הזמר המוערך וזוכה אירוויזיון 1978, יזהר כהן, שחרר שיר חדש בשם "אריאל" – המספר את סיפורו של אריאל זוהר בן ה-13 אשר הפך לאחד מסמלי המלחמה.

בימים בלתי נתפסים אלה בהם מדינת ישראל כאובה על נפילתם וחטיפתם של אזרחים וחיילים, הוציא בחודש שעבר זוכה אירוויזיון 1978 ונציג ישראל לאירוויזיון 1985, יזהר כהן, את שירו "אריאל" המספר את סיפורו של אחד מסמלי המלחמה. האזינו לשיר:

 
כך נכתב בתיאור השיר: אריאל זוהר בן ה-13 הוא אחד מסמלי המלחמה. הוא איבד את כל משפחתו, הקריא עליהם קדיש וביקש מכוחות הביטחון למצוא את התפילין שקיבל מסבו לכבוד העלייה לתורה. השיר מוקדש לאריאל ולזיכרון בני משפחתו שמוזכרים כולם בשיר (יניב, יסמין, תכלת וקשת) את השיר מבצע יזהר כהן, אחד מנכסי צאן הברזל של התרבות בישראל.

את השיר כתב גל שריג, הלחין חן הררי ועיבד מוסיקלית עמוס כהן. שריג והררי אינם זרים לעולם האירוויזיון, וב-2013 שניהם כתבו את השיר "רק בשבילו", אשר בוצע ע"י הזמרת מורן מזור וייצג את ישראל בתחרות שנערכה באותה שנה במאלמו.

בראיון ל"כאן מורשת", מסר עמוס כהן: "אני מקבל המון שירים לבצע, אבל השיר הזה, כשהגיע אלי, פשוט ריגש אותי מהסקיצה הראשונה, והודעתי להם מיד שאני בפנים". יזהר כהן עצמו שיתף כיצד אריאל זוהר ניצל בשבת השחורה ב-7 באוקטובר: "בשבת המקוללת, אריאל זוהר שהיה אמור לחגוג בקרוב בר מצווה, יצא לריצה בשש בבוקר, ואימו התקשרה אליו ואמרה לו לא לחזור הביתה, וכך קרה שהוא איבד את משפחתו ברגע, אבל ניצל".

 

מילים לשיר:

הוא עמד שם חזק כשהקריא ת'קדיש
והרגע הזה את הנפש החריש
הוא כולו בן מצווה שגדל בשמחה
שספג אהבה
הוא עמד שם חזק אל מול קשת ניצב
ועם תכלת טובה ששומרת עליו
גם הפרי עוד יניב והריח יסמין
הוא ביקש רק למצוא ת'תפילין

פ-אריאל אריאל כל עמך ישראל
מחבק מתפלל לשלומך מייחל
כאן כולם אוהבים ושולחים חיזוקים
איזה זוהר של אל אריאל

הוא ימשיך כאן חזק יגדל ילדים
ינצח הכל גם עצבות ופחדים
הוא היום של כולם וכולנו איתו
לדקה לא יהיה לבדו

מקורות: כאן מורשת, ערוץ 7.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
  מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!

  הרשם
  שלח התראה
  guest
  0 Comments
  Inline Feedbacks
  View all comments