האם מונטנגרו תחזור להתחרות באירוויזיון בשנת 2025? על פי מסמך שהוציאה רשת הטלוויזיה המונטנגרית – החזרה אפשרית בהחלט!

רשת הטלוויזיה של מונטנגרו, RTCG, הודיעה לאחר אירוויזיון 2022 שלא תשוב לתחרות בזמן הקרוב. הפרישה מהתחרות הגיעה על רקע המצב הכלכלי של רשת הטלוויזיה המקומית, כמו גם חוסר עניין של הציבור בתחרות וחוסר היכולת לגייס ספונסרים שישקיעו בהשתתפותה של מונטנגרו בתחרות. כבר בחודש אוקטובר נרמז שמונטנגרו לא תשתתף באירוויזיון 2024 מסיבות דומות, והאישור הסופי לכך התקבל בתחילת חודש דצמבר עם פרסום רשימת המדינות המשתתפות בתחרות.
אף על פי כן, כעת נראה שנרשם שינוי בנקודת המבט של רשת הטלוויזיה המונטנגרית. במסמך רשמי של רשת הטלוויזיה מדיון שנערך בחודש אוקטובר, נ. פופוביץ' (N. Popović), אחד מהמשתתפים בדיון הציבורי, הפנה את השאלות לרשת הטלוויזיה שנשאלה האם המדינה מתכננת פסטיבל מוזיקה חדש וחזרה לאירוויזיון 2025. בתגובה, ענתה רשת הטלוויזיה כי היא מתכננת להשיק קדם אירוויזיון חדש שיקדם שירים של אומנים מקומיים ובו, בהתאם לתקציב, ייבחר הנציג המונטנגרי לאירוויזיון 2025.

תגובתה המלאה של רשת הטלוויזיה: "על פי טיוטת התוכניות ל-2024, RTCG חוזה את המשך תוכנית המוזיקה המבדרת Hit Galaksija. תוכנית זו מקדמת אומנים מונטנגרים ומאפשרת להם לבצע את המוזיקה המקורית שלהם לצד שירי כיסוי. מונטנגרו מתכננת לארגן פסטיבל מוזיקה שמטרתו לקדם שירים חדשים של מבצעים וסופרים מקומיים. פסטיבל זה עשוי לשמש גם כפלטפורמה לבחירת נציג מונטנגרו לאירוויזיון 2025, בהתאם למימון הזמין. רשות השידור מתחייבת לשקול השקעות עתידיות בכוח אדם וביכולות הפקה כי להשיק בסופו של דבר תוכנית ייעודית".

יש להדגיש כי אף על פי שמונטנגרו אינה משתתפת באירוויזיון השנה, היא מתכוונת לשדר גם את האירוויזיון וגם את אירוויזיון הילדים, לאחר שלא עשתה זאת בשנה שעברה, דבר נוסף שמראה על התקרבות המדינה לתחרות.
השתתפותה האחרונה של מונטנגרו ב-2022:

"Breathe" (בעברית: "לנשום") הוא שם השיר שבוצע ע"י הזמרת ולאדנה (Vladana) אשר יצגה את מונטנגרו בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2022. השיר נכתב ע"י הזמרת עצמה יחד עם דארקו דימיטרוב (Darko Dimitrov), שכתב לאורך השנים 11 שירים לתחרות לאלבניה, מקדוניה, סרביה וכעת גם למונטנגרו. שירו המוצלח ביותר הוא "Proud" (בעברית: "גאה") שייצג את מקדוניה הצפונית באירוויזיון 2019 והגיע למקום השביעי. השיר בוצע בשפה האנגלית והאיטלקית והוקדש לאימה של הזמרת שנפטרה שנה לפניכן מנגיף הקורונה. ולאדנה הגיעה רק למקום ה-17 (אחד לפני אחרון) בחצי הגמר השני עם 33 נקודות בלבד. מדובר באחת התוצאות המאכזבות ביותר שידעה מונטנגרו בתחרות.


מקור: RTCG.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments