עונת הקדמים עדיין בעיצומה ואירוויזיון 2024 טרם נערך, אך רשת הטלוויזיה הספרדית כבר עם הפנים קדימה ל-2025, ומאשרת את חזרתו בפעם הרביעית ברציפות של קדם האירוויזיון הספרדי "Benidorm Fest".

היום בלילה ייערך הגמר הגדול של קדם האירוויזיון הספרדי, "Benidorm Fest 2024", בשידור ישיר מספרד. טרם ידוע לנו מי יזכה בקדם וייצג את ספרד באירוויזיון 2024, אך רשת הטלוויזיה הספרדית RTVE לא מבזבזת זמן ומאשרת השתתפות באירוויזיון 2025.

ספרד היא המדינה הראשונה עד כה שמאשרת את השתתפותה באירוויזיון 2025, והמדינה השנייה שמביעה עניין בתחרות בשנה הבאה, וזאת לאחר שנורווגיה פרסמה מוקדם יותר השבוע על פתיחת מחנה כתיבת השירים לאירוויזיון בשנה הבאה.עם הצלחה לא מתווכחים, ורשת הטלוויזיה הספרדית הכריזה על חזרתו בשנה הבאה של קדם האירוויזיון המצליח "Benidorm Fest" (בנידורם פסט) בפעם הרביעית ברציפות. למעשה, כבר בסוף 2021 הכריזה ספרד כי תערוך את הקדם הספרדי לפחות עד 2025, כך שעד כה עם עומדים במילה שלהם.

במקביל לאישור ההשתתפות באירוויזיון 2025, רשת הטלוויזיה הספרדית מספרת שהיא רוצה לגרום לפסטיבל להיות ייחודי יותר ולא להפוך אותו להיות סבב מוקדם של תחרות האירוויזיון בלבד. ריידן (Rayden), אחד מהמשתתפים בתחרות הבנידורם הראשונה ב-2022 וכיום משמש כיועץ מוזיקלי בפסטיבל, אף ציין שיש להתרחק מ"עניין האירוויזיון", ומדגיש שזו גם הזדמנות מצוינת לאומנים להתפרסם ולגדול במדינה.

במפגש שנערך שלשום באולפנים של רשת הטלוויזיה הספרדית נאמר שיש רצון להפוך את הפסטיבל לפסטיבל מסורתי כמו "Sanremo", הפסטיבל האיטלקי אשר דרכו נבחר הנציג האיטלקי לתחרות האירוויזיון, אך הייצוג לתחרות אינו נחשב כמטרת הפסטיבל הראשית.

מריה אייזאגייר (María Eizaguirre), מנהלת התקשורת של רשת הטלוויזיה הספרדית, הבטיחה שב-RTVE יש צוות שעובד כבר שבועות על הפרויקט, והם פועלים להבטיח שתוצאת הפסטיבל תהיה הטובה ביותר בכל שנה.

מקור: eurovision-spain.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-63 של ספרד באירוויזיון. ספרד הצטרפה לתחרות ב-1961 וזכתה בה פעמיים ברציפות בשנים 1968 ו-1969. ספרד אירחה את התחרות בשטחה פעם אחת בלבד ב-1969 ומאז מחזיקה בזמן ההמתנה הארוך ביותר מאז זכייתה האחרונה – 54 שנה.רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments