רשת הטלוויזיה האוקראינית חשפה את שמותיהם של שלושת שופטי קדם האירוויזיון "Vidbir 2024". שופטי הקדם נבחרו ע"י הקהל האוקראיני באמצעות הצבעה אינטרנטית.

רשת הטלוויזיה האוקראינית, Suspilne, חשפה את שמות השופטים בקדם האירוויזיון האוקראיני, "Vidbir 2024". ההצבעה המקוונת הייתה פתוחה למשך שבוע ימים, ועד סופה יותר מ-720,000 אוקראינים הצביעו ובחרו שלושה אומנים מתוך הרשימה, אשר ישמשו כ-50% מסך הקולות בקדם שייערך ב-3 בפברואר.



חבר השופטים שנבחר על ידי ההצבעה המקוונת:

  • אנדרי דנילקו (Andriy Danylko): הזמר העומד מאחורי הדמות ורקה סרדוצ'קה (Verka Serduchka), נציגת אוקראינה באירוויזיון 2007 אשר זכה ל-43.79% מהקולות.
  • ג'מאלה (Jamala): זוכת אירוויזיון 2016 שקיבלה 23.62% מהקולות.
  • סרחי טנצ'ינטס (Serhiy Tanchynets): זמר ומוזיקאי, סולן להקת בז לימיטיישנס (BEZ Limitations) שקיבל 12.42% מהקולות.

המועמדים הנותרים שלא נבחרו לרשימה:

  • קטרינה פבלנקו (Kateryna Pavlenko): נציגת אוקראינה באירוויזיון 2020 ובאירוויזיון 2021 כחלק מלהקת גו איי (Go_A).
  • פאבלו שילקו (Pavlo Shilko): מנחה טלוויזיה ורדיו, ידוע בתור די ג'יי פאשה (DJ Pasha), ממנחי אירוויזיון 2005.
  • אולכסנדר ורניציה (Oleksandr Varenytsia): מומחה ליחסי ציבור, ממייסדי סוכנות "Go West" לקידום ומסחור מוזיקה אוקראינית בעולם.
  • אולנה קוליאדנקו (Olena Koliadenko): כוריאוגרפית.
  • יבחן טריפלוב (Yevhen Triplov): פזמונאי ומפיק מוזיקלי.
  • יבחן חמארה (Yevhen Khmara): מלחין, שופט בחבר השופטים מטעם אוקראינה באירוויזיון 2023.

שלושת השופטים שנבחרו יתבקשו לחתום על הסכם מול רשת הטלוויזיה ולאחר מכן יאושרו רשמית. במידה ואחד השופטים אינו יהיה מסוגל לחתום על ההסכם, מקומו בצוות השופטים יעבור למועמד שקיבל את מספר ההצבעות הגבוה ביותר אחריו. 

גמר "וידביר 2024" יתקיים ב-3 בפברואר בקייב. הזוכה ייבחר לייצג את אוקראינה באירוויזיון 2024 במאלמו, באמצעות הצבעה משותפת של קהל ושופטים. הצבעת הקהל תתבצע באמצעות האפליקציה "Diia", במטרה לקבל את מספר המצביעים האפשרי הגדול ביותר בהתבסס על השפעות הסכסוך האוקראיני-רוסי על רשת הסלולר במדינה.



המתמודדים בקדם האירוויזיון האוקראיני לפי סדר הופעתם:

  1.  YAKTAK — “Lalala
  2. INGRET – “Keeper
  3. NAZVA – “Slavic English
  4. ANKA – “Palala
  5. Drevo – “Endless Chain
  6. alyona alyona & Jerry Heil – “Teresa & Maria
  7. MÉLOVIN – “DREAMER
  8. SKYLERR – “Time is Running Out
  9. Ziferblat — “Place I Call Home
  10. YAGODY — “Tsunamia
  11. NAHABA – “GLASSS

לחצו על שם השיר להאזנה!

 

בין המתמודדים ניתן למצוא מספר שמות מוכרים:

מלובין (MÉLOVIN): ייצג את אוקראינה באירוויזיון 2018 עם השיר "Under The Ladder" והגיע למקום ה-17. בנוסף, התמודד בקדם האוקראיני ב-2017 עם השיר "Wonder" והגיע למקום השלישי.

ג'רי הייל (Jerry Heil): התמודדה בקדם האוקראיני ב-2020 עם השיר "Vegan" והגיעה למקום השישי והאחרון בגמר. ב-2023 התמודדה בפעם השנייה עם השיר "When God Shut the Door" והגיעה למקום השלישי.

אינגרט (Ingret): התמודדה בקדם האוקראיני ב-2018 עם השיר "Save My Planet" והגיעה למקום השביעי.

דרבו (Drevo): להקת הפולקלור האוקראיני נכנסה לרשימת המועמדים לקדם האירוויזיון ב-2023 אך לא צלחה את האודישנים.

סקיילר (SKYLERR): הזמרת נכנסה לרשימת המועמדים לקדם האירוויזיון ב-2023 אך לא צלחה את האודישנים.




אוקראינה באירוויזיון 2023

הצמד טבורצ'י (Tvorchi), שזכה בקדם האירוויזיון האוקראיני, ייצג את אוקראינה באירוויזיון 2023 עם השיר "Heart of Steel" (בעברית: לב מפלדה"). אוקראינה, שהעפילה אוטומטית לגמר האירוויזיון כיוון שזכתה ב-2022, הגיעה בגמר הגדול למקום השישי עם 243 נקודות – 189 מתוכן מהקהל שבבית.

מקור: Eurovision.ua.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-19 של אוקראינה באירוויזיון. אוקראינה הצטרפה לתחרות ב-2003 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוקראינה הייתה באירוויזיון 2022 עם השיר "Stefania" בביצועה של להקת קאלוש אורקסטרה




רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צילום ברית? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments