העתיד כבר כאן: רשת הטלוויזיה הסן מרינזית חשפה ארבעה שירים שנוצרו על ידי בינה מלאכותית, אשר יתמודדו בקדם האירוויזיון "Una Voce Per San Marino 2024". האזינו לשירים.

רשת הטלוויזיה הסן מרינזית, SMRTV, אישרה מוקדם יותר כי ארבעה אמנים מתוך 129 שעברו לשלב חצאי הגמר, ביצעו שיתוף פעולה עם חברת הטכנולוגיה Casperaki, הידועה בשימושה בבינה מלאכותית בהפקת מוזיקה ומנגינה, וזאת על מנת ליצור שירים שיוכלו להתמודד בקדם האירוויזיון של סן מרינו.

את ארבעת השירים יצרו האומנים בעזרת הטכנולוגיה שהחברה עובדת איתה וכעת הם מתמודדים על מקום אחד בגמר של קדם האירוויזיון הסן מרינזי "Una Voce Per San Marino 2024" אשר ייערך ב-24 בפברואר. רק שיר אחד מתוך הארבעה יזכה למקום בגמר של קדם האירוויזיון, והוא ייבחר ע"י שילוב של הצבעת הקהל והצבעת השופטים.
רשימת השירים שנוצרו בבינה מלאכותית:

  1. Nicola Silva – "Corazon de Mariposa"
  2. Marie Wegener – "Dare to Dream"
  3. Meg Birch – "Neon Rain"
  4. Dana Gillespie – "The Last Polar Bear"

לחצו על שם השיר להאזנה!

 

בהודעה שיצאה לעיתונות לאחר ההכרזה על השימוש בבינה מלאכותית, נמסר כי "נוצר מיזוג מרגש של בינה מלאכותית ויצירתיות אנושית". תחילה השירים נוצרו על ידי התוכנה ולאחר מכן היוצרים התבקשו לשנות ולדייק בשביל להגיע לתוצר סופי.

למרות השמועות שרצו בשנה שעברה, בהם נמסר כי איגוד השידור האירופי שקל לאסור שימוש בבינה מלאכותית, רשת הטלוויזיה בחרה שכן לבצע שיתוף פעולה עם החברה וכן לאפשר לשירים שנוצרו על ידי בינה מלאכותית להיכנס לקדם האירוויזיון.

טומי די (TommyD), המפיק של מחנה כתיבת השירים עם חברת "Casperaki", מסר: "AI כאן כדי להישאר. זה לא יחליף את העבודה שלך אבל מישהו המשתמש ב-AI כן. העבודה עם קספרקי גרמה לנו להרגיש כאילו יש עוד כותב וזמר מדהימים באולפן! אני חושב שאנשים יאהבו את התוצאות". מייסד ומנכ"ל קספרקי, מתיאס שטראסר (Mathias Strasser), מסר כי הוא מקווה שהכלים של החברה שלו יתמכו ביוצרים ולא יחליפו אותם: "אנו משלבים את המשוב של המשתמשים שלנו בפלטפורמה ומצפים להוציא חבילת כלים שיעזרו למוזיקאים במסע היצירתי שלהם".
"Una voce per San Marino"

קדם האירוויזיון "Una voce per San Marino" ישמש כתהליך בחירת השיר והנציג של סן מרינו בפעם השלישית ברציפות. שישה חצאי גמר ייערכו בחודש פברואר, בעזרתם יקבעו שמונת המתמודדים שיעלו לגמר. תוצאות חצאי הגמר והגמר ייקבעו על ידי צוות שופטים. הגמר, שבסיומו ייבחר הנציג לאירוויזיון, יערך ב-24 בפברואר ב-"Teatro Nuovo Dogana".

התחרות המקומית שואפת לשלב את השתתפותם של אמנים חדשים ואמנים מוכרים מכל רחבי העולם, "בשם האיכות המוזיקלית והיכולת של 'Una Voce per San Marino' לשמש קרש קפיצה בתעשיית המוזיקה הבינלאומית".

קדם האירוויזיון המקומי התרחב מאוד בשנה שעברה, וכלל 106 אומנים שנבחרו להתחרות בחצאי הגמר שנערכו בשידור חי לאחר שצלחו את שלב האודישנים, מה שהפך את הקדם להיות אחד מקדמי האירוויזיון הגדולים ביותר של עונת 2023.

השנה תציין סן מרינו את הפעם הרביעית שבה תבחר את נציגיה לאירוויזיון דרך פורמט קדם אירוויזיון. הפעם הראשונה הייתה בשנת 2018, כאשר התוכנית "1in360" שימשה כקדם האירוויזיון. פורמט הקדם הנוכחי התקיים לראשונה ב-2022, כאשר הזמר אקילה לאורו (Achille Lauro) זכה במהדורה הראשונה וייצג את סן מרינו באירוויזיון שנערך בטורינו שבאיטליה עם השיר "Stripper". ב-2023 זכתה להקת פיקד ג'קס (Piqued Jacks) עם השיר "Like an Animal".

יש לציין שהקדם ייערך פעם נוספת וזאת למרות שבשני המקרים סן מרינו כשלה להעפיל לגמר הגדול.

תאריכי קדם האירוויזיון בסן מרינו:

  • 19 בפברואר – חצי גמר 1
  • 20 בפברואר – חצי גמר 2
  • 21 בפברואר – חצי גמר 3
  • 22 בפברואר – חצי גמר 4
  • 23 בפברואר – חצי גמר 5
  • 24 בפברואר – הגמר הגדול
סן מרינו באירוויזיון 2023

להקת פיקד ג'קס (Piqued Jacks), שזכתה בקדם האירוויזיון, ייצגה את סן מרינו באירוויזיון 2023 עם השיר "Like an Animal" (בעברית: "כמו חיה"). סן מרינו לא העפילה לגמר הגדול, לאחר שסיימה במקום ה-16 והאחרון בחצי הגמר השני עם 0 נקודות.

זהו ההישג הכי נמוך של סן מרינו בתולדות התחרות, ביחד עם המקום האחרון אליו הגיעה בחצאי הגמר ב-2008 וב-2017.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-14 של סן מרינו באירוויזיון. סן מרינו הצטרפה לתחרות ב-2008 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2019 לאחר שהזמר סרהאט סיים במקום ה-19 עם השיר "Say Na Na Na".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments