מספר ימים לאחר פרסום רשימת המשתתפות באירוויזיון 2024, רשת הטלוויזיה הנורווגית מגיבה להשתתפות הישראלית בתחרות. כל הפרטים בכתבה.

איגוד השידור האירופי פרסם בתחילת השבוע כי 37 מדינות יתחרו באירוויזיון 2024 שייערך בשוודיה, ולמרות החשש ההתחלתי מתרחיש בו מדינות יערערו על ההשתתפות הישראלית בתחרות, ישראל נכללה ברשימת המתמודדות הסופית. יחד עם זאת, מתחת לפני השטח נדמה כי יש אנשים שלא מרוצים מההחלטה, וזאת על רקע המלחמה של ישראל מול רצועת עזה וארגון הטרור חמאס בחודשיים האחרונים.
בראיון שנערך לאחרונה לאתר החדשות הנורווגי Se og Hør, התייחס לסוגייה שרלו הלבורסן (Charlo Halvorsen), אשר משמש כמנהל בידור ברשת הטלוויזיה הנורווגית NRK: "רשת הטלוויזיה הנורווגית עוקבת אחרי מה שה-EBU מחליט. טרם נקטנו עמדה רשמית בנושא".

המחלוקת העיקרית סביב הרחקת ישראל מהתחרות מגיעה לאחר שרוסיה הורחקה מהשתתפות באירוויזיון ורשתות הטלוויזיה במדינה הוסרו כחברות באיגוד השידור האירופי, וזאת עקב פלישתה של רוסיה לאוקראינה בפברואר 2022, מלחמה שמתנהלת עד היום. יש הסבורים כי החלטה זו יצרה תקדים לפיו יש להחריג מהאירוויזיון מדינות אשר מעורבות בסכסוך צבאי. מספר שעות לפני הדחתה של רוסיה מהאירוויזיון בשנה שעברה, מסרה רשת הטלוויזיה הצהרה בה נאמר: "NRK נתנה עצה ברורה ל-EBU כי רוסיה לא יכולה להשתתף באירוויזיון השנה כתוצאה מהפלישה לאוקראינה. יש לנו ביטחון מלא שה-EBU יגיע להחלטה הנכונה". מדינות רבות הצטרפו לקריאה להשעות את רוסיה ואף התנו בכך את השתתפותן בתחרות והפעילו לחץ ציבורי על האיגוד.
מספר ימים לפני פרסום רשימת המשתתפות הסופית, פנה העיתון הנורווגי ל-EBU על מנת שיגיב על ההשתתפות הישראלית בתחרות. האיגוד השיב: "אנו נמצאים בתהליך גיבוש סופי של רשימת גופי השידור הציבוריים שישתתפו באירוויזיון 2024. עם סיום ההכנות תפורסם רשימת המשתתפות במלואה". בסופו של דבר ישראל נכללה ברשימת המשתתפות ולא נכנעה ללחץ מצד נורווגיה, ויש לקוות שהדבר לא יהפוך למגמה מצד מדינות משתתפות אחרות.

מי שעוד התייחסה לנושא היא אלסנדרה מלה (Alessandra Mele), נציגת נורווגיה לאירוויזיון 2023: "אני לא אגיד הרבה על זה כי מבחינה פוליטית אני לא יכולה להגיד הרבה, אבל מה שיפה בעיניי באירוויזיון זה שהוא מאחד אנשים דרך מוזיקה ואני חושבת שאנחנו צריכים לנסות להמשיך עם זה. בנוסף, אני מקווה שהעולם יבין שאהבה חזקה יותר משנאה".

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments