רשת הטלוויזיה האוקראינית הודיעה שהגמר של הקדם האוקראיני – "Vidbir 2024" יתקיים ב-3 לפברואר. 

389 שירים הוגשו עבור קדם האירוויזיון האוקראיני על ידי 288 אומנים, מתוכם נבחרו 20 מתמודדים שנכנסו לרשימת מועמדים ראשונית אשר ערכו אודישנים בפני צוות שופטים מיוחד. צוות השופטים בחר בקפידה את עשרת המתמודדים בקדם האירוויזיון האוקראיני, "Vidbir 2024", שכבר נחשפו בחודש שעבר. השירים הנבחרים ייחשפו להאזנה בסמוך לקדם אירוויזיון שייערך ב-3 בפברואר.

בקדם האירוויזיון ישתתפו 11 מתמודדים. הזוכה בקדם שייערך בחודש פברואר ייבחר ע"י שקלול של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%) וייצג את אוקראינה באירוויזיון 2024 שייערך במאלמו, שוודיה.
עד כה, ידוע לנו על 10 מתוך 11 המשתתפים אשר יתמודדו בקדם :

1. Alyona Alyona & Jerry Heil – "Teresa & Maria"
2. Drevo – "Endless chain"
3. INGRET – "Keeper"
4. MÉLOVIN – "DREAMER"
5. NAHABA – "GLASSS"
6. NAZVA – "Slavic English"
7. SKYLERR – "Time is running out"
8. YAGODY – "Tsunamia"
9. YAKTAK – "Lalala"
10. Ziferblat – "Place I Call Home"

בימים הקרובים עתידה להיפתח ההצבעה למתמודד ה-11 בקדם מתוך רשימת השירים שפורסמה ביום שלישי האחרון.

רשימת המשתתפים ב"הזדמנות האחרונה":

1. ANKA -"палала"
2. ⁠Carpetman – "Endless Fight"
3. ⁠KARYOTYPE – "Sadness"
4. ⁠KRYLATA – "Queen"
5. ⁠PARFENIUK – "Серед вiтрiв"
6. ⁠SHÉPA – "Supernova"
7. ⁠STASYA – "Rika"
8. ⁠SWOIIA – "Little Angel"
9. ⁠TESLENKO – "Lights Go Up"

לחצו על שם השיר להאזנה!

רשות השידור של אוקראינה תחשוף את כלל המתמודדים שישתתפו בקדם ב-29 לדצמבר ואחד מהם יזכה לייצג את המדינה בתחרות.
בין המתמודדים ניתן למצוא מספר שמות מוכרים:

  • מלובין (MÉLOVIN) – ייצג את אוקראינה באירוויזיון 2018 עם השיר "Under The Ladder" שזכה במקום 17 בגמר הגדול. בנוסף, ניסה לייצג את אוקראינה גם באירוויזיון 2017 עם השיר "Wonder" שזכה במקום 3 בקדם אירוויזיון.
  • ג'רי הייל (Jerry Heil) – הזמרת התמודדה בקדם אירוויזיון האוקראיני בשנת 2020 עם השיר הבלתי נשכח "Vegan" שדורג במקום השישי והאחרון בגמר. הייל התמודדה גם בקדם אירוויזיון 2023 עם השיר "When God Shut the Door" שהגיע למקום השלישי.
  • אינגרט (Ingret) – התמודדה בקדם אירוויזיון 2018 עם השיר "Save My Planet" שזכה במקום 7.
  • דרבו (Drevo) – להקת הפולקלור האוקראיני נכנסה לרשימת המועמדים לקדם אירוויזיון בשנת 2023 אך לא צלחו את האודישנים ולכן לא התמודדו בקדם אירוויזיון.
  • סקאיילר (SKYLERR) – הזמרת נכנסה לרשימת המועמדים לקדם אירוויזיון בשנת 2023 אך לא צלחה את האודישנים ולכן לא התמודדה בקדם אירוויזיון.
אוקראינה באירוויזיון 2023

הצמד טבורצ'י (Tvorchi), שזכה בקדם האירוויזיון האוקראיני, ייצג את אוקראינה באירוויזיון 2023 עם השיר "Heart of Steel" (בעברית: לב מפלדה"). אוקראינה, שהעפילה אוטומטית לגמר האירוויזיון כיוון שזכתה ב-2022, הגיעה בגמר הגדול למקום השישי עם 243 נקודות – 189 מתוכן מהקהל שבבית.

מקור: Suspilne.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-19 של אוקראינה באירוויזיון. אוקראינה הצטרפה לתחרות ב-2003 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוקראינה הייתה באירוויזיון 2022 עם השיר "Stefania" בביצועה של להקת קאלוש אורקסטרה
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צילום ברית? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments