הידיעה של נפילתו של סרן שאול גרינגליק, קצין בגדוד 931 אשר חלם לייצג את ישראל באירוויזיון, סוקרה בהרחבה בעולם. אלו הם הפרטים על אופי הסיקור במדינות שונות בעולם.

סרן שאול גרינגליק ז"ל, קצין בגדוד 931 מרעננה, בן 26, רצה לייצג את ישראל באירוויזיון 2024. הוא הגיע לאודישן בתוכנית "הכוכב הבא" במהלך הפסקת התרעננות קצרה משדה הלחימה ברצועת עזה. באודישן הוא ביצע את השיר "עטלף עיוור" (במקור של חנן בן ארי) ועבר את האודישן בהצלחה. שאול הרשים מאוד את השופטים ואת קהל הצופים בכישרונו המוזיקלי, קולו המיוחד והעיניים הכחולות והיפות שנחרטו בלב כולנו.

ביום שלישי שעבר, ה-26 בדצמבר, נפל שאול בשדה הקרב בצפון רצועת עזה. נפילתו זכתה לסיקור תקשורתי נרחב בישראל ולהתייחסותם של שופטי "הכוכב הבא", הפקת התוכנית ורבים אחרים. נפילתו של שאול גרינגליק צוינה גם בתקשורת הבינלאומית אשר הציגה את נפילתו של הזמר שרצה לייצג את ישראל באירוויזיון. הפרטים פורסמו בתקשורת היוונית, הסלובנית, הספרדית, ההונגרית, האיטלקית, וגם ברשתות רבות נוספות ברחבי העולם.
רוב הדיווחים לא הביעו חמלה או כאב עם נפילתו של הזמר. הם גם לא הביעו ביטוי בעד או נגד ישראל והפעולה הצבאית, אך הם ייצגו סיקור של נקודות מבט שונות לגבי המלחמה כמו האובדן הקשה בנפילתם של חיילים, הקריאות לפעולות פוליטיות של אומנים, פוליטיקאים וארגונים שונים כנגד ישראל והשתתפותה באירוויזיון, וגם סיקור של הזדהות לצד התנגדות לפעולות ישראל ברצועת עזה. ניתן לראות כי המאמרים השונים משקפים את המגוון הרחב של נקודות המבט והגישות שקיימות בקרב הציבור הבינלאומי בנושאים אלו.

לעומת זאת, התגובות ברשתות החברתיות ובדגש על X (טוויטר לשעבר) היו קשות מאוד ונראה שהיד על המקלדת קלה מתמיד כשהנושא הישראלי-פלסטיני עולה לכותרות. לצד הבעת כאב על הנפילה והאובדן, נמצאו תגובות קשות מאוד המאשימות את חיילי צה"ל בפגיעה בפלסטינים. אנו נמנע מציטוט תגובות אלה על מנת לכבד את משפחתו וחבריו של שאול ז"ל, אך תגובות אלה מבטאות היטב חוסר הבנה או אידיאולוגיה אנטי-ישראלית מעוררת חלחלה. לצערנו מצאנו לא מעט תגובות קשות.

שאול גרינגליק הוא גיבור ישראל שוויתר על חלומו כדי להגן על תושבי מדינתנו. עמידתו של שאול בפני אתגרים קשים במהלך שירותו הצבאי הופכת אותו לדוגמא מרגשת של נחישות ומחויבות להילחם בטרור חסר הרחמים, אשר גבה מאיתנו כ-1,200 נרצחים, ביניהם נשים, מבוגרים וילדים קטנים. אליהם מתווספים כ-250 חטופים, כאשר 129 מתוכם עדיין נמצאים בידי ארגון הטרור חמאס.

שאול גרינגלק ז"ל – יהי זכרו ברוך!

 

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-46 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

הרשם
שלח התראה
guest
2 Comments
החדש ביותר
הישן ביותר האהוב ביותר
Inline Feedbacks
View all comments
מירי
מירי
6 months ago

איזה חייל מקסים ואיזה זמר ענק.ע נ ק.יפה תואר.גבר אמיתי,איזו אבידה.יהי זיכרו ברוך.

הודיה מנור
הודיה מנור
6 months ago

שאולי חדרת לנשמתי שומעת ובוכה… עכשיו אתה מלאך ששר למלאכים בשמים … הכאב גדול ובלתי נסבל…בזכותך ובזכות אנשים כמוך קיימת מדינת ישראל … אשריך ואשרי משפחתך שהיתה לנו הזכות לשמוע אותך…