הערב בשעה 22:00 ייחשף השיר הסלובני לאירוויזיון 2024 אותו תבצע הזמרת רייבן. בין כותבי השיר – מתמודד אהוב שלקח חלק בתחרות בשנה שעברה! מיהו הכותב המסתורי? ובמה עוסק השיר? לפניכם קישור לצפייה במשדר.

היום בשעה 22:00 ייחשף השיר הסלובני "Veronika", אשר יבוצע ע"י רייבן (Raiven) שתייצג את סלובניה באירוויזיון 2024 שיתקיים במאלמו, שוודיה.

שימו לב: החל מהשעה 21.00 יתקיים משדר מיוחד בשם "Misija Malmo" (בעברית: "המשימה – מאלמו") שישודר ברשת הטלוויזיה הסלובנית RTVSLO. המשדר יגולל את ציר חייה של רייבן בדגש על הדיסקוגרפיה שלה, אותה היא תציג לצד אמנים אורחים מתחום המוזיקה במהלך המשדר. בשיאו של המשדר, בשעה 22:00 ייחשף לעולם הקליפ הרשמי של "Veronika", השיר אותו תשיר רייבן על בימת התחרות במאלמו.

השיר נכתב ע"י רייבן עצמה, יחד עם קלאבדיה קופינה (Klavdija Kopina) וכותב מסתורי עליו נרחיב בהמשך. השיר נבחר בבחירה פנימית ע"י רשת הטלוויזיה המקומית ויבוצע בשפה הסלובנית.

אז מה אפשר לצפות מהשיר הסלובני לאירוויזיון? רייבן היא זמרת אלקטרו-פופ ומוזיקה אלטרנטיבית אך היא גם מנגנת בנבל ובעלת תואר במוזיקה, בדגש על אופרה. הטווח בין שני העולמות האלו מאוד רחב כך שיהיה מעניין לראות ולשמוע את השיר הנבחר, "Veronika".

 

לצפייה במשדר בשידור חי (החל מהשעה 21:00) – לחצו כאן!
זאת השנה השנייה ברציפות שבה סלובניה בוחרת את האמן לתחרות בבחירה פנימית של רשת הטלוויזיה, לאחר בחירתה של להקת ג'וקר אאוט (Joker Out) שכזכור ייצגה את סלובניה באירוויזיון 2023 שנערך בליברפול. לפניכן, נהגה סלובניה לבחור את נציגיה לתחרות דרך קדם האירוויזיון "EMA" מלבד פעמיים נוספות: ב-2013 נבחרה באופן ישיר הזמרת האנה מאנצ'יני (Hannah Mancini), ושנה נוספת בה נבחר האומן באופן ישיר היא 2021, בה נבחרה אנה סוקליץ' (Ana Soklič) שניצחה בקדם הסלובני ב-2020 ולא הופיעה בתחרות עקב ביטולה.

הבחירה באמן באופן ישיר נחשבת למפתיעה כיוון שרשת הטלוויזיה הצהירה בחודש אוקטובר כי הנציג הסלובני ייבחר במסגרת קדם אירוויזיון אך בתחילת דצמבר שינתה תוכניות והודיעה שבפעם השנייה ברציפות האומן לאירוויזיון ייבחר שוב באופן ישיר. יחד עם זאת, שמה של רייבן עלה לא מעט פעמים בחודשים האחרונים, נושא שעלינו סיקרנו בהרחבה באתר כבר בחודש ספטמבר.

לאחר בחירתה, מסרה רייבן: "לייצג את סלובניה באירוויזיון זה קרש קפיצה שאני רואה להתקדמות הקריירה שלי. כשסיפרתי לאמא שלי שאני הולכת לאירוויזיון היא אמרה שהיא יודעת שיום אחד אעמוד על הבמה הזאת. היא ידעה את זה עוד מהפעם הראשונה שבה צפינו יחד במחזה המוזיקלי הזה כשהייתי בת חמש". לאחר ההכרזה נמסר שהשיר של רייבן נבחר ע"י צוות שופטים מתוך 100 שירים שהוגשו לרשת הטלוויזיה, ורייבן נחשבה מהתחלה לבעלת הפוטנציאל הרב ביותר.
הכותב המסתורי שהזכרנו בתחילת הכתבה הוא לא אחר מאשר נציג סלובניה מהעבר המאוד קרוב של התחרות – בויאן צבייטיצ'נין (Bojan Cvjetićanin), סולן להקת ג'וקר אאוט (Joker Out), הלהקה שייצגה את המדינה באירוויזיון 2023 בליברפול, בריטניה. הלהקה הייתה הנציגה הסלובנית הראשונה לעלות לגמר התחרות מאז אירוויזיון 2019 בתל אביב. בויאן יכתוב את השיר עבור רייבן יחד עם קלאבדיה קופינה (Klavdija Kopina) ועם הזמרת רייבן בעצמה.

ג'וקר אאוט – מי אתם?

להקת האינדי-רוק ג'וקר אאוט (Joker Out) הוקמה במאי 2016 לאחר פרישה של שלושה מחבריה מלהקה אחרת בשם אפוקליפסה (Apokalipsa). הלהקה מורכבת מחמישה חברים: בויאן צבייטיצ'נין (Bojan Cvjetićanin) סולן הלהקה, יורה מצ'ק (Jure Macek) נגן התופים, כריס גושטין (Kris Gustin) הגיטריסט, יאן פטה (Jan Peteh) הגיטריסט ונאצה ג'ורדן (Nace Jordan) הבסיסט. הלהקה שחררה עד כה שני אלבומים ותשעה סינגלים מצליחים, בנוסף, זכתה הלהקה בפרסים שונים, ביניהם פרס "אמן השנה" שנתיים ברצף בשנים 2021-2022.

 

קצת רקע על השיר "ורוניקה"

השיר לתחרות, "Veronika", שייחשף היום, מבוסס על דמותה של ורוניקה דסנישקה (Veronika Deseniška), אשתו השנייה של פרידריך השני (Frederick II), רוזן העיר צליה (Celje), כיום הרביעית בגודלה בסלובניה. ורוניקה הייתה פשוטת עם והרמן השני (Hermann II), אביו של פרידריך, לא אישר בתחילה את הנישואים. הוא חטף את בנו והאשים את ורוניקה בכישוף, ממנו זוכתה בשלב מאוחר יותר. הצצה לרמזים אודות השיר נמצאת כאן.
רייבן – מי את?

שרה ברישקי צירמן (Sara Briški Cirman), הידועה בשם הבמה רייבן, נולדה ב-26 באפריל 1996, היא זמרת אלקטרו-פופ ונגנית נבל בת 27 אשר עברה בילדותה לגור בליובליאנה, בירת סלובניה. בגיל 4 החלה ללמוד מוזיקה והמשיכה עם לימודי המוזיקה עד התיכון. שם הבמה של רייבן (עורב) מגיע מאהבתה לציפורים ומזיקת השם למשפחתה המגדלת בזים. הציפורים הם חלק בלתי נפרד מעטיפות אלבומיה והקליפים של השירים אותם היא מבצעת.

רייבן אינה זרה לעולם האירוויזיון וזאת לאחר שהשתתפה שלוש פעמים בקדם הסלובני לאירוויזיון: רייבן נחשפה למעריצי האירוויזיון לראשונה ב-2016, וזאת לאחר השתתפותה בקדם הסלובני עם השיר "Črno bel" ("שחור ולבן"), איתו הגיעה למקום השני במרחק של 127 קולות בלבד מהמקום הראשון. ב-2017 חזרה לקדם בפעם השנייה עם השיר "Zažarim" ("אני קורנת") והגיעה למקום השלישי. רייבן ניסתה את מזלה בפעם השלישית והאחרונה ב-2019 עם השיר "Kaos" ("כאוס" / "אי סדר") ופספסה את הכרטיס לתל אביב כאשר שוב הגיעה למקום השני.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-29 של סלובניה באירוויזיון. סלובניה הצטרפה לתחרות ב-1993 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 1995 ובאירוויזיון 2001 לאחר שסיימה פעמיים במקום השביעי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments