הגרלת חצאי הגמר לאירוויזיון 2024: רשות השידור השוודית הציגה את המנחות של משדר הגרלת חצאי הגמר לקראת האירוויזיון במאלמו.

רשת הטלוויזיה השוודית, SVT, ממשיכה בהכנות לקראת האירוויזיון ומתכננת לערוך את טקס הגרלת המדינות המשתתפות לחצאי הגמר ב-30 בינואר. במהלך האירוע יתברר האם הנציג הישראלי באירוויזיון 2024 יתמודד בחצי הגמר הראשון שיתקיים ב-7 במאי או בחצי הגמר השני שיתקיים ב-9 במאי. בנוסף יקבע האם הנציג הישראלי יתמודד בחלקו הראשון של הערב או האחרון. טקס ההגרלה ישודר בשידור חי, וכעת נחשף כי צמד מנחות האירוע יהיו פרנילה מאנסון קולט (Pernilla Mansson Colt) ופארה עבדי (Farah Abadi).
רשת הטלוויזיה השוודית מסרה כי המנחות מוכנות ומרגישות מחויבות למשימה ורואות בטקס פתיחת העונה כנקודת הזנקה חשובה לתחרות.

פרנילה, שהנחתה את אותו האירוע גם בשנת 2013, מספרת: "יהיה כיף גדול לפתוח את עונת האירוויזיון במאלמו. ההגרלה היא דבר יותר חשוב ממה שחושבים והיא צעד שיקבע איך תראה התחרות. אנחנו מקווים שיהיה מרגש ומהנה לצפות במשדר". פארה עבדי הוסיפה: "זאת יריית הפתיחה לאירוויזיון וזה עוד יותר כיף לעשות את זה עם פרנילה בעיקר כשזה קורה גם בעיר הולדתנו היקרה מאלמו".

טקס הגרלת חצאי הגמר והעברת המפתחות לעיר המארחת הוא אירוע האירוויזיון הראשון בכל שנה שמאורגן על ידי רשת הטלוויזיה המארחת. באירוע השנה, יחולקו 37 המדינות המשתתפות לשני חצאי גמר – האחד עם 16 משתתפים והשני עם 15 משתתפים. 31 המדינות המשתתפות בחצאי הגמר יחולקו לשני חצאי גמר, וכל מדינה תהיה רשאית להצביע רק בחצי הגמר בו היא משתתפת. עוד לפני ההגרלה הן יחולקו לחמש או שש קבוצות, בהתאם למאפייני הצבעה ישנים. כך למשל, מדינות יוגוסלביה לשעבר (קרואטיה, סרביה וסלובניה) יוקצו לאותו בית (Pot). המדינות בכל קבוצה יחולקו באופן שווה בין שני חצאי הגמר, ובכך מפחיתות את האפשרות להצבעה גושית אשר תשפיע על העולות לגמר.

לגבי ישראל, מאחר ושכנותיה לא מתמודדות בתחרות, יהיה מסקרן לראות לאיזה בית תוקצה. באירוויזיון 2020 ישראל הוקצתה לבית שהכיל את המדינות הבלטיות ליטא ולטביה (ללא אסטוניה), פולין, אירלנד, צ'כיה ובלגיה. מנגד, באירוויזיון 2018 ישראל הייתה בבית שכלל את אוסטרליה, אוסטריה, מלטה, צ'כיה וסן מרינו. ב-2022 נכללה ישראל עם מדינות הקווקז ויוצאות חבר העמים כמו ארמניה, אזרבייג'אן, גאורגיה ואוקראינה.
לאחר הקצאת כל מדינה לאחד מחצאי הגמר, מוגרל גם סדר ההופעה שלה, כך נקבע האם היא תופיע בחלקו הראשון של הערב או בחלקו השני של הערב. כמו כן, במסגרת ההגרלה ייקבע לאיזה חצי גמר תצבענה המדינות המתמודדות ישירות בגמר (איטליה, גרמניה, ספרד, בריטניה, צרפת ושוודיה שזכתה ב-2023). עפ"י חוקי איגוד השידור האירופי, גם מדינות הגמר מחויבות לשדר את חצי הגמר אליו הוקצו ואף להצביע בו.

כמו כן, במסגרת טקס הגרלת המדינות לחצאי הגמר מתקיים טקס העברת צרור המפתחות מהעיר המארחת הקודמת לנוכחית. טקס זה הפך למסורת החל מאירוויזיון 2007. במסגרת טקס זה, כל עיר קודמת מוסיפה סמל המזוהה איתה לצרור המפתחות.

כפי שדיווחנו בעבר הגרלת חצאי הגמר לאירוויזיון 2024 תשודר בשידור חי ביום שלישי, 30 בינואר 2024, בשעה 20:00 שעון ישראל ביוטיוב או באפליקציית SVT Play.

למידע נוסף לגבי אירוויזיון 2024 – לחצו כאן!

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב-7, 9 ו-11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. האולם המארח של התחרות הוא "Malmö Arena", אשר אירח את התחרות גם ב-2013, ומכיל בתוכו כ-15,500 מושבים.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments