ראשיה של רשת הטלוויזיה הפולנית הודחו על ידי הממשל הפולני, ובעקבות זאת רשת הטלוויזיה בקושי מתפקדת. האם השתתפותה של פולין באירוויזיון 2024 בסכנה?

לפני כשבוע וחצי נבחרה ממשלה חדשה בפולין אשר מקדמת שינויים רבים במטרה למחוק את המדיניות של הממשל הימני הקודם, כאשר המטרות העיקריות שהממשלה הציבה לעצמה הן למחוק את נזקי המהפכה המשפטית ואת נזקי הפגיעה בתקשורת המקומית.

בשבוע שעבר הודיע משרד התרבות הפולני על הדחת מנהלי רשת הטלוויזיה והרדיו הממלכתי, TVP, שמנהליה נחשבו ל"מזוהים פוליטית עם הממשל הקודם". הממשלה החדשה מעוניינת לנקוט בפעולות כדי להקנות לאזרחי פולין "גישה למידע מהימן". על פי דיווחים זרים, רשת הטלוויזיה TVP הפכה בשנים האחרונות למבקרת חריפה של האופוזיציה הפולנית והעומד בראשה דונלד טוסק (Donald Tusk), שכעת נבחר לעמוד בראשות הממשלה.

בשלב זה הוחלפו מרבית עובדי רשת הטלוויזיה המקומית בעובדים בעלי ניסיון תקשורתי מועט, ושידורי ערוץ הטלוויזיה עובדים לסירוגין.
רשת הטלוויזיה הפולנית, TVP, היא היחידה שחברה באיגוד השידור האירופי מטעם פולין, מכך נובע שהיא הרשת היחידה שמעורבת בבחירת נציג פולין לאירוויזיון בכל שנה. האם השינויים עשויים להשפיע על ההכנות לקראת האירוויזיון? יתכן. בשלב זה לא ברור מי יהיו מקבלי ההחלטות בנוגע להשתתפותה של פולין באירוויזיון הקרוב, כיצד יבחר הנציג הפולני לאירוויזיון, ומתי יתפנו הקברניטים החדשים של רשת הטלוויזיה לעסוק באירוויזיון.

גם מבחינה כלכלית אין לפולנים טובות לבשר – רשת הטלוויזיה TVP נאנקת מאוד מבחינה כלכלית וסביר להניח כי היא עלולה להתנתק או כבר נותקה ממימון. נאמרו אפילו שמועות על פשיטת רגל וחוסר היכולת לשלם שכר לעובדיה, וזאת עוד בטרם דיברנו על העלויות הכרוכות בהשתתפות באירוויזיון הקרוב במאלמו. כעת פרישה איננה אופציה עבור פולין מכיוון שהתאריך המאפשר לפרוש מהתחרות ולהזדכות על דמי ההשתתפות חלף, שכן התאריך האחרון היה ב-13 באוקטובר 2023.

האם ההנהלה החדשה ברשת הטלוויזיה הפולנית תצליח להקדיש זמן בקרוב כדי לקבל החלטות מהותיות עבור בחירת הנציג הפולני לאירוויזיון? אנחנו נמשיך לעדכן.

 

פולין באירוויזיון 2023

בלנקה (Blanka), שזכתה בקדם האירוויזיון הפולני, ייצגה את פולין עם שירה "Solo" (בעברית: "לבד"). פולין עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השלישי בחצי הגמר השני עם 124 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-19 עם 93 נקודות. פולין הגיעה למקום השמיני בהצבעת הקהל אך עקב דירוג נמוך של צוותי השופטים סיימה בתחתית הטבלה.

מקור: dziennik-eurowizyjny.pl.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-26 של פולין באירוויזיון. פולין הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באותה שנה לאחר שהזמרת אדיטה גורניאק הגיעה למקום השני עם השיר "!To nie ja".

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments