רשת הטלוויזיה הפולנית טרם הכריזה על פורמט בחירת הנציג לאירוויזיון 2024 אך יש מי שכבר מתכננת קאמבק לתחרות – יוסטינה סטצ'קובסקה, נציגת פולין לאירוויזיון 1995, שצפויה להתחרות בשוודיה מול לא אחר מהבן שלה! וגם: מי האומנים הפולניים שמתכוונים להגיש שיר לתחרות?

רשת הטלוויזיה הפולנית TVP אישרה בחודש יולי את השתתפותה באירוויזיון 2024 אך מאז שמרה על שתיקה בכל הנוגע לפורמט בחירת הנציג לתחרות הקרובה. בשנים האחרונות שינתה פולין את שיטת הבחירה מספר פעמים, כאשר מידי שנתיים החליפה בין בחירה ישירה של אומנים לתחרות לבין קיום קדם אירוויזיון. נזכיר כי קדם האירוויזיון הפולני שנערך ב-2023 זכה לביקורת שלילית מצד מעריצי אירוויזיון בפולין ובאירופה לאחר הצבעת השופטים בקדם, דבר שאף זכה להתייחסות מצד להקת טוליה (Tulia) שייצגו את פולין באירוויזיון 2019 והפנו אצבע מאשימה כלפי רשת הטלוויזיה.

עד שפולין תחליט על פורמט הבחירה לאירוויזיון הקרוב, החלטה שצפויה להתקבל במהלך החודש, יש מי שכבר מתכוננת לתחרות מאחורי הקלעים – יוסטינה סטצ'קובסקה (Justyną Steczkowską) שייצגה את פולין באירוויזיון 1995 עם השיר "Sama" והגיעה למקום ה-18. הזמרת חשפה בחשבון האינסטגרם שלה כי כבר הקליטה שיר קצבי לתחרות אותו היא מתכוונת להגיש בקרוב לוועדה.
במידה והזמרת תחזור לתחרות היא צפויה למצוא את עצמה מתמודדת ראש בראש אם לא אחר מאשר הבן שלה – ליאון מישקובסקי (Leon Myszkowski). לפני כחודש שחרר הזמר את השיר "One Night" ("לילה אחד"), אותו הוא מבצע בדואט עם הזמר מרקוס ריבה (Markus Riva). ריבה ניסה לייצג את לטביה באירוויזיון לא פחות מתשע פעמים ועפ"י מקור השניים הגישו את השיר לוועדה של קדם האירוויזיון הלטבי, "Supernova 2024". במידה והכוכבים יסתדרו לטובת השניים, סטצ'קובסקה תהפוך לזמרת הסולו הראשונה שמייצגת את פולין בפעם השנייה בתחרות, וזאת תהיה הפעם הראשונה בתולדות התחרות שבה אם ובן מתחרים אחד מול השני באותה שנה.

מי שעוד מתכוונת להגיש שיר לוועדה היא הזמרת הפולנייה לונה (Luna), שם הבמה של אלכסנדרה קטארז'ינה ווילגומס (Aleksandra Katarzyna Wielgomas). מה שמעניין בכל הסיפור הוא שהשתיים הקליטו בשנה שעברה דואט בשם "Nie mój sen" ("לא החלום שלי") אך גורם מאחורי הקלעים מספר: "הן רחוקות מלהיות חברות. הייתי קורא למערכת היחסים שלהן קרה. ועכשיו, כשהן יצטרכו להתמודד על האירוויזיון, האווירה בוודאי תהיה מתוחה".

זמרת נוספת ששמה עולה בימים אלו היא אנה יורקשטוביץ' (Anna Jurksztowicz), אחת מהכוכבות הגדולות בסצנת המוזיקה הפולנית. הזמרת הוציאה בחודש אוקטובר את השיר "Varsovie" ("ורשה"), אותו היא מבצעת בדואט עם הזמר הצרפתי כריס שיטולי (Chris Schittulli), ועפ"י מקורות אם הזמרת תתבקש היא צפויה להגיש את השיר לרשת הטלוויזיה. את השיר עצמו כתבו יאצ'ק ציגן (Jacek Cygan), שהיה מכותבי השיר הפולני לאירוויזיון 1994, ומרצ'ין ניירובייץ' (Marcin Nierubiec), נציג פולין לאירוויזיון 2010.

נזכיר כי בחודש אוגוסט עלה שמו של קובה שמאיקובסקי (Kuba Szmajkowski) שהשתתף בקדם הפולני פעמיים, ועפ"י שמועות רשת הטלוויזיה הפולנית הציעה לו לייצג את פולין בתחרות, מידע שעד כה לא קיבל אישור מאף גורם וספק אם הוא נכון. במידה ויתקיים קדם ייתכן והזמר ינסה פעם נוספת את מזלו.
פולין באירוויזיון 2023

בלנקה (Blanka), שזכתה בקדם האירוויזיון הפולני, ייצגה את פולין עם שירה "Solo" ("לבד"). פולין עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השלישי בחצי הגמר השני עם 124 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-19 עם 93 נקודות. פולין הגיעה למקום השמיני בהצבעת הקהל עם 81 נקודות אך דורגה במקום ה-24 בהצבעת השופטים עם 12 נקודות, מה שהוביל אותה בשקלול הסופי למקום ה-19.

מקורות: swiatgwiazd.pl, swiatgwiazd.pl, swiatgwiazd.pl.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-26 של פולין באירוויזיון. פולין הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באותה שנה לאחר שהזמרת אדיטה גורניאק הגיעה למקום השני עם השיר "!To nie ja".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments