שתיהן סיימו עם ניקוד סופי של 22 נקודות, והשופטים הם אלו שהכריעו את התוצאה הסופית ואת ניצחונה של נטליה בארבו. בעקבות כך, סיימה ולריה פאשה במקום השני בתחרות קדם האירוויזיון.
לאחר חשיפת התוצאות, פאשה לא נשארה שקטה ופרסמה סרטון בחשבון האינסטגרם שלה בו היא מערערת על תוצאות הקדם ועל חוסר הצדק בבחירת השופטים. הזמרת האשימה את מארגני קדם האירוויזיון, בהם רשת השידור המולדובנית, בחוסר התחשבות בדעת הקהל שהצביע ברוב קולות ברור עבורה על מנת שתייצג את מולדובה באירוויזיון 2024. חשוב לציין כי לא היה מידע מוקדם על כך שבמקרה של שובר שוויון בקדם, ההכרעה תעבור לידי השופטים. ניתן היה לראות זאת גם במהלך השידור החי, כאשר ההחלטה בדבר הזוכה לא התקבלה באופן מיידי אלא אחרי כמה דקות בלבד.
אמש, רשת השידור המולדובנית TRM הגיבה להאשמותיה של ולריה פאשה, ואישרה שעל אף ההאשמות והטענות המועלות נגד תוצאות תחרות קדם האירוויזיון שהתקיימה במולדובה, המנצחת הרשמית נטליה בארבו היא זו שתייצג את המדינה באירוויזיון הקרוב במאלמו עם השיר איתו ניצחה. רשת השידור של מולדובה הכחישה בהודעתה את הטענות לכך שהבחירה בנטליה בארבו הייתה מתוכננת מראש וכי תוצאות הקדם תקינות לחלוטין.

עוד נאמר מטעם TRM, כי התוקף של הצבעות הקהל עבור ולריה פאשה מוטל בספק בעקבות כך ש-1,000 הצבעות מהקהל התקבלו ממספרים לא מזוהים. TRM הבהירו כי רשת הטלוויזיה עומדת בכלל דרישותיו והנחיותיו של איגוד השידור האירופי EBU וכי בסמכותה של רשת הטלוויזיה להחליט כיצד ייבחר הנציג שלה ושל המדינה לתחרות האירוויזיון.

עוד נטען מצידה של רשת הטלוויזיה המולדובנית כי המשתתפים בקדם האירוויזיון של מולדובה אישרו את תנאיה וחוקיה של התחרות המקומית וחתימתם על המסמך המאשר את הסכמתם לכל חוקי התחרות מאשר את תקינות ההליך ואת מודעותם לכל חוקי ההשתתפות והתחרות. מרשת הטלוויזיה הוסיפו כי בעקבות תוצאת השוויון בין שתי הזמרות, התקבלה ההחלטה לקבוע את התוצאה הסופית על פי הצבעת חבר השופטים המקצועי, וכי ההחלטה הזו התקבלה בהתאם לחוקים וללא שום סטייה מהם, לפיהם בכל שלב של התחרות לרשת הטלוויזיה יש את הזכות לקבוע האם ואיך לקבוע את זהותו של הנציג והשיר שייצג את המדינה באירוויזיון.

הועדה המארגנת של קדם האירוויזיון המולדובני אישרה שהיו חשדות מוצדקים וסבירים לאי אמינות מסוימת בהצבעת הקהל ולניסיונות לא חוקיים להשתמש בהליך בצורה לא אמינה ולא מסודרת. בשנה שעברה יצרה רשת הטלוויזיה המולדובנית תוכנה שמאמתת ובודקת את הנתונים הטלפוניים המגיעים מהצבעת הקהל, ובעקבות תוצאת הגמר שהתקיים ב-17 בפברואר עלו 950 הצבעות כלא תקפות ולא אמינות מתוך התוכנה הזו, ובנוסף לכך עוד כמות משמעותית של הצבעות שהגיעו ממדינות שאינן אירופאיות כגון ארובה, הבהאמאס, ויטנאם, אינדונזיה וברבדוס, שככל הנראה השתמשו מהן ב-VPN על מנת להצביע בקדם האירוויזיון המולדובני.

מקור: TRM.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-19 של מולדובה באירוויזיון. מולדובה הצטרפה לתחרות ב-2005 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2017 לאחר שלהקת סנסטרוק פרוג'קט סיימה במקום השלישי עם השיר "Hey Mamma".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments