משתתף הקדם המולדובני לאירוויזיון 2024, סשה בוגניבוב, שהפך לשם נרדף לטרול, מגיב בהאשמות קשות לרשת הטלוויזיה המולדובנית על תוצאות האודישנים: "מה שקורה פה זוהי בריונות לכל דבר!".

לאחר יום האודישנים במולדובה, בו התמודדו 30 שירים, ובסופו פורסמו שמות המתמודדים שעלו לגמר תהליך הבחירה, רשת הטלוויזיה המולדובנית, TRM, חשפה את התוצאות המלאות של שלב האודישנים בקדם האירוויזיון המקומי "Etapa națională".

אומן אחד החליט לא להישאר שקט לאחר פרסום התוצאות, והוא לא אחר מאשר סשה בוגניבוב (Sasha Bognibov), משתתף קבוע בקדם כבר שלוש שנים ברציפות. סשה ידוע בעיקר בזכות כותרות השירים שלו, כאשר בכל שנה מחדש הוא חוזר לתחרות עם שיר בעל קונוטציות מיניות, שאינן בהכרח תואמות לפורמט התחרות. 
סשה השתתף בשלב האודישנים ב-2022 עם שני שירים – "I Just Had Sex With Your Ex" ו-"My Friend Is Gay". השיר הראשון לא דורג בין שמונת המקומות הראשונים והשיר השני נפסל מסיבות לא ידועות. הוא חזר בשנית ב-2023 לקדם המולדובני עם השיר "My Favourite Schoolgirl" וסיים את שלב האודישנים במקום האחרון.

גם השנה, סשה חזר להתמודד בקדם עם השיר "Married to twins" וסיים שוב במקום האחרון בשלב האודישנים עם 5 נקודות. בשיר הוא מספר על הרצון העז שלו להתחתן עם תאומות זהות, ושאם אחת תחליט להתגרש ממנו, לפחות תישאר לו השנייה.

לאחר פרסום התוצאות, סשה פנה במכתב זועם מאוד ל-TRM ולשופטים, בו הוא טוען שהוא עובר בריונות קשה, ועוד האשמות רבות כלפיי הפורמט: "אני מקווה שהשופטים יקראו את מה שאני כותב כאן. זה כל מה שאני יכול להגיד להם ישירות בפנים או בטלוויזיה. מה שאנחנו רואים כאן נקרא בריונות. לעולם לא אשלים עם הבריונות הזאת. אף אחד מכם לא יכול לקבל הצלחה עולמית ואתם מורידים מאלו שיש להם סיכויים גדולים להשיג את ההצלחה הזו. אתם צריכים להיות משוגעים מספיק כדי לדרג שיר בנקודה אחת, זה כמו לצאת לבמה ו"לשלוח אותך לאנשהו תוך שימוש בקללה קשה יותר", ועדיין לקבל נקודה אחת מכולם".

סשה הגביר את הטונים וירד לפסים אישיים: "שה' יגרום לכם לסבול על זה, לחלות, להזדקן ולסבול. זה מה שמגיע לכם. זה מה שיקרה. אני אחד מהאומנים והווקאליסטים הגברים הטובים ביותר במולדובה, והמוזיקה שלי היא מהטובות במולדובה, מה שרבים בעולם מבינים עד כוכבי עולם. דירוג של נקודה אחת לא ניתנת להסבר ולהצדקה, כי לאף אחד זה לא מגיע. אולי לא מגיע לי להיות בטופ 5, אבל בטופ 10 ללא ספק, אבל שופטים לא מוסמכים כמוכם לא יבינו את זה. זה מה שאני אומר לכל אחד ואחת מכם בפנים. אני בכל תוכנית יכול להדגים ולשכנע את הצופים שאתם דוגמנים טיפשים. קבלו את המילה שלי שהצופים יהיו לצדי. יש לי כישרון. אני חושב שהייתה לכם הזדמנות לראות את זה ב-Speak Moldova, אבל אני משוכנע שלאף אחד מכם אין את האומץ אפילו לדבר איתי בשידור חי בטלוויזיה, כי אני הולך להוריד את המוניטין שלכם בעיני הציבור לקרקע".
זו לא הפעם הראשונה בה סשה נוהג בדרך אלימה שכזאת. בשנת 2016 השתתף סשה בתוכנית אקס פקטור האוקראינית עם השיר "My Lesbian Girl". לאחר ביקורות השופטים על הביצוע, דיבר סשה בצורה לא יפה עד שאחד השופטים עלה להתווכח איתו על הבמה וצעק עליו "תלמד לדבר יפה!". לבסוף עלתה האבטחה להורידו מהבמה.

סשה ידוע גם בשל התקרית שקרתה עם היוטיובר אלן טורס (Alan Torres), יוצר תוכן ביוטיוב בנושא האירוויזיון. אלן העלה סרטון שבו דירג את השירים בקדם האירוויזיון המולדובני, ודירג את סשה במקום האחרון. סשה נפגע קשה ובא בטענות כי הוא "הורס לו את הסיכויים להצליח ומשפיל אותו בפומבי", ועקב זאת דיווח על הערוץ שלו להנהלת יוטיוב והערוץ שלו נחסם. לאחר דיונים רבים, הצליח אלן להחזיר את הערוץ.
מולדובה באירוויזיון 2023

פאשה פארפני (Pasha Parfeny), שזכה בקדם האירוויזיון המולדובני, ייצג את מולדובה עם שירו "Soarele şi Luna" ("השמש והירח"). מולדובה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום החמישי בחצי הגמר הראשון עם 109 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-18 עם 96 נקודות.

מולדובה הגיעה בהצבעת הקהל למקום התשיעי עם 76 נקודות אך למקום ה-20 בלבד בהצבעת השופטים עם 20 נקודות, מה שהוביל אותה בשקלול הסופי למקום ה-18 ולהישג הכי נמוך בשלב הגמר מאז אירוויזיון 2010.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-19 של מולדובה באירוויזיון. מולדובה הצטרפה לתחרות ב-2005 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2017 לאחר שלהקת סנסטרוק פרוג'קט סיימה במקום השלישי עם השיר "Hey Mamma".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments