ראש המשלחת הקרואטית לאירוויזיון מאשר כי קדם האירוויזיון הקרואטי "Dora 2024" יכיל השנה גם שלב של חצי גמר.

ראש המשלחת הקרואטית לאירוויזיון, טומיסלב שטנגל (Tomislav Štengl), אישר לתקשורת הקרואטית כי לקדם האירוויזיון הקרואטי "Dora 2024" כי יתווסף השנה. לאחר ההכרזה שיתף: "העבודה הקשה על דורה השתלמה, מה שאומר שהעניין של יוצרים ומבצעים הולך וגדל. יש לנו מספר שיא של הגשות לקדם, כמו גם שירים איכותיים וזו אחת הסיבות שיש לנו חצי גמר השנה. יהיו עוד ערבים, רכילות ומתח, ולכן הדורה גדל".

203 שירים הוגשו השנה לרשת הטלוויזיה הקרואטית HRT. מתוכם נבחרו 24 שירים שישתתפו בקדם, ובנוסף אליהם ארבעה שירים נוספים שישמשו כגיבוי למקרה ובו אחד המשתתפים בקדם לא יוכל להשתתף בתחרות. זו תהיה הפעם הראשונה מאז 2011 שתחרות הקדם המקומית תתפרס על פני יותר מערב אחד. פרטים מדויקים על התחרות והפורמט ייחשפו במהלך חודש ינואר.

 

רשימת המתמודדים בקדם הקרואטי:

 1. Alen Đuras – A Tamburitsa Lullaby
 2. Let 3 – Babaroga
 3. Noelle – Baby Baby
 4. Boris Štok – Can We Talk
 5. Natalie Balmix – Dijamanti
 6. Pavel – Do Mjeseca
 7. Marcela – Gasoline
 8. Erna – How Do You Love Me
 9. Vinko – Lying Eyes
 10. Lana Mandarić – More
 11. James Night – Nebo plače
 12. Saša Lozar – Ne plačem zbog nje
 13. Barbara Munjas – Nepobjediva
 14. Lara Demarin – Ne vjerujem ti
 15. The Splitters – Od kad te sanjam
 16. Misha – One Day
 17. ET – Pametnom dosta
 18. Lu Dedić – Plavi leptir
 19. Zsa Zsa – Probudi usne moje
 20. Vatra – Slatke suze, gorka ljubav
 21. Stefany Žužić – Sretnih dana dat’ će Bog
 22. Eugen – Tišine
 23. Mario Battifiaca feat. Robert Ferlin – Vodu piti trizan biti
 24. Damir Kedžo – Voljena ženo

ארבעת המתמודדים המשמשים לגיבוי:

 1. Baby Lasagna – Rim Tim Tagi Dim
 2. Cota G4 – Stavi se na mjesto
 3. Mihael Kvorka – Vrati se
 4. Ether – Duboko roni

 

בין המתמודדים בקדם ניתן למצוא מספר שמות מוכרים:

לט 3 (Let 3): התמודדו בקדם הקרואטי ב-2023 בו ניצחו וייצגו את קרואטיה באירוויזיון 2023 עם השיר "Mama ŠČ!" (בעברית: "אמא שצ'!"), אשר הגיע בגמר הגדול למקום ה-13.

דאמיר קדז'ו (Damir Kedžo): ניצח בקדם האירוויזיון הקרואטי ב-2020 עם השיר "Divlji Vjetre" (בעברית: רוחות שטניות) אך לא זכה לייצג את קרואטיה באירוויזיון עקב ביטול התחרות בעקבות התפרצות נגיף הקורונה. ב-2023 חזר פעם נוספת לקדם הקרואטי עם השיר "Angels And Demons" (בעברית: "מלאכים ושדים") והגיע למקום החמישי. בנוסף, התמודד בקדם הקרואטי ב-2005 עם השיר "Zašto" איתו הגיע למקום העשירי, בהרכב שכלל את סאשה לוזאר, מולו יתמודד השנה בקדם, וב-2011 לקח חלק בהליך הבחירה לאירוויזיון אך הודח במופע הראשון.

להקת "דה ספליטרס" (The Splitters): התמודדו בקדם הקרואטי ב-2023 עם השיר "Lost and Found" (בעברית: "אבדות ומציאות") והגיעו למקום הרביעי.

ברברה מוניאס (Barbara Munjas): התמודדה בקדם הקרואטי ב-2007 עם השיר "Ti si tu" (בעברית: "אתה כאן") והגיעה למקום ה-12 בחצי הגמר השני. ב-2023 חזרה לקדם בפעם השנייה עם השיר "Putem snova" (בעברית: "דרך החלומות") והגיעה למקום השמיני.

להקת "איטי" (ET): ההרכב כולל בין היתר את הזמרת מרי אנדרקוביץ' (Meri Andrakovic) שהתמודדה בקדם הקרואטי ב-2023 עם השיר "Bye bye blonde" (בעברית: "ביי ביי בלונדינית") והגיעה למקום התשיעי.

בוריס שטוק (Boris Štok): התמודד בקדם הקרואטי ב-2023 עם השיר "Grijeh" (בעברית: "חטא") והגיע למקום ה-14.

סאשה לוזאר (Saša Lozar): התמודד בקדם הקרואטי ב-2005 עם השיר "Zašto" איתו הגיע למקום העשירי בהרכב שכלל את דאמיר קדז'ו, מולו יתמודד השנה בקדם. ב-2011 לקח חלק בהליך הבחירה לאירוויזיון אך הודח במופע השלישי.

מאריו באטיפיאקה (Mario Battifiaca): התמודד בקדם הקרואטי ב-1995 עם השיר "Jos vavek" (בעברית: "עדיין לנצח") והגיע למקום ה-13 כחלק מההרכב Battifiaca. ב-2009 חזר לקדם בפעם השנייה עם השיר "Ma gdje bila" (בעברית: "לא משנה איפה היא הייתה") והגיע למקום התשיעי.

אלן ג'ורס (Alen Đuras): שימש כזמר ליווי של הזמר ז'אק הודק (Jacques Houdek) באירוויזיון 2017.
DORA 2024

הקדם הקרואטי יכלול חצי גמר וגמר. הגמר ייערך ב-24 בפברואר בהיכל הספורט מרינו צבטקוביץ' ותאריך חצי הגמר טרם ידוע. הזוכה בתחרות ייבחר ע"י שקלול של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%). הזוכה בקדם ייצג את קרואטיה באירוויזיון 2024 שייערך במאלמו, שוודיה.

הרכב השופטים שבחר את השירים לקדם הורכב מנשיא חבר השופטים ז'ליקו מסאר (Željko Mesar), המפיק המוזיקלי של HRT איגור גרז'ינה (Igor Geržina), עורך ערוץ הטלוויזיה הקרואטי HTV 4 דראז'ן מיוצ'יץ' (Dražen Miočić), העורך המוזיקלי של הרדיו הקרואטי רוברט אורליץ' (Robert Urlić), נשיא מועדון OGAE בקרואטיה טומיסלב קריזמניץ' (Tomislav Krizmanić), והעורכת המוזיקלית של הרדיו הקרואטי אמה גרוס (Ema Gross).

 

קרואטיה באירוויזיון 2023

להקת לט טרי (Let 3), שזכתה בקדם האירוויזיון הקרואטי, ייצגה את קרואטיה עם שירה "Mama ŠČ" (בעברית: "אמא שצ'!"). קרואטיה העפילה לגמר לאחר שסיימה במקום השמיני בחצי הגמר הראשון עם 76 נקודות ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-13 עם 123 נקודות – מרחק של 6 נקודות מהמקום העשירי.

קרואטיה הגיעה למקום השביעי בהצבעת הקהל עם 112 נקודות אך דורגה במקום ה-25 ולפני אחרון בהצבעת השופטים עם 11 נקודות, מה שהוביל אותה בשקלול הסופי למקום ה-13.

מקור: Vecernji List.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-29 של קרואטיה באירוויזיון. קרואטיה הצטרפה לתחרות ב-1993 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 1996 ובאירוויזיון 1999 לאחר שסיימה פעמיים במקום הרביעי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments