רשת הטלוויזיה האיטלקית חושפת שהיא שוקלת לבחור את הנציג האיטלקי לאירוויזיון הבא באופן שונה, כך שהזוכה בפסטיבל סן רמו לאו דווקא ייצג את איטליה באירוויזיון.

פסטיבל סן רמו האיטלקי, באמצעותו נבחר השיר האיטלקי לאירוויזיון מדי שנה, התקיים בין התאריכים 6 עד 10 בפברואר 2024 בהנחייתו של אמדאוס (Amadeus) שמנחה את הפסטיבל החל משנת 2020. אמש נערכה מסיבת עיתונאים בה נשאלו שאלות רבות על המשך קיום הפסטיבל והאם יהיה שינוי במתכונתו המוכרת. מוקדם יותר, אישרה אנג'לינה מנגו (Angelina Mango), זוכת פסטיבל הסן רמו ב-2024, שהיא תייצג את המדינה בתחרות הקרובה שתיערך במאלמו!

 

במהלך מסיבת העיתונאים, נשאל אמדאוס האם במהלך שנותיו כמנחה וכמנהל האמנותי של הפסטיבל הוא אי פעם שקל להשתמש בוועדה או בשופטים בינלאומיים כדי לבחור את האמן והשיר המתאימים ביותר לייצג את איטליה באירוויזיון. בעוד אמדאוס ענה בשלילה, התגובה של נציגי רשת הטלוויזיה האיטלקית הייתה שונה, מה שעשוי להעיד על כך שהדבר עשוי להיבחן מחדש לקראת השנה הבאה.

יתר על כן, פסטיבל סן רמו משמש כגמר הלאומי של איטליה רק בדיעבד וקריטריוני ההצבעה של הקהל, העיתונאים ונציגי הרדיו אינם בהכרח תואמים את הייצוג האירוויזיוני שנדרש מאיטליה להביא לתחרות, ונשאלת השאלה אם נדרש להתאים את הפורמט ולבצע איזושהי וועדה נוספת שתבחר גם נציג לאירוויזיון מתוך המתמודדים בפסטיבל. השאלה עולה בעיקר בשל הצלחתו של הראפר ז'ולייה (Geolier) שכמעט שהגיע למקום השני בפסטיבל, מתוך הבנה שאם היה זוכה בפסטיבל אז הצלחתו באירוויזיון הייתה מוטלת בספק בשל סגנונו המקומי. ניתן לומר שאולי נדרש להתאים זאת בדומה לשינוי שנעשה בפסטיבל האלבני, בו הזוכה בפסטיבל הוא לאו דווקא הנציג האלבני לאירוויזיון.

תשובתה של RAI, רשת הטלוויזיה האיטלקית, נשמעת הגיונית, ומגיעה אולי מתוך אמונה כי ניתוק הזוכה בסן רמו מהייצוג באירוויזיון ובחירת האמן שייצג את איטליה בתחרות בדרך אחרת, עשוי להניב תוצאות טובות עוד יותר בתחרות. עם זאת, חשוב לזכור שאיטליה היא אחת המדינות המצליחות בתחרות ובשש שנים האחרונות תמיד סיימה את התחרות בעשירייה הפותחת ואף זכתה באירוויזיון בשנת 2021. נראה שהשיטה לבחירת הנציג דרך הפסטיבל מניבה תוצאות מאוד טובות למדינה בתחרות ולא בטוח שהם ירצו לעשות שינוים בפורמולה המנצחת.

במהלך מסיבת העיתונאים ציין אמדאוס כי בעוד שבועיים הוא ייפגש עם רשת הטלוויזיה האיטלקית לסיכום של סן רמו 2024. הוא לא הבהיר אם יהיה דיון על הרחבת שיתוף הפעולה שלהם עד 2025. עם זאת, שמו של יורש אפשרי לאמדאוס כמנחה וכמנהל אמנותי של הפסטיבל כבר הופץ בעיתונות. נזכיר כי בשנה שעברה אמדאוס הגדיר את הפסטיבל ב-2024 כפסטיבל האחרון בהנחייתו.

 

איטליה באירוויזיון 2024

"La noia" (בעברית: "שעמום") הוא שם השיר אותו תבצע הזמרת אנג'לינה מנגו (Angelina Mango) בגמר הגדול של אירוויזיון 2024 שיתקיים ב-11 במאי במאלמו, שוודיה. השיר נכתב על ידי הזמרת יחד עם דארוסט (Dardust), שהיה שותף לכתיבת השיר האיטלקי לאירוויזיון 2019 ("Soldi") ולשיר הלוקסמבורגי שייצג את המדינה באירוויזיון הקרוב ("Fighter"). את השיר כתבו השניים ביחד עם מאדאם (Madame).

נראה שהשיר חוקר את נושא השעמום ואת הדרכים השונות של אנשים להתמודד איתו. השעמום נתפס כדבר שלילי, אך גם מאפשר לך לגלות את עצמך. "בין חיים של שיא ושפל לבין חיים של שעמום, אני תמיד אבחר בחיים של שיא ושל שפל, אבל תמיד אשאיר לעצמי זמן גם לשעמום", אמרה הזמרת. המילים מתארות את חוויותיה של הזמרת, התסכול והרצון למשהו משמעותי יותר. השיר מאופיין בסגנון הקוּמְבְּיָה, שזהו סגנון מוזיקלי שמקורו בקולומביה ונפוץ בעיקר בדרום אמריקה.

בימים אלה מדורגת איטליה במקום השני בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

מקור: eurovisionfun

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-49 של איטליה באירוויזיון. איטליה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של איטליה הייתה באירוויזיון 2021 עם השיר "Zitti e buoni" בביצועה של להקת מונסקין.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם ברית? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments