לצפייה: הערב בשעה 21:00 יתקיים חצי הגמר השני של קדם האירוויזיון הליטאי "Eurovizija.LT 2024", בסיומו ייבחרו שני שירים נוספים שיבטיחו את מקומם בגמר. לפניכם קישור לצפייה במשדר.

שלב חצאי הגמר בקדם האירוויזיון הליטאי, "Eurovizija.LT", ממשיך היום! שמונה אומנים יתחרו הערב על שני מקומות נוספים בגמר. התוצאות ייקבעו ע"י הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%). חצי הגמר יתקיים באולפני רשת הטלוויזיה LRT בעיר ווילנה, בהנחיית גבריאלה מרטירוסיאן (Gabriele Martirosian), ואוגוסטה נומבקו (Augustė Nombeko).

חצי הגמר יחל בשעה 21:00 ויימשך עד השעה 22:45.
לצפייה בחצי הגמר של קדם האירוויזיון הליטאי – לחצו כאן!
40 מתמודדים ייקחו השנה חלק בקדם הליטאי, כאשר לא פחות מ-21 מתמודדים כבר לקחו חלק בקדם הליטאי בשנים קודמות וחלקם אף ייצגו את ליטא באירוויזיון. הקדם הליטאי יתפרס השנה, בדומה למלודיפסטיבלן, על פני שישה משדרים – חמישה חצאי גמר וגמר.

בכל חצי גמר יתמודדו שמונה שירים, כאשר מכל מופע יעפילו לגמר שני שירים שייבחרו ע"י שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%), כך שבגמר עצמו יהיו בסך הכול שמונה שירים. בגמר עצמו, שלושת השירים המובילים בהצבעה יעברו לסבב הצבעה נוסף, בו ייבחר הזוכה בקדם ע"י הצבעת הקהל בבית. במקרה של תיקו במהלך חצאי הגמר בין מספר שירים, דירוג השופטים יקבל עדיפות.

המתמודדים בחצי הגמר השני לפי סדר הופעתם:

 1. Andrius Pojavis – “Sing me a hug”
 2. Eley – “Rock My Body
 3. Deividas Valma – “Blood On Your Hands
 4. Aistè – “We Will Rule the World
 5. Žalvarinis – “Gaudė Vėjai” (Catching the winds)
 6. Paula Urbana – “It Is What It Is
 7. Thomas G – “Us
 8. Multiks – “Vėjas galvoje” (Wind in the head)

לחצו על שם השיר להאזנה!
בין המתמודדים הערב ניתן למצוא מספר שמות מוכרים:

אנדריוס פויאביס (Andrius Pojavis): ייצג את ליטא באירוויזיון 2013 עם השיר "Something" והגיע למקום ה-22 בגמר. אנדריוס ייצג את ליטא בתחרות שנערכה באותה שנה במאלמו, האם השנה הוא יחזור לתחרות ויבצע סגירת מעגל?

אלי (Eley): התמודדה בקדם הליטאי שלוש פעמים תחת השם אגל ג'קסיטי (Eglė Jakštytė) בשנים 20112013 וב-2016. ב-2018 התמודדה בקדם בפעם הרביעית תחת שם הבמה הנוכחי. בכל ארבעת הפעמים הודחה בשלבים המוקדמים.

מולטיקס (Multiks): התמודדו בקדם הליטאי שלוש פעמים בשנים 2012 (מקום 14 ואחרון בגמר), וב-2013 ו-2023 אך הודחו ברבעי הגמר.

 

תאריכי קדם האירוויזיון הליטאי:

 • חצי הגמר הראשון – 13 בינואר
 • חצי הגמר השני – 20 בינואר
 • חצי הגמר השלישי – 27 בינואר
 • חצי הגמר הרביעי – 3 בפברואר
 • חצי הגמר החמישי – 10 בפברואר
 • הגמר הגדול – 17 בפברואר
ליטא באירוויזיון 2023

מוניקה לינקיטה (Monika Linkytė), שזכתה בקדם האירוויזיון הליטאי, ייצגה את ליטא עם שירה "Stay" (בעברית: "תישאר"). ליטא עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום הרביעי בחצי הגמר השני עם 110 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-11 עם 127 נקודות – מרחק של 2 נקודות בלבד מהמקום העשירי.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-24 של ליטא באירוויזיון. ליטא הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2006 לאחר שלהקת "LT United" סיימה במקום השישי עם השיר "We Are The Winners".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments