מוכנים? החל משישי הקרוב: החשיפה של 11 השירים שיתמודדו על הכרטיס למאלמו מטעם אוקראינה! חלק מתאריכי חשיפת השירים כבר פורסמו. מי צפוי להתמודד ב-3 בפברואר על הזכות לייצג את אוקראינה?

389 שירים הוגשו עבור קדם האירוויזיון האוקראיני ע"י 288 אמנים, מתוכם נבחרו 20 מתמודדים שנכנסו לרשימת מועמדים ראשונית אשר ערכו אודישנים בפני צוות שופטים מיוחד. צוות השופטים בחר בקפידה את עשרת המתמודדים בקדם האירוויזיון האוקראיני, "Vidbir 2024", שכבר נחשפו בנובמבראל הרשימה הצטרף מתמודד אחד נוסף שנבחר ע"י הקהל האוקראיני ב-21 בדצמבר 2023. 11 השירים שיתמודדו בקדם האירוויזיון האוקראיני, שייערך ב-3 בפברואר על הכרטיס למאלמו, ייחשפו להאזנה בהדרגה החל מה-12 בינואר, כאשר תאריך החשיפה של חמישה שירים כבר ניתן.
רשימת המתמודדים בקדם האוקראיני:

 • alyona alyona & Jerry Heil – "Teresa & Maria"
 • Drevo – "Endless chain"
 • INGRET – "Keeper"
 • MÉLOVIN – "DREAMER"
 • NAHABA – "GLASSS"
 • NAZVA – "Slavic English"
 • SKYLERR – "Time is running out"
 • YAGODY – "Tsunamia"
 • YAKTAK – "Lalala"
 • Ziferblat – "Place I Call Home"
 • ANKA -"палала"

בסיבוב המקדים שנערך ב-21 בדצמבר, זכתה הזמרת אנקה (Anka) עם שירה "палала/Palala" (בעברית: "שרוף") ותזכה להתמודד בקדם יחד עם המתמודדים שכבר נבחרו ישירות להתמודד בו. השיר שלה זמין להאזנה. השירים של דרבו (Drevo), מלובין (MÉLOVIN) ונאזבה (NAZVA) יפורסמו כבר ביום שישי הקרוב, ה-12 בינואר. שירה של אינגרט (Ingret) יפורסם ב-15 בינואר ולשאר השירים טרם ניתן תאריך פרסום רשמי.

11 השירים שיתמודדו לייצג את אוקראינה יתמודדו על קולות השופטים והקהל, בחלוקה של 50/50, כאשר השיר שיצבור את שקלול הנקודות הגבוה ביותר מהשופטים והקהל יחד – יזכה לייצג את אוקראינה באירוויזיון 2024 במאלמו, שוודיה.
בין המתמודדים ניתן למצוא מספר שמות מוכרים:

מלובין (MÉLOVIN): ייצג את אוקראינה באירוויזיון 2018 עם השיר "Under The Ladder" והגיע למקום ה-17. בנוסף, התמודד בקדם האוקראיני ב-2017 עם השיר "Wonder" והגיע למקום השלישי.

ג'רי הייל (Jerry Heil): התמודדה בקדם האוקראיני ב-2020 עם השיר "Vegan" והגיעה למקום השישי והאחרון בגמר. ב-2023 התמודדה בפעם השנייה עם השיר "When God Shut the Door" והגיעה למקום השלישי.

אינגרט (Ingret): התמודדה בקדם האוקראיני ב-2018 עם השיר "Save My Planet" והגיעה למקום השביעי.

דרבו (Drevo): להקת הפולקלור האוקראיני נכנסה לרשימת המועמדים לקדם האירוויזיון ב-2023 אך לא צלחה את האודישנים.

סקאיילר (SKYLERR): הזמרת נכנסה לרשימת המועמדים לקדם האירוויזיון ב-2023 אך לא צלחה את האודישנים.
אוקראינה באירוויזיון 2023

הצמד טבורצ'י (Tvorchi), שזכה בקדם האירוויזיון האוקראיני, ייצג את אוקראינה באירוויזיון 2023 עם השיר "Heart of Steel" (בעברית: לב מפלדה"). אוקראינה, שהעפילה אוטומטית לגמר האירוויזיון כיוון שזכתה ב-2022, הגיעה בגמר הגדול למקום השישי עם 243 נקודות – 189 מתוכן מהקהל שבבית.

מקור: eurovisionfun.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-19 של אוקראינה באירוויזיון. אוקראינה הצטרפה לתחרות ב-2003 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוקראינה הייתה באירוויזיון 2022 עם השיר "Stefania" בביצועה של להקת קאלוש אורקסטרה
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צילום ברית? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments