רשת הטלוויזיה הגרמנית פרסמה פרטים חדשים אודות פורמט חדש דרכו ייבחר אומן נוסף שישתתף בקדם האירוויזיון הגרמני, במטרה לייצג את גרמניה באירוויזיון 2024. את הפורמט החדש תנחה בין היתר קונצ'יטה וורסט, זוכת אירוויזיון 2014.

רשת הטלוויזיה הגרמנית NDR סגרה את חלון הגשת השירים ב-15 באוקטובר, ולוועדת הקדם הוגשו השנה 693 שירים. לפני כשבועיים ראש המשלחת הגרמנית לאירוויזיון, אלכסנדרה וולפסלאסט (Alexandra Wolfslast), חשפה שבמרוץ לאירוויזיון נותרו 32 שירים.

כעת, נדמה שרשת הטלוויזיה הגרמנית יוצאת לדרך חדשה לבחירת השיר לאירוויזיון. תוכנית ששמה "!Ich will zum ESC" ("אני רוצה ללכת לאירוויזיון") תצא לדרכה בחודש ינואר בערוץ הגרמני ARD Mediathek, ובמהלכה יתמודדו 15 מתמודדים על מקום אחד נוסף בקדם האירוויזיון הגרמני. האומן יתווסף לרשימת משתתפי הקדם שטרם פורסמה.
במהלך שישה פרקים, אותם ינחו זוכת אירוויזיון 2014 קונצ'יטה וורסט (Conchita Wurst) והזמר והיוצר ריאה גרייבי (Rea Garvey), ישמשו השניים כמאמנים למשתתפים. לאחר מכן רשימת המשתתפים תצטמצם ומי שיישאר בתחרות יתמודד בגמר של "!Ich will zum ESC" אשר ייערך ב-8 בפברואר בשעה 23:00 (שעון ישראל). המנצח בתחרות, שייבחר באמצעות הקהל, יצטרף לרשימת האומנים שישתתפו בקדם הגרמני ב-16 בפברואר.

במהלך הפרקים, שני המאמנים ירכיבו כל אחד קבוצות מתוך 15 האומנים שנבחרו. לאחר מכן המאמנים יעבדו עם הזמרים על הופעות פוטנציאליות באירוויזיון עם מלחינים לפי בחירתם. בפרק החמישי, שישודר שבוע לפני הגמר, ארבעת המועמדים האחרונים יפיקו את שירם לתחרות ולאחר מכן שני אומנים ייבחרו וימשיכו לפרק הגמר. שלושת הפרקים הראשונים של התוכנית ישודרו ביום חמישי ה-25 לינואר בערוץ ARD Mediathek, כאשר הפרק הרביעי ישודר ביום שלישי ה-30 בינואר, והפרק הרביעי והאחרון לפני הגמר ישודר ביום חמישי ה-1 לפברואר.

בנוסף לתוכנית, המשתתפים יוכלו ליצור אינטרקציה עם המאמנים דרך הרשתות החברתיות, כאשר יפרסמו תוכן אקסלוסיבי על מאחורי הקלעים בטיקטוק עם ההאשטאג #IchWillZumESC, בהם יוכלו לשתף על החוויה ולתת הצצה לסט האימונים.

וורסט סיפרה בהתרגשות על ההזדמנות שהפורמט יכול להוות עבור הזמרים החדשים: "אנחנו מציעים למשתתפים הזדמנות מיוחדת. כל מי שחווה את חווית הבמה האירוויזיונית יישא איתו את החוויה משנת החיים הזאת בליבו לתמיד!". גרייבי הוסיף: "התפקיד כמאמן לא חדש עבורי אבל הפעם מדובר באתגר מרגש במיוחד. אני מאוד נרגש לראות אם המנצח יגיע מהקבוצה שלי, ומי יודע – אולי נתראה שוב בברלין או אפילו במאלמו!".

רשימת המתמודדים בתוכנית:

 1. Anne
 2. Apollson
 3. Béranger
 4. Bibiane
 5. Celina
 6. Christos
 7. Esther
 8. Florian
 9. Jamina
 10. Luca
 11. Lyn
 12. Marie
 13. Paul
 14. Sophie
 15. Sven
גרמניה באירוויזיון 2023

להקת לורד אוף דה לוסט (Lord Of The Lost), שזכתה בקדם האירוויזיון הגרמני, ייצגה את גרמניה עם שירה "Blood & Glitter" (בעברית: "דם ונצנצים"). גרמניה, שמשתתפת אוטומטית בגמר האירוויזיון, הגיעה בגמר הגדול למקום האחרון עם 18 נקודות.

זאת הפעם השנייה ברציפות שבה גרמניה מסיימת במקום האחרון, הפעם הרביעית מתוך שמונת ההשתתפויות האחרונות של גרמניה בתחרות, והפעם העשירית בסך הכל מאז שהצטרפה לתחרות.

מקור: eurovision.de.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-67 של גרמניה באירוויזיון. גרמניה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של גרמניה הייתה באירוויזיון 2010 עם השיר "Satellite" בביצועה של הזמרת לנה מאייר-לנדרוט.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments