לצפייה: הערב בשעה 21:00 יתקיים חצי הגמר החמישי והאחרון של קדם האירוויזיון הליטאי "Eurovizija.LT 2024", בסיומו ייבחרו שני השירים האחרונים שיבטיחו את מקומם בגמר. לפניכם קישור לצפייה במשדר.

שלב חצאי הגמר בקדם האירוויזיון הליטאי "Eurovizija.LT" מסתיים היום, כאשר שמונה אמנים יתחרו הערב על שני המקומות האחרונים בגמר הגדול שייערך ב-17 בפברואר. התוצאות ייקבעו ע"י הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%). חצי הגמר יתקיים באולפני רשת הטלוויזיה LRT בעיר ווילנה, בהנחיית גבריאלה מרטירוסיאן (Gabriele Martirosian) ואוגוסטה נומבקו (Augustė Nombeko).

חצי הגמר יחל בשעה 21:00 ויימשך עד השעה 22:45.
לצפייה בחצי הגמר החמישי של קדם האירוויזיון הליטאי – לחצו כאן!
בכל חצי גמר יתמודדו שמונה שירים, כאשר מכל מופע יעפילו לגמר שני שירים שייבחרו ע"י שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%), כך שבגמר עצמו יהיו בסך הכול שמונה שירים. בגמר עצמו, שלושת השירים המובילים בהצבעה יעברו לסבב הצבעה נוסף, בו ייבחר הזוכה בקדם ע"י הצבעת הקהל בבית. במקרה של תיקו במהלך חצאי הגמר בין מספר שירים, דירוג השופטים יקבל עדיפות.

המתמודדים בחצי הגמר החמישי לפי סדר הופעתם:

 1. Freya Alley – “Serenade
 2. Kàro – “Weightless
 3. Petras – “Run
 4. Queens of Roses – “Walk through fire
 5. April Frey – “New Years
 6. Emilija V – “Trophy Wife
 7. The Roop – “Simple Joy
 8. Lina Štalytė „- “Perfect

לחצו על שם השיר להאזנה!

 

בין המתמודדים הערב ניתן למצוא מספר שמות מוכרים:

להקת דה רופ (The Roop): הלהקה המוצלחת מליטא נבחרה לייצג את ליטא באירוויזיון 2020 לאחר זכייתה בקדם הליטאי עם השיר "On Fire" אך לא השתתפה עקב ביטול התחרות. ב-2021 זכו פעם נוספת בקדם עם השיר "Discoteque" והגיעו בגמר למקום השמיני – אחד מההישגים הטובים של ליטא בהיסטוריית התחרות. בנוסף, השתתפו בקדם הליטאי ב-2018 עם השיר "Yes, I Do" איתו הגיעו למקום השלישי.

אמיליה וי (Emilija V): התמודדה בקדם הליטאי ב-2022 עם השיר "Overload" והגיעה למקום ה-12 והאחרון ברבע הגמר השלישי.

להקת קווין אופ רוזס (Queen Of Roses): התמודדו בקדם הליטאי שלוש פעמים בשנים 2017 ו-2019 (הודחו ברבעי הגמר) וב-2022 (מקום שמיני ואחרון בגמר).

לינה שטליטה (Lina Štalytė): נבחרה להתמודד בקדם הליטאי ב-2023 עם השיר "My Body" אבל הודחה לפני התחרות לאחר שהתגלה שהשיר שלה לתחרות הוא ביצוע מחודש לשיר שיצא בשנת 2020.

 

תאריכי קדם האירוויזיון הליטאי:

 • חצי הגמר הראשון – 13 בינואר
 • חצי הגמר השני – 20 בינואר
 • חצי הגמר השלישי – 27 בינואר
 • חצי הגמר הרביעי – 3 בפברואר
 • חצי הגמר החמישי – 10 בפברואר
 • הגמר הגדול – 17 בפברואר
ליטא באירוויזיון 2023

מוניקה לינקיטה (Monika Linkytė), שזכתה בקדם האירוויזיון הליטאי, ייצגה את ליטא עם שירה "Stay" (בעברית: "תישאר"). ליטא עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום הרביעי בחצי הגמר השני עם 110 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-11 עם 127 נקודות – מרחק של 2 נקודות בלבד מהמקום העשירי.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-24 של ליטא באירוויזיון. ליטא הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2006 לאחר שלהקת "LT United" סיימה במקום השישי עם השיר "We Are The Winners".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments