לצפייה: הערב בשעה 21:00 יתקיים חצי הגמר הראשון של קדם האירוויזיון הליטאי "Eurovizija.LT 2024", בסיומו ייבחרו שני שירים שיבטיחו את מקומם בגמר. לפניכם קישור לצפייה במשדר.

שלב חצאי הגמר בקדם האירוויזיון הליטאי, "Eurovizija.LT", יוצא היום לדרך! שמונה אומנים יתחרו הערב על שני מקומות בגמר. התוצאות ייקבעו ע"י הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%). חצי הגמר יתקיים באולפני רשת הטלוויזיה LRT בעיר ווילנה, בהנחיית גבריאלה מרטירוסיאן (Gabriele Martirosian), ואוגוסטה נומבקו (Augustė Nombeko).

חצי הגמר יחל בשעה 21:00 ויימשך עד השעה 22:45.
לצפייה בחצי הגמר של קדם האירוויזיון הליטאי – לחצו כאן!
40 מתמודדים ייקחו השנה חלק בקדם הליטאי, כאשר לא פחות מ-21 מתמודדים כבר לקחו חלק בקדם הליטאי בשנים קודמות וחלקם אף ייצגו את ליטא באירוויזיון. הקדם הליטאי יתפרס השנה, בדומה למלודיפסטיבלן, על פני שישה משדרים – חמישה חצאי גמר וגמר.

בכל חצי גמר יתמודדו שמונה שירים, כאשר מכל מופע יעפילו לגמר שני שירים שייבחרו ע"י שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%), כך שבגמר עצמו יהיו בסך הכול שמונה שירים. בגמר עצמו, שלושת השירים המובילים בהצבעה יעברו לסבב הצבעה נוסף, בו ייבחר הזוכה בקדם ע"י הצבעת הקהל בבית. במקרה של תיקו במהלך חצאי הגמר בין מספר שירים, דירוג השופטים יקבל עדיפות.

 

המשתתפים בחצי הגמר הראשון לפי סדר הופעתם:

 1. Zivile Gedvilaite – "Save Me"
 2. Antoine Wend – "Say No More"
 3. Marius Petrauskas – "Kol Laiko Yra"
 4. Silvester Belt – "Luktelk"
 5. Aistay – "You"
 6. VB Gang – "Kaboom!!!"
 7. Luka – "Move On"
 8. Clockwork Creep – "Empty"
בין המשתתפים הערב ניתן למצוא שלושה שמות מוכרים:

להקת קלוקוורק קריפ (Clockwork Creep): התמודדו בקדם הליטאי ב-2022 עם השיר "Grow" והגיעו למקום השביעי ברבע הגמר.

אייסטיי (Aistay): התמודדה בקדם הליטאי ב-2020 עם השיר "Dangus man tu" (בעברית: "אתה השמיים שלי") והגיעה למקום התשיעי ברבע הגמר.

ויבי גאנג (VB Gang): שם הבמה של הזמר וידאס באריקיס (Vidas Bareikis) שהתמודד בקדם הליטאי ב-2017 וב-2018 אך הודח ברבעי הגמר.

 

תאריכי קדם האירוויזיון הליטאי:

 • חצי הגמר הראשון – 13 בינואר
 • חצי הגמר השני – 20 בינואר
 • חצי הגמר השלישי – 27 בינואר
 • חצי הגמר הרביעי – 3 בפברואר
 • חצי הגמר החמישי – 10 בפברואר
 • הגמר הגדול – 17 בפברואר
ליטא באירוויזיון 2023

מוניקה לינקיטה (Monika Linkytė), שזכתה בקדם האירוויזיון הליטאי, ייצגה את ליטא עם שירה "Stay" (בעברית: "תישאר"). ליטא עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום הרביעי בחצי הגמר השני עם 110 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-11 עם 127 נקודות – מרחק של 2 נקודות בלבד מהמקום העשירי.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-24 של ליטא באירוויזיון. ליטא הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2006 לאחר שלהקת "LT United" סיימה במקום השישי עם השיר "We Are The Winners".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments