אחרי שרשת הטלוויזיה הפולנית עמדה בפני סכנת סגירה, כעת נראה שהעניינים נרגעו לזמן הקרוב, לאחר שהיום פורסמו פרטים ראשונים על הליך הבחירה לקראת אירוויזיון 2024.

רשת הטלוויזיה הפולנית, TVP, הכריזה על שיטת בחירת הנציג והשיר לאירוויזיון הקרוב במאלמו: TVP תקיים בחירה פנימית לאירוויזיון, כאשר חלון הגשת השירים נפתח מהיום וייסגר ב-2 בפברואר. זאת תהיה הפעם הראשונה מאז אירוויזיון 2021 שבה פולין תבחר את נציגה לתחרות באופן פנימי, לאחר שבשנתיים האחרונות קיימה את קדם האירוויזיון עם השם המסורבל "!Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję", דרכו נבחרו נציגיה לתחרות.

במקביל, רשת הטלוויזיה הפולנית פרסמה את התנאים והחוקים עליהם צריכים לענות המתמודדים שיגישו שיר לבחירה הפנימית, ביניהם הדרישה שהשיר יתאים לחוקי האירוויזיון והחזקת אזרחות פולנית. וועדה של חמישה שופטים תדרג את השירים, כך שכל חבר בוועדה ינקד כל שיר בסולם מנקודה אחת ועד עשר נקודות. השיר בעל הניקוד הגבוה ביותר בסוף ההליך יוכרז כמנצח וייצג את פולין באירוויזיון 2024.
השתתפותה של פולין באירוויזיון הקרוב הוטלה בספק בשבועות האחרונים, עקב הצעדים שהממשלה החדשה שהוקמה במדינה נקטה בנוגע לרשת התקשורת הציבורית, שלטענתה הפכה בתקופת השלטון הקודם לשופר תעמולה. לאחר פיטוריהם של שורת עובדים בכירים ברשת הטלוויזיה TVP ומינוי בעלי תפקידים חדשים ופחות מנוסים, הודיע משרד התרבות הפולני ב-27 בדצמבר 2023  על פירוקה של TVP, הודעה שעוררה את דאגתם של אוהדי האירוויזיון לגבי האפשרות שפולין לא תוכל להשתתף באירוע ותיאלץ לפרוש מהתחרות הקרובה בשוודיה.

לאחר הודעתה של TVP על הליך הבחירה של השיר הפולני לאירוויזיון 2024, נדמה כי המשבר בשלב זה נפתר ופולין, ככל שידוע, תשתתף כרגיל בתחרות במאלמו עם האמן והשיר שייבחרו על ידי הוועדה.

לאורך התקופה האחרונה עלו מספר שמות אפשריים המעוניינים לייצג את פולין באירוויזיון השנה, ביניהם שמות מוכרים של נציגי אירוויזיון ומשתתפי עבר בקדמים הפולניים.

זוהי הרשימה המלאה של האומנים שהביעו נכונות לייצג את פולין באירוויזיון 2024:

 1. יוסטינה סטצ'קובסקה (Justyną Steczkowską)
 2. אדיטה גורניאק (Edyta Górniak)
 3. לונה (Luna)
 4. דודה (Doda)
 5. אנה יורקשטוביץ (Anna Jurksztowicz)
 6. אסמבלד (Assembled)
 7. דומיניק דודק Dominik Dudek))
 8. דומיניקה קוויאטקובסקה (Dominika Kwiatkowska)
 9. אדאין (EDEIN)
 10. איזבלה זביאלסקה (Izabela Zabielska)
 11. יאן גורקה (Jan Górka)
 12. יאן מאייבסקי (Jan Majewski)
 13. מארצין מאציאצק (Marcin Maciejczak)
 14. מיסטר נרקיסוס (Mr. Narcissus)
 15. נטשה אורבנסקה (Natasza Urbańska)
 16. פאולינה פאליקובסקה ואראנו מאק (Paulina Palikowska and Arrano Mach)
 17. ספלין (Spleen)
בין האומנים ברשימה מספר שמות מוכרים:

יוסטינה סטצ'קובסקה (Justyną Steczkowską): נציגת פולין לאירוויזיון 1995, עליה כתבנו בהרחבה באתר בחודש שעבר, ממשיכה לקדם את שירה לתחרות האירוויזיון הקרובה. תתמודד בוועדה עם השיר "WITCH-ER Tarohoro", אותו ביצעה לאחרונה מול אלפי צופים.

אדיטה גורניאק (Edyta Górniak): יוסטינה היא לא זמרת האירוויזיון היחידה ששמה עולה בהקשר לתחרות. גורניאק הייתה הנציגה הראשונה של פולין לתחרות ב-1994 עם השיר "!To nie ja", איתו הגיע למקום השני – ההישג הכי טוב של פולין בתחרות עד היום. ב-2016 ניסתה הזמרת את מזלה בקדם הפולני עם השיר "Grateful", איתו הגיעה למקום השלישי.

דומיניק דודק (Dominik Dudek): התמודד בקדם הפולני ב-2023 עם השיר "Be Good" והגיע למקום השלישי.

יאן מאייבסקי (Jan Majewski): התמודד בקדם הפולני ב-2023 עם השיר "Champion" והגיע למקום החמישי.

נטשה אורבנסקה (Natasza Urbańska): התמודדה בקדם הפולני ב-2023 עם השיר "Lift U Up" והגיעה למקום השביעי.

דומיניקה קוויאטקובסקה (Dominika Kwiatkowska): ניסתה להתקבל לקדם הפולני ב-2023 ללא הצלחה עם השיר "Kolo".

לונה (Luna): אחת מהזמרות העולות בתחום הפופ בפולין היא לונה, אשר גם הביעה עניין בלייצג את פולין באירוויזיון. הזמרת הכריזה בחשבון האינסטגרם שלה כי השיר "Tower", אותו תוציא מאוחר יותר החודש, יהיה השיר איתו תתמודד על מקומה בתחרות.

דודה (Doda): דודה היא זמרת פולנית מוכרת בעלת פרסים רבים, אשר טרם הגשימה את לייצג את מדינתה. ב-2022 היא רצתה להשתתף בקדם הפולני אך איחרה את הדדליין להרשמה ולא השתתפה בסופו של דבר. רק אתמול הביעה את רצונה להשתתף בתחרות פעם נוספת, ובסטורי שפרסמה באינסטגרם שאלה את מעריציה האם כדי לה להגיש לתחרות את השיר "Mama", אותו הוציאה באוקטובר האחרון. לפני כמה ימים הוציאה הזמרת קליפ לשירה, מה שהגביר יותר את העניין סביבה.
פולין באירוויזיון 2023

בלנקה (Blanka), שזכתה בקדם האירוויזיון הפולני, ייצגה את פולין עם שירה "Solo" ("לבד"). פולין עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השלישי בחצי הגמר השני עם 124 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-19 עם 93 נקודות. פולין הגיעה למקום השמיני בהצבעת הקהל עם 81 נקודות אך דורגה במקום ה-24 בהצבעת השופטים עם 12 נקודות, מה שהוביל אותה בשקלול הסופי למקום ה-19.

מקור: TVP.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-26 של פולין באירוויזיון. פולין הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באותה שנה לאחר שהזמרת אדיטה גורניאק הגיעה למקום השני עם השיר "!To nie ja".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צילום ברית? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments