חצי הגמר הליטאי החמישי והאחרון מאחורינו: שני מתמודדים אחרונים הבטיחו את מקומם בגמר הגדול של קדם האירוויזיון הליטאי שייערך ב-17 בפברואר. כל הפרטים בכתבה.

שלב חצאי הגמר בקדם האירוויזיון הליטאי "Eurovizija.LT" הסתיים היום, כאשר שמונה אומנים התחרו על שני המקומות האחרונים בגמר. התוצאות נקבעו ע"י הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%). חצי הגמר התקיים באולפני רשת הטלוויזיה LRT בעיר ווילנה, בהנחיית גבריאלה מרטירוסיאן (Gabriele Martirosian), ואוגוסטה נומבקו (Augustė Nombeko).

האומנים שהבטיחו את מקומם בגמר הערב: להקת דה רופ (The Roop), ולהקת קווין אוף רוזס (Queens of Roses) שיצטרפו אל להקת ויבי גאנג (VB Gang), סילבסטר בלט (Silvester Belt), אייסטה (Aistè), ז'לבריניס (Žalvarinis), פלויי דה קומטס (Pluie de Comètes), שאוור (Shower), להקת איל סנסו (Il Senso) ומוניקה מריה (Monika Marija) שכבר תפסו את מקומם בגמר בחצאי הגמר הקודמים.
השלב הבא של קדם האירוויזיון הליטאי הוא הגמר הגדול שיתקיים ב-17 בפברואר בו יבחר הנציג והשיר הליטאי ע"י שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%), שלושת השירים המובילים בהצבעה יעברו לסבב הצבעה נוסף, בו ייבחר הזוכה בקדם ע"י הצבעת הקהל בבית.

תוצאות חצי הגמר החמישי:

  1. Freya Alley – “Serenade” (4+8=12)
  2. Kàro – “Weightless” (6+5=11)
  3. Petras – “Run” (7+4=11)
  4. Queens of Roses – “Walk through fire” (10+7=17)
  5. April Frey – “New Years” (8+6=14)
  6. Emilija V – “Trophy Wife” (3+3=6)
  7. The Roop – “Simple Joy” (12+12=24)
  8. Lina Štalytė „- “Perfect” (5+10=15)

לחצו על שם השיר להאזנה!

להקת דה רופ (The Roop): הלהקה המוצלחת מליטא נבחרה לייצג את ליטא באירוויזיון 2020 לאחר זכייתה בקדם הליטאי עם השיר "On Fire" אך לא השתתפה עקב ביטול התחרות. ב-2021 זכו פעם נוספת בקדם עם השיר "Discoteque" והגיעו בגמר למקום השמיני – אחד מההישגים הטובים של ליטא בהיסטוריית התחרות. בנוסף, השתתפו בקדם הליטאי ב-2018 עם השיר "Yes, I Do" איתו הגיעו למקום השלישי.

להקת קווין אופ רוזס (Queen Of Roses): התמודדו בקדם הליטאי שלוש פעמים בשנים 2017 ו-2019 (הודחו ברבעי הגמר) וב-2022 (מקום שמיני ואחרון בגמר).

 

השופטים בחצי הגמר החמישי:

עורך המוזיקה הראשי של LRT רמונס זילניס (Ramūnas Zilnys), הכותבת, המפיק המוזיקלי ויטואטוס ביקוס (Vytautas Bikus), הזמרת ייבה נרקוטה (Ieva Narkutė), המוזיקאי יבאראס יאסינסקיס (Jievaras Jasinskis) והיוצר ומגיש הרדיו טאוטבידאס גאודסיוס (Tautvydas Gaudėšius).
ליטא באירוויזיון 2023

מוניקה לינקיטה (Monika Linkytė), שזכתה בקדם האירוויזיון הליטאי, ייצגה את ליטא עם שירה "Stay" (בעברית: "תישאר"). ליטא עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום הרביעי בחצי הגמר השני עם 110 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-11 עם 127 נקודות – מרחק של 2 נקודות בלבד מהמקום העשירי.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-24 של ליטא באירוויזיון. ליטא הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2006 לאחר שלהקת "LT United" סיימה במקום השישי עם השיר "We Are The Winners".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments